Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 5 görüntüledi

Kent konseyi toplantısında Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Elif Mocan, Serbest Muhasebeciler Odası’ndan Ersin Dilek, Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulundan Prof. Dr. Neşe Köktürk, ADD Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve Çaycuma Demokrat Gazetesi sahibi Hasan Ataman ile kurul üyeleri ve üyeler katıldı.

 

Toplantıda kent konseyi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Çaycuma Kent Konseyi yönergesi okunarak bazı maddeleri değiştirildi. Buna göre, Çaycuma Kent Konseyi yönergesinde yılda 4 kez Ocak, Nisan, Mayıs ve Eylül aylarında toplanacağı kaydedildi. Yürütme kurulu 7 üyeden, başkan dahil 8 üyeye çıkarıldı. 7. Maddesinde olan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, noterlerin, baroların ve ilgili derneklerin vakıfların temsilcileri görüşüldü. Ayrıca yine aynı yönergede 7. maddede olan bazı değişiklikler yapılarak meslek guruplarında olan kişilerin Çaycuma ilçesinde ikamet etmesi belirlendi ve oylamaya sunularak kabul edildi. Çaycuma Kent Konseyi çalışma yönergesine göre amaç, kapsam ve dayanak oluşturuldu. Çaycuma Kent Konseyi’nin tanımı, görevleri, üyelerin oluşumu ile çalışma şekli üyelere okundu. Kent Konseyi’nin E maddesinde değişikliğe gidildi. Buna göre madde emekliler ve yaşlılar eklenerek kurula sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Yönergenin 6. Maddesinin Ç. bendinde olan mahalle muhtarları düzenlendi. Toplantıda kent konseyinin oluşumu, üye ve üye olacakların kendi içindeki sayısı oy birliği ile kabul edildi. Gündemde ayrıca dilek ve temenniler konuşuldu. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Almanya’dan Mektup Var

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt’a gönderdiği…

02.06.2020
Salı
Detaylar

Filyos Çayı Yaşam Alanı Projesi…

Projenin adım adım hayata geçeceğini ifade eden Başkan Bülent Kantarcı,…

03.06.2014
Salı
Detaylar

 Panayırın açılışı törenle yapıldı

Çaycuma kapalı pazaryeri karşısında kurulan panayırın açılışı yapıldı. Yaz döneminde…

25.07.2019
Perşembe
Detaylar

Fırınlar ve Pastaneler Denetlendi

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Çaycuma’da fırın ve pastaneleri temizlik…

09.12.2015
Çarşamba
Detaylar