Birincilik Ödülü Çeşmeli’nin

Birincilik Ödülü Çeşmeli’nin

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 286 görüntüledi

Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması’na katılan 114 proje arasında, tam 3 gündür değerlendirme yapan seçici kurul birinciliğe Cenk Çeşmeli’nin tasarımını değer buldu.

 

Çaycuma Belediyesince Çaycuma Spor Merkezi’nin tasarımı için açılan yarışma sonuçlandı. Seçici kurul üç gün süren yoğun çalışma sonucunda birinciliğe, ODTÜ mezunu, Mimar Cenk Çeşmeli’nin tasarımını değer buldu. İkincilik Derya Ekim Öztepe ve Ozan Öztepe’nin birlikte gerçekleştirdiği tasarıma verilirken, üçüncülükse Arman Tolga Akdoğan’ın oldu. Çaycuma’da ilk kez gerçekleşen yarışmaya 114 projenin katılmış olması, konuya yakın çevrelerde son derece önemli bir katılım olarak değerlendirildi.

 

159 ŞARTNAME ALINDI 114 KATILIM OLDU

 

Çaycuma Belediyesi, ilçede su sporlarını geliştirmek,  halkın sportif ve sosyal gereksinimleri için seçenekleri çoğaltmak ve bir sosyal merkez yaratmak amacıyla içinde kapalı yüzme havuzu bulunan bir spor merkezi için mimari tasarım yarışması düzenledi. “Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği” kuralları içinde, “Serbest, Ulusal ve Tek Kademeli” olarak açılan yarışmada, şartname satın alan 159 müellifin 114’ü projesini teslim etti.

 

İLÇEM VE ÜLKEM ADINA BÜYÜK KAZANÇ

 

Belediye Başkanı Kantarcı, “Son derece yorucu bir o kadar da keyifli bir çalışma oldu. Çaycuma’da bir ilki daha başardık. 114 gibi son derece önemli bir katılımın olduğu yarışmada seçici kurul, kelimenin gerçek anlamıyla sabahlara kadar çalışarak sonucu belirledi. Yaptıkları titiz çalışmadan duyduğum hissiyatı kelimelerle ifade etmem mümkün değil. İlçem adına böyle bir sonucu elde ettiğimiz için son derece sevinçliyim. Seçici kurulumuzda yer alan değerli arkadaşlarımı tanımak da ülkem adına beni mutlu etti. Her şeyin dibe vurduğu bir dönemde bu derece özverili, disiplinli ve kılı kırk yaran titizlikle çalışan insanların olması ülkemiz açısından büyük kazanç. Kazanan arkadaşlarımı kutluyorum. Seçici kurulumuza da şahsım, ilçem ve ülkem adına teşekkür ediyorum. Tüm Çaycumalıları yarından itibaren yarışmaya katılan tüm eserlerin görülebileceği sergiyi gezmeye davet ediyorum” dedi.

 

JÜRİ BAŞKANLIĞINI ÖZCAN UYGUR YAPTI

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın tümüne katıldığı değerlendirme çalışmaları Özcan Uygur’un başkanlığında, mimarlar Adnan Aksu, Tülin Hadi ve Ramazan Avcı ile İnşaat Mühendisi Atilla Tekin’den oluşan jüri tarafından yapıldı. 19 Ocak’ta ilan edilen yarışma süreci, jürinin üç gün gece yaralarına kadar sürdürdüğü çalışma sonucunda belirlendi. Buna göre dereceye giren isimler şöyle oldu:

 

Birincilik Ödülü: 55 sıra numaralı proje (Rumuz 28046) Cenk Çeşmeli, Mimar (ODTÜ) Diğer Disiplinler: Tolga Çeşmeli, İnşaat Mühendisi (Dokuz Eylül Üniversitesi) Yardımcılar   Müge Erkılıç, Mimar (ODTÜ)

 

İkincilik Ödülü: 73 sıra no’lu proje (Rumuz 04875) Derya Ekim Öztepe, Yüksek Mimar (YTÜ) Ozan Öztepe, Y. Mimar (YTÜ) Diğer Disiplinler: Can Sırlıbaş, İnşaat Y. Mühendisi (İTÜ) Mukadder Gültekin, Makine Mühendisi (Fırat Üniversitesi) Yılmaz Oğralı, Elektrik Mühendisi (İDMMA) Yardımcılar   Umut Sert, Y. Mimar Zsofıa Török, Y. Mimar

 

Üçüncülük Ödülü: 97 sıra no’lu proje (Rumuz 75319) Arman Tolga Akdoğan, Mimar (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Diğer Disiplinler: Sukan Külekçi, İnşaat Y. Mühendisi (KTÜ) Yardımcılar   Felix Madrazo, Mimar Eren Özad, Mimar Ferhat Doğan, Mimar Hazal Ceylan, Mimar Davıde Grandi, Mimar Pablo Roquero, Y. Mimar

 

Birinci Mansiyon: 37 sıra no’lu proje (Rumuz 12501) Miraç Çağlar Yazıcı, Mimar (İTÜ) Diğer Disiplinler: Hasan Akkar, İnşaat Y. Mühendisi (İTÜ)

 

İkinci mansiyon: 111 sıra no’lu proje (Rumuz 30716) Güray Oskay, Mimar (YTÜ) Diğer Disiplinler Ersin Deniz Çınar, İnşaat Y. Mühendisi (İTÜ)

 

Üçüncü Mansiyon: 36 sıra no’lu proje (Rumuz 86315) Mehmet Can Günay, Mimar (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Seçil Yavuz, Mimar (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Diğer Disiplinler: Ahmet Özakcan, İnşaat Mühendisi (Dokuz Eylül Üniversitesi) Yardımcılar Sümeyye Kaymak, Mimar

 

Dördüncü Mansiyon: 91 sıra no’lu proje (Rumuz 16237) Samet Mor, Y. Mimar (ODTÜ) Fatma Derya Marangoz, Y. Mimar (ODTÜ) Damla Göre, Mimar (ODTÜ) Diğer Disiplinler: Yeşim Vardar, İnşaat Mühendisi (Pamukkale Üniversitesi) Özge Karakaş, Mimar (ODTÜ) Doğan Ayan, Makine Mühendisi (Hitit Üniversitesi) Baran Mang, Elektrik Elektronik Mühendisi (ODTÜ)

 

Beşinci Mansiyon:   51 sıra no’lu proje (Rumuz 26418)   Emrah Bal, Mimar (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Diğer Disiplinler: Can Sırlıbaş, İnşaat Y. Mühendisi (İTÜ)

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Büyük buluşma başladı

Spor ve Barış Kenti Çaycuma temasıyla yapılan 6. Çaycumalılar Buluşuyor…

06.05.2022
Cuma
Detaylar

Açılış 22 Ekim’de

Avukat Hikmet Odabaş – Ali Osman Odabaş Parkı’nın açılışı 22…

02.10.2023
Pazartesi
Detaylar

Seviyeli gazetecilik istiyorum

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Eleştiriye açığız, eleştiriyi bekliyoruz. Ancak…

10.01.2018
Çarşamba
Detaylar

İLYAS KESKİN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YAKADEMİRCİLER KÖYÜ SÜNNETÇİOĞLU MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HALİL KESKİN’İN OĞLU, AYFER…

03.02.2024
Cumartesi
Detaylar