Bu hizmet yıllar önce gelmeliydi

Bu hizmet yıllar önce gelmeliydi

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2017 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 91 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin yol genişletme çalışması yaptığı Velioğlu Mahallesi Pınar Caddesi’ndeki vatandaşlar, “Yıllar önce gelmesi gereken bir hizmetti” diyerek Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teşekkür etti.

Çaycuma’nın yaklaşık bin 600 nüfusuna sahip Velioğlu Mahallesi’nde cadde ve sokaklarda yol genişletme çalışmaları sürüyor. Çaycuma Belediyesi ekipleri, Pınar Caddesi’nde bir süre önce başladıkları yol genişletme çalışmalarının yanı sıra parke döşeme çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar durumdan son derece memnun olurken, hizmetten yoksun geçen yıllar için hayıflanıyor.  Mahalle halkından Metin Gedik, “Şu hizmetin buraya yıllar önce gelmesi gerekirdi. Bu yol bizim kalkınmamız için, ülkemizin kalkınması için yapılıyor.  Bu yola çok ihtiyacımız var. 2002’de belediyeye geçtik, belki de imarımız yoktu, kadastromuz yoktu, plan proje, ruhsat yoktu. Biraz geç oldu ama Allah razı olsun başkanımızdan. Geç kalınmış ama çok güzel bir hizmet. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, bu hizmeti bize sundu, kendisine müteşekkiriz” dedi.

HİZMETLERİN DEVAMINI BEKLİYORUZ

Çaycuma kent merkezinin modern bir şehre döndüğünü ifade eden Gedik, sözlerini şöyle tamamladı: “Başkanımızdan şimdiye kadar her tarafta gösterdiği cesareti Velioğlu Mahallesi’nde de göstermesini bekliyoruz. Zaten adalet tarafı olan sevdiğimiz bir kardeşimiz. Taraflı, tarafsız ihtiyacı olan herkes hakkını alsın. Buraya kadar getirdiği medeniyetin devamını inşallah bize sağlayacak. Başkanımızdan bunu bekliyoruz, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çaycuma’da açılması gereken yolları cesaretli bir şekilde açtı. Biz de aynısını bekliyoruz. Çünkü yol, su olmayan bir yerleşim bölgesi sıfırdır, yaşanmıyordur, ilkeldir.”

EN MERKEZİ CADDELERDE NE VARSA AYNISI VELİOĞLU’NDA DA OLACAK

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Velioğlu mahallemiz, bir köyken 2002 yılında belediyemizin sınırlarına dahil oldu. Hizmet yönünden epey eksiği bulunan mahallemizin yolları biz geldiğimizde adeta köy yolu gibiydi. Her yerde olduğu gibi burada da hizmet seferberliği başlattık. İmar planımıza göre açılması gereken yollar açıldı. Bu yıl ağırlıklı olarak, var olan yolların genişletme çalışması yaptık. Gerekli olan yerlerde altyapıyı yeniledik, yağmursuyu toplama şebekesini kurduk. Şu ana kadar yaklaşık olarak 3,5 km yolu genişlettik. Bir o kadar yaya yolu oluşturduk. 21 bin metrekare parke taşı kullandık. Çalışmalarımız havaların el verdiği sürece devam edecek. Kimi yerlerde mülkiyetle ilgili sorunlar bulunuyor. Sorunları çöze çöze ilerleyeceğiz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. En merkezi caddelerde ne varsa aynısı Velioğlu mahallesinde de olacak. Biz bu hedefle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ORHAN YARDIM’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, MERHUME ALİYE VE MERHUM MEHMET REŞAT YARDIM’IN…

08.07.2024
Pazartesi
Detaylar

GÜLİZAR KALAYCIOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, YILDIZ AKBAŞ, NURDAN PEKMEZCİ, BİROL VE HAKKI…

16.05.2024
Perşembe
Detaylar

Belediye Personeline Hızlı Okuma Semineri

Çaycuma Belediyesi tarafından personelin katıldığı “Anlayarak hızlı okuma ve okuma…

18.03.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da Fırın İşletmeleri Denetlendi

Uyarı yapılmasına rağmen eksikliklerini gidermeyen işletmelere cezai işlem. Çaycuma Belediyesi…

09.07.2014
Çarşamba
Detaylar