Çaycuma Belediyesi Temmuz 2014 Olağan Meclis Toplantısı

Çaycuma Belediyesi Temmuz 2014 Olağan Meclis Toplantısı

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2014 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 71 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Hizmet Binasının yer seçimi konusunda Belediye Meclisi son kararını verdi.

 

Başkan Kantarcı meclis toplantısında Belediye çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi; “Göreve başlayalı 3 ay gibi bir süre oldu. Çaycuma halkına verdiğimiz hizmetleri kesintisiz ve yüksek bir trendle yapmaya devam ediyoruz. Belediyenin yapılanması konusunda da olumlu gelişmeler var. Bu konuda genel olarak memnuniyetimi ifade ediyorum. Belediye meclisindeki değerli arkadaşlarım ve belediye personeline, aynı zamanda yaptığımız çalışmaları ilgi ile izleyen, fikirlerini beyan eden hatta şikayetlerini dahi söyleyenlere bütün herkese buradan sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bildiğiniz gibi dilekler, şikayetler Beyaz Masa’mız sayesinde yerinde ulaşmaya başladı. Kurumlaşma anlamında kısa zamanda mesafeler kat ettik. Çaycuma’mıza hizmetleri artırarak devam ettirmek istiyoruz. Başarılı olarak çalışıyoruz.”

 

BELEDİYEYE YENİ ARAÇ ALIMI

 

Başkan Kantarcı’nın açılış konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündemin 3. Maddesinde Belediye Meclisinin 07.05.2014 tarih ve 37 sayılı kararında minibüs alımı olarak belirtilen işin ve/veya çok amaçlı otomobil alımı olarak değiştirilmesinin görüşülmesi görüşüldü. Oy birliğiyle kabul edildi.

 

YENİ TÖRENSEL CENAZE ARACI ALINACAK

 

Gündemin 4. maddesi olan defin hizmetlerinde kullanılmak üzere cenaze aracı alımı işi görüşüldü. Konu hakkında açıklama yapan Başkan Kantarcı, “Belediyemizin defin hizmetleri dolayısıyla cenaze aracı alınması var. Ben seçim döneminde dile getirmiştim, aslında modern anlamda bir cenaze aracımız var. Cenaze hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve bir tane aracımız olmasına rağmen başka bir cenaze hizmeti çıkınca gönderemiyoruz. Onun için bir zorluk var. Uzun tip değil törensel ve modern bir cenaze aracının alınması görüşünü dile getirdik.” dedi. Konu oy birliğiyle kabul edildi.

 

SEKA ÇAY BAHÇESİNİ BELEDİYE İŞLETECEK

 

Gündemin 5. maddesindeki Belediye Sosyal Tesislerimiz bünyesinde bulunan çay bahçesinin Belediye tarafından işletilmesi konusu görüşüldü. Başkan Kantarcı konu hakkında, “Geçen yıl ihaleye çıktı, bir firma aldı. Geçen yılkinin aksine bu yıl düşük fiyat teklifi verildi. Bizde ihaleyi iptal etme durumunda kaldık. Yaz mevsimi yaklaştıkça buranın zorunlu olarak işletilmesi konusunda halktan talep geldi. Gelen talebinde haklı görünce ister istemez biz de belediye olarak işletmek üzere bir karar alınması uygun gördük. Dolayısıyla bir çay bahçesini işletmek demek, vergi ile ilgili olarak da yükümlülükler de getirmektedir. Çay bahçesinin belediye olarak çalıştırılmasını ve işletilmesini düşünüyoruz. Burayı sezonluk değil yıl boyu olarak halkımıza işletmek istiyoruz.” İlgili madde oy çoğunluğuyla kabul edildi.

 

YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASININ YERİ KESİNLEŞTİ

 

Hizmet binası olarak kullanılacak yer ile ilgili olarak yapılan ankete ait sonuçların görüşüldü. Belediyenin internet üzerinden yaptırdığı anket ve sandık bazında yaptırdığı anket sonuçları meclis üyeleri tarafından değerlendirildi.

 

Konu hakkında Başkan Kantarcı, “Gündemin diğer konusu olan belediye hizmet binasıyla ilgili olarak seçim öncesi ve seçim sonrasında Çaycuma’yı işgal eden bir konudur. Bizimde Çaycuma halkına yeni bir belediye binası kazandırmak konusunda bir vaadimiz vardır. Öncelikle belediye binası yapımında dikkat edilecek konu belediyenin potansiyel anlamda elinde bulunan ve değerlendirilmesine yönelik yapılar olmuştur. Bu konuyla ilgili olarak ilk olarak internette bir anket yaptık. 4 seçenek sunduk. Bunlardan bir tanesi rahmetli Metin Yurtbay tarafından yapılan Paşa Center’in karşısında olan ve iskelet halinde bekleyen yapı, bir diğeri Seka Sosyal Tesisleri içerisinde olan sosyal binanın restore edilmesi, diğer üçüncü seçenek görev yaptığımız ve çalıştığımız bina ve vatandaşlarımıza önerdiğiniz yeni bir yere yeni bir bina seçeneği sunduk. İnternette yapılan ankette sonuç Paşa Center’in karşısında bulunan bina ile sosyal bina olarak çıktı. Bununla yetinmedik bir oy sandığı yaptık ve vatandaşlarımızın isimlerini alarak herkese oy kullandırdık. Neticede 2819 oy kullanıldı. İnternet ortamında 674 kişi den % 41.8’i Paşa Center’in karşısında olan bina, % 37.8’si ise sosyal bina, % 10 yeni alana yeni bir bina, % 9.8 ise mevcut bina olarak çıktı. Sandıktan çıkan 2819 oydan 1667’si yani %60’i İskelet halinde olan bina, % 18 Mevcut Bina, % 18 Seka Sosyal Bina, % 4 ise yeni alana yeni bir bina olarak çıktı. Bu bina yıllardır konuşulan ve Çaycuma’nın gündeminde olan bir konudur. Sizler de özgür iradenizle grup kararı almadan bu konuyu değerlendirip seçiminizi yapmalısınız.” dedi.

 

Grup kararı alınmadan yapılan gizli oylama, açık tasnifte Paşa Center’in karşısındaki atıl bina 11 oy,  Seka Sosyal Bina 4 oy, Yeni yere yeni bina 1 oy çıktı. Belediye Meclisinin kararıyla Paşa Center’in karşısındaki atıl bina yeni hizmet binası olarak kabul edildi. Anket sonuçlarıyla örtüşen belediye meclisindeki seçim sonucu alkışlandı.

 

YENİ KADRO ALIMI

 

Belediye Norm Kadro cetveline 2 adet mühendis, 2 adet tekniker, 1 adet hemşire ve 1 adet psikolog kadrosu ihdası görüşüldü. Konuyla ilgili Başkan Kantarcı, “Belediyemizin kurumlaşması için kadrolara ihtiyacımız var. Bu kadroların tamamını hemen şimdi doldurmak söz konusu olmamakla beraber 2 adet mühendis, 2 adet tekniker ve 1 adet hemşire ile 1 adet psikolog kadrosu ihtisas etmek istiyoruz.”dedi. Konu oy birliğiyle kabul edildi.

 

Teşekkülüne çalışılan bandonun her türlü ihtiyacının karşılanabilmesi için Belediye bünyesi altında faaliyet göstermesinin görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Haziran Ayı Meclisinde Plan Bütçe Komisyonuna havale edilen işler, Türlü İşler Komisyonuna havale edilen işler ve İmar Komisyonuna havale edilen işler ile ilgili olarak komisyondan gelen konular görüşüldü.

 

Meclis toplantısı, dilek ve temenniler ile sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ERAY GEMİCİ’NİN CENAZESİ

İLÇEMİZ GEMİCİLER MAHALLESİ’NDEN, DURSUN VE MİHRİYE GEMİCİ’NİN OĞULLARI, TUĞBA ASLANTAŞ’IN…

29.05.2024
Çarşamba
Detaylar

İBRAHİM DURAK’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ESENTEPE KÖYÜ’NDEN, HALİL DURAK’IN OĞLU, MÜRÜVET, RUHİ, YUSUF VE…

10.02.2024
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanlığından

07.06.2023
Çarşamba
Detaylar

Atölyeler şen şakrak

Belediyemizin düzenlediği bilim, sanat ve doğa atölyeleri kapsamında Fahri Bozbaş’tan…

08.09.2022
Perşembe
Detaylar