Şehit ve gazilere vefa

Şehit ve gazilere vefa

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 133 görüntüledi

Çaycuma Belediye Meclisi, Başkan Kantarcı’nın önerisiyle yeni yapılan kapalı pazaryeri ile önündeki meydana, Şehit Kerim Keçeci’nin adını verirken, İstasyon semtine yeni yapılan parkın adı da Gazi Parkı oldu.

 

Çaycuma Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın dönem içinde yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı. Deneme Bilim Merkezi ve Çaycuma Spor Merkezi’nin ihaleleri ile sponsorluk anlaşmalarını yapması, bu doğrultuda hibe alması için başkanlık makamına yetki verilen toplantıda, Çaycuma Belediyesi Arsa, Konut ve İşyeri Üretimi, Tahsisi ve Kiralanmasına İlişkin Yönetmelik ile Çaycuma Belediyesi Disiplin Amirliği Yönetmeliği oy birliğiyle kabul edildi. Yapımı halen devam eden Vadi Evleri’nde Çaycuma Belediyesinin hissesine düşen 12 konutun yönetmeliklere uygun bir şekilde satışı için belediye encümenine yetki verilmesinin ardından, İmar Komisyonu’nun 5 maddeden oluşan raporu, komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi. Halen Tokat Valiliği görevinde bulunan Çaycuma eski Kaymakamı Cevdet Can’a fahri hemşehrilik beratı verilmesi teklifi oy birliğiyle, Zabıta Müdürlüğünün içkili alanlarda düzenleme yapılmasını isteyen teklifiyse oy çokluğuyla kabul edildi. Enerji-Sa’nın trafolar için bulunduğu yer taleplerinin de onandığı toplantıda, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün atık su ücretlerinin konutlar, işyerleri, sanayi tesisleri, kamu kurumları ve diğer aboneler şeklinde sınıflandırılarak yeniden belirlenmesi talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

BAŞKAN ÖNERDİ ŞEHİDİN ADI PAZARYERİNE VERİLDİ

 

Türlü İşler Komisyonu’nun park ve kavşaklara isim verilmesi konusuyla ilgili raporu okunarak oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre: Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasında bulunan çay bahçesinin adı Atatürk Parkı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Şemsi Denizer Caddesi’nin birleştiği kavşağın adı Nihat Kantarcı Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Olcay-Oktay Yurtbay Caddesi’nin kesişim noktasının adı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı; Nihat Kantarcı Caddesi ile Sadık Tekin Müftüoğlu Caddesi’nin kesişim noktasının adı Karayolları Meydanı, Atatürk Bulvarı ile Nihat Kantarcı Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı Atatürk Meydanı; Uğur Mumcu Caddesi ile Cihan Caddesi’nin kesişim noktasında olan bulunan kavşağın adı Deniz Kızı Meydanı; Yalı Caddesi ile Halil Bey Caddesinin kesişim noktasındaki kavşağın adı Köprübaşı Meydanı; Fatih Caddesi, Kemal Aydın Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin kesişim noktasındaki kavşağın adı İstasyon Meydanı; İstasyon Mahallesinde yeni yapımı tamamlanan parkın adı Gazi Parkı; İstasyon Caddesi, Yaşar Doğu Caddesi ile Metanet Caddesi’nin birleştiği kavşağının adı Terminal Meydanı; Meşe Sokak, Efe Sokak ve Tan Sokak’ın kesişme noktasında yer alan parkın adı Şirinler Parkı; Samyeli Caddesi ile Ayazma Caddesi’nin kesişim noktasında yer alan kavşağın adı Afet Evleri Meydanı oldu.  Komisyon raporundan ayrı olarak Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın önerisiyle kapalı pazaryeri ile önündeki meydana Şehit Kerim Keçeci Pazaryeri ve Meydanı adı verildi.

 

İLÇENİN PEK ÇOK NOKTASINA DAHA DOĞALGAZ VERİLECEK

 

Dilek ve temenniler bölümünde önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’nın her yanından yoğun bir doğalgaz talebi var. Akmercan bu yıl Çaycuma’da 2,5 kilometrelik bir altyapı çalışması planlamıştı. Biz bunun 10 kilometreye çıkarılması için çaba harcadık. Firma ağustos ayı içinde bu doğrultuda çalışmalara başladı. Buna göre yılsonuna kadar ilçemizde pek çok noktaya daha doğalgaz verilecek. Bu konuda çaba harcayan Akmercan’a ve doğalgaza ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

ENERJİ-SA VE TEDAŞ’TAN 4,5 MİLYONLUK ALTYAPI YATIRIMI

 

Sözlerine, “Size çok güzel bir müjde daha vermek istiyorum” diyerek devam eden Kantarcı, “Ana bulvarlarda yaptığımız modern şehircilik uygulamaları Enerji-Sa ile TEDAŞ’ı bir çeşit motive etti. Çaycuma için 4,5 milyon lira değerinde elektrik yenileme projesi yapıldı. Geçtiğimiz günlerde müteahhide yer teslimi yapıldı. Çok büyük ölçekli bir şebeke değişim çalışması bayram ertesinde başlıyor. Hükümet Konağı ve Adliye’den itibaren yolların yapımını bu çalışma nedeniyle bekletmiştik. Temizlik Deresi ile Atatürk Bulvarı arasında ırmağa kadar uzanan bölümün şebekesi tamamıyla yenilenecek. Bu Çaycuma için hayati bir yatırım. Velioğlu mahallemizin elektrik altyapısı yenileme çalışması bitmek üzere. Çalışmalar tamamlandığında, Çaycuma’da elektrik altyapısında çok büyük iyileşme olacak” dedi.

 

SOKAK İNTERNETİ YAYGINLAŞIYOR, KULE ASANSÖR VE SOFİA EVLERİ BAŞLIYOR

 

Kantarcı konuşmasının son bölümünde, “Yeni düzenleme yapılan caddelerin tamamının fiber optik kabloları döşendi. Önümüzdeki günlerde oralarda da ücretsiz sokak interneti ile televizyon ve telefon abonelikleri başlayacak. Halkımızın çok büyük merakla beklediği çarşı merkezini hastaneye bağlayacak kule asansörün proje çalışmalarına başladık. Yer sorunu büyük ölçüde açıklığa kavuştu. O bölgede kısmi bir 18 uygulaması yaparak yer sorununu çözdük. Mimari proje çalışmaları sürüyor. Bir sanat eseri olacağı gibi son derece fonksiyonel bir yapı da olacak. Ayrıca Sofia Evleri ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bu projede de bir hayli mesafe aldık. Orada 80 civarında konut yapacağız. Teras evler biçiminde yapacağımız bu projeyi önümüzdeki günlerde ihale aşamasına getireceğiz” şeklinde açıklamalara da yer verdi. Belediye Meclisinin ekim ayı toplantısının 5 Ekim Çarşamba günü yapılması karar altına alınarak toplantı bitirildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

FATMA İLHAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUME HALİSE VE KAMİL ÜNLÜTÜRK’ÜN KIZLARI, MERHUME…

25.11.2023
Cumartesi
Detaylar

Çaycumalı veteranlardan büyük başarı

Antalya’da düzenlenen Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Şampiyonasında, kupayı Çaycumalı…

18.05.2022
Çarşamba
Detaylar

AYŞE SEMİHA YILMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUM MEHMET VE FAHRİYE KABUK’UN KIZLARI, SENİHA…

12.08.2022
Cuma
Detaylar

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi…

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi meclise, demokrasiye bağlı kaldı 23…

23.04.2024
Salı
Detaylar