Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 7 görüntüledi

Kent konseyi toplantısında Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Elif Mocan, Serbest Muhasebeciler Odası’ndan Ersin Dilek, Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulundan Prof. Dr. Neşe Köktürk, ADD Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve Çaycuma Demokrat Gazetesi sahibi Hasan Ataman ile kurul üyeleri ve üyeler katıldı.

 

Toplantıda kent konseyi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Çaycuma Kent Konseyi yönergesi okunarak bazı maddeleri değiştirildi. Buna göre, Çaycuma Kent Konseyi yönergesinde yılda 4 kez Ocak, Nisan, Mayıs ve Eylül aylarında toplanacağı kaydedildi. Yürütme kurulu 7 üyeden, başkan dahil 8 üyeye çıkarıldı. 7. Maddesinde olan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, noterlerin, baroların ve ilgili derneklerin vakıfların temsilcileri görüşüldü. Ayrıca yine aynı yönergede 7. maddede olan bazı değişiklikler yapılarak meslek guruplarında olan kişilerin Çaycuma ilçesinde ikamet etmesi belirlendi ve oylamaya sunularak kabul edildi. Çaycuma Kent Konseyi çalışma yönergesine göre amaç, kapsam ve dayanak oluşturuldu. Çaycuma Kent Konseyi’nin tanımı, görevleri, üyelerin oluşumu ile çalışma şekli üyelere okundu. Kent Konseyi’nin E maddesinde değişikliğe gidildi. Buna göre madde emekliler ve yaşlılar eklenerek kurula sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Yönergenin 6. Maddesinin Ç. bendinde olan mahalle muhtarları düzenlendi. Toplantıda kent konseyinin oluşumu, üye ve üye olacakların kendi içindeki sayısı oy birliği ile kabul edildi. Gündemde ayrıca dilek ve temenniler konuşuldu. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Hibe itfaiye aracı sözü

Çaycuma Belediyesi Meclis Üyeleri Bahri Malakçı, Onur Yiğit kardeş belediye…

01.11.2016
Salı
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

22.04.2022
Cuma
Detaylar

BABALAR FEDAKÂRLIĞIN, ÖZVERİNİN, ÇALIŞKANLIĞIN CİSİMLEŞMİŞ…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Babalar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Fedakârlığın,…

20.06.2020
Cumartesi
Detaylar

MAKBULE KARACA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN ÇOMRANLI KÖYÜ’NDEN; HAYRİYE, SEYDAN, TALİP VE İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ…

19.04.2022
Salı
Detaylar