BÜLENT KANTARCI MODERN ÇAYCUMA’NIN MİMARI OLDU

BÜLENT KANTARCI MODERN ÇAYCUMA’NIN MİMARI OLDU

Yayınlanma Tarihi: 26.02.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 95 görüntüledi

Çaycuma’da “Eğitim ulu çınarı” olarak tanınan emekli öğretmen Hayrullah Saki, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya bir mektup yazarak, “Çaycuma’ya dışarıdan gelenler hayran kalıyor. Çaycuma’da yaşayanlar olarak hiçbir bireysel, siyasal ve ideolojik ayrımcılık yapmadan yapılan eserleri iyi koruyup yararlanmalıyız” dedi.

Çaycuma’da “Eğitim ulu çınarı” olarak tanınan, eğitim alanında yaptığı hayır işleriyle tüm Çaycumalıların gönlünde ayrı bir yeri olan emekli öğretmen Hayrullah Saki Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya bir mektup yazarak, yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirtti. Saki mektubunda, “Şehri ikiye bölerek ortasında kıvrım kıvrım akara geçen Filyos Çayı, çayın üzerine karşıdan karşıya geçmek için yapılmış inci gibi üç köprü, sanki İstanbul Boğazı’nı anımsatıyor. Köprülerin iki yakasına yerleşmiş şirin bir ilçe Çaycuma. Böyle güzel bir şehirde yaşamak zevk ve mutluluk. İlçenin doğal yapısı, halkının sosyal, kültürel eğitim yanından bilgili, ekonomik açıdan güçlü olması şehrin gelişmesi için çok önemli. Bu durumu gören devletin yetkili insanları da ellerinden gelen yardımı yapıyorlar. Onlar da Zonguldak’ın gelişmeye müsait en önemli ilçesinin Çaycuma olduğunu görüyor ve biliyorlar” dedi.

BÜLENT KANTARCI MODERN ÇAYCUMA’NIN MİMARI OLDU

Mektubunda Çaycuma’nın özellikle 30 Mart 2014 seçimlerinden bu yana merkezine ve çevresinde yapılan yeniliklerle çok önem kazandığını da söyleyen Saki, “Bugünkü Çaycuma’nın gelişiminde rahmetli babasından 41 yıl sonra Belediye Başkanı olan Bülent Kantarcı’nın rolü ve emeği çoktur. Modern Çaycuma’nın mimarı olmuştur. Kendisi bir yüksek mühendistir. Görev bilinci, sorumluluk duygusu, mesleki bilgisi, medeni cesareti ve kendine güveni tamdır. Bu yeteneklere sahip olan Bülent Kantarcı, yaklaşık yedi sene içerisinde Çaycuma’yı çevresine, emsallerine ve Türkiye’ye örnek yapmıştır. Dışarıdan gelenler Çaycuma’ya hayran oluyor. Çaycuma’da yaşayanlar olarak hiçbir bireysel, siyasal ve ideolojik ayrımcılık yapmadan yapılan eserleri iyi koruyup yararlanmalıyız” şeklinde ifadelerle mektubunu sürdürdü.

ÇAYCUMA ZONGULDAK İLİNİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Saki mektubunun son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Yaşamını eğitime ve öğretime adamış, 44 yıl görev yapmış bir öğretmenim. Öğretmenlik yaşamımın 1970-2000 yılları arası aralıksız Çaycuma merkez Kutlutaş İlkokulu Müdürü olarak geçti. Yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Bu öğrencilerim Çaycuma dahil yurdumuzun çeşitli yerlerinde mesleki görevlerini başarıyla yapıyor. Onlarla gurur duyuyorum. Atatürkçü görüş ve düşünceye yürekten inanmış, eğitim, öğretim, Çaycuma sevdalısı bir öğretmenim. Bu sevda bana Belediye Sosyal Tesisleri içinde örnek bir anaokulu, Kültür ve Sanat Merkezi önünde Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran büyük Atatürk’ün eğitim, öğretim sanat anlayışını anlatan anlamlı anıtını yaptırdı. Yıllarca görev yaptığım güzel Çaycuma’mızda küçüklerin ‘Hayrullah dede öğretmeni’, büyüklerin ‘Hayrullah öğretmeni’ oldum. Benim için en büyük mutluluk bu. Yaptığım her iki eser de Çaycuma’mıza hayırlı olsun. Çaycuma sınırları içinde bulunan Filyos Limanı, Saltukova Havaalanı, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi ve yeni yapılacak yatırımlarla birlikte Çaycuma Zonguldak ilinin parlayan yıldızı olacaktır. Değerli Belediye Başkanım ve Çaycuma halkım sizlerle güzel Çaycuma’mız hakkında görüşlerimi ve düşüncelerimi paylaştım. Sevgi ve saygılarımla.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

2015 Eylül Ayı Meclis Gündemi

28.08.2015
Cuma
Detaylar

Ölçü ve Tartı Aletlerinde Beyanname…

3516 sayılı “Ölçüler ve ayar kanunu” nun 9. Maddesinde, ticari…

29.02.2016
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma’da Yeni Yağmursuyu Şebekesi

17 yıllık Yağmursuyu Şebekesi Yeniden Hizmete Girdi.   Çaycuma’da 17…

31.07.2014
Perşembe
Detaylar

MUHİTTİN KORKMAZ’IN CENAZESİ

YENİCE EŞRAFINDAN, KADİR VE ZİYA KORKMAZ’IN BABALARI, NACİYE KORKMAZ’IN EŞİ…

06.06.2023
Salı
Detaylar