Taşı da geri dönüştürdük

Taşı da geri dönüştürdük

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2016 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 98 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, giyim pazarı olarak kullanılacak alanın parke taşı kaplamasının daha önce yenilemesi yapılan yollardan sökülenlerle yapıldığını açıkladı.

Çaycuma Belediyesi kaynaklarını akılcı ve etkin kullanma doğrultusunda örnek çalışmalar sergiliyor. Muhalefetteki bir belediye olmasına karşın, önüne koyduğu tüm hedefleri gerçekleştiren ve iki yıl içinde bütçesini iki katına çıkaran Belediye, geri dönüşüm konusunda da önemli çalışmalara imza atıyor. Günde 2.500 Kg. ambalaj atığını toplayıp, kurduğu tesiste presleyerek geri dönüştüren Çaycuma Belediyesi, şimdi de yol ve alan düzenlemeleri sırasında sökülen parke taşlarını tekrar kullanarak, bütçesine ciddi katkılar sağlıyor. Bu doğrultuda, Köprübaşı’ndaki Kerim Keçeci Pazaryeri’nin giyim pazarı olarak kullanılacak 7300 metrekarelik alanı, geri dönüştürülen taşlarla kaplanıyor.

KANTARCI: BU TAŞLAR YENİSİNDEN DAHA DEĞERLİ

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında, “Pazaryeri yapımına devam… Ama burada başka bir güzellik var… ‘Kim bilecek?’ demiyorum ve söylüyorum: Şu ya da bu şekilde, kent içinde yaptığımız kazılardan çıkan parke taşlarından oluşuyor bu kaplama. Yani kullanılmış ve veya hurda taşlardan… Bu taşları koruyan veya ziyan etmeyen, molozların içinden ayırarak yeniden döşeyen personelimize (işçi, şoför, operatör, teknisyen, mühendis hepsine) teşekkür ediyorum. Biliyor musunuz? Bu taşlar yenisinden daha değerli…” dedi. Başkan Kantarcı göreve gelmesinin hemen ardından belediye garajında atıl halde bulunan pek çok aracı da yenilemesini yaparak hizmete sunmuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Rektör Yardımcısı Dekandan Başkan Kantarcı’ya…

Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof….

09.11.2015
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nin Araç parkı genişliyor

Çaycuma Belediyesi araç filosuna bir kamyon daha ekledi   Çaycuma…

26.01.2016
Salı
Detaylar

VESİLE KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLEDEN; NİHAL YILMAZ, HİLAL ACAR VE MURAT KÖKTÜRK’ÜN…

27.10.2022
Perşembe
Detaylar

Çaycuma halkı bu oyunu bozacaktır

Zonguldak Demokrasi Platformu kalabalık bir heyetle Başkan Kantarcı’yı ziyaret etti….

23.03.2017
Perşembe
Detaylar