Bölgemizde ve ilçemizde bir ilk!

Bölgemizde ve ilçemizde bir ilk!

Yayınlanma Tarihi: 08.09.2016 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 0 görüntüledi

Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı başlıyor

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen ve diğer destekçileri arasında Çaycuma Belediyesinin de bulunduğu, “Farmers Fair, Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı” 29 Eylül tarihinde başlıyor. Batı Karadeniz Bölgesinde ilk defa düzenlenen ve bölgenin merkezi konumundaki ilçemizde yapılacak olan Fuar, 2 Aralık’a kadar açık kalacak. Bölgesel ve ulusal düzeyde en az 50.000 ziyaretçinin katılması beklenen Fuar, Belediyemizin Köprübaşı’nda bulunan Şehit Kerim Keçeci Kapalı Pazaryeri’nde, toplam 5.000 m2’lik alanda kurulacak. Fuarın geniş ziyaretçi katılımı ve büyük ürün yelpazesiyle tüm bölgeye canlılık kazandırması düşünülüyor.

 

YARIŞMALARA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

 

Dört gün boyunca, 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek Fuar etkinlikleri kapsamında, 29 Eylül Perşembe günü 14.00’te, “Batı Karadeniz’de Tarım” konulu panel; 30 Eylül Cuma14.00’te “En İyi Manda Yoğurdu” yarışması; 01 Ekim Cumartesi günü 14.00’teyse “En Güzel Buzağı ve Malak” yarışması yapılacak.

 

BÖLGEYE HAREKETLİLİK KAZANDIRACAK

 

Fuarı düzenleyen Expo Link Fuarcılık, yayınladığı tanıtım broşüründe, amaçlarını, bölgeye hareketlilik kazandırmak ve Türk tarım sektörünün ilerlemesi adına yeni teknolojilerin tanıtımını yapmak şeklinde açıkladı. Fuara ayrıca, gıda ve tarım ürünlerinin yeni alıcılarla buluşturulması, teknik ekipman ve makine konusunda yeniliklerin sektör temsilcileri ile bir araya getirilmesinin sağlanması ve bölge çiftçileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirerek ticari bir platform oluşturulması gibi işlevler de yüklendiği de açıklamada yer aldı.

 

KANTARCI: “BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

 

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Bölgemizde bir ilke daha ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyoruz. 29 Eylül, 2 Ekim tarihleri arasında, Çaycuma, Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na ev sahipliği yapıyor. Fuar, tarım ve hayvancılığın gelişmesi, ilçemizin, bölgenin tarım ve hayvancılık merkezi haline gelmesinin önemli adımlarından biri olacak. Çaycuma’nın bir fuarlar şehir olması için hepimize görev düşüyor. Bu fuarda Çaycuma’nın tanıtımını en iyi şekilde yapmak, bu alanda sahip olduğumuz ticari potansiyeli harekete geçirmek için elimizden gelen çabayı göstermek zorundayız. Sektörde faaliyet yürüten şirketlerle, üreticilerimizin pazar payını ne kadar büyütebilirsek, Çaycuma’nın doğal kaynaklarını ve marka değerini o derece yükseltmiş oluruz. Bu şansı iyi değerlendireceğimizi ümit ediyorum. Bu nedenle Sayın Valimiz, ilimiz bürokratları ve BAKKA yöneticileri başta olmak üzere emeği geçen herkese, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Rekor bütçeye neşeli yemek

Çaycuma Belediyesinin 2018 yılı bütçesinin Belediye Meclisi tarafından kabul edilmesi…

30.11.2017
Perşembe
Detaylar

Kurtuluş Savaşı’nda Çaycuma

Çaycuma, Kurtuluş Savaşı sırasında yalnızca cepheye asker gönderme bakımından değil,…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Anneler…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Annelerin…

08.05.2020
Cuma
Detaylar

HER 3 YARIŞMACI DA ÖNEMLİ…

Çaycumalı bisiklet sporcusu Ahmet Aslan Beykoz’da yapılan Turkcell Gran Fondo…

15.06.2021
Salı
Detaylar