Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 56 görüntüledi

Kent konseyi toplantısında Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Elif Mocan, Serbest Muhasebeciler Odası’ndan Ersin Dilek, Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulundan Prof. Dr. Neşe Köktürk, ADD Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve Çaycuma Demokrat Gazetesi sahibi Hasan Ataman ile kurul üyeleri ve üyeler katıldı.

 

Toplantıda kent konseyi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Çaycuma Kent Konseyi yönergesi okunarak bazı maddeleri değiştirildi. Buna göre, Çaycuma Kent Konseyi yönergesinde yılda 4 kez Ocak, Nisan, Mayıs ve Eylül aylarında toplanacağı kaydedildi. Yürütme kurulu 7 üyeden, başkan dahil 8 üyeye çıkarıldı. 7. Maddesinde olan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, noterlerin, baroların ve ilgili derneklerin vakıfların temsilcileri görüşüldü. Ayrıca yine aynı yönergede 7. maddede olan bazı değişiklikler yapılarak meslek guruplarında olan kişilerin Çaycuma ilçesinde ikamet etmesi belirlendi ve oylamaya sunularak kabul edildi. Çaycuma Kent Konseyi çalışma yönergesine göre amaç, kapsam ve dayanak oluşturuldu. Çaycuma Kent Konseyi’nin tanımı, görevleri, üyelerin oluşumu ile çalışma şekli üyelere okundu. Kent Konseyi’nin E maddesinde değişikliğe gidildi. Buna göre madde emekliler ve yaşlılar eklenerek kurula sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Yönergenin 6. Maddesinin Ç. bendinde olan mahalle muhtarları düzenlendi. Toplantıda kent konseyinin oluşumu, üye ve üye olacakların kendi içindeki sayısı oy birliği ile kabul edildi. Gündemde ayrıca dilek ve temenniler konuşuldu. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte makamında…

17.06.2020
Çarşamba
Detaylar

MAKSUDE YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; MERHUM FİKRET YİĞİT, MEHMET ALİ YİĞİT, HİKMET…

16.05.2022
Pazartesi
Detaylar

İl ve İlçe Emniyet Müdürlerinden…

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve Çaycuma Emniyet Müdürü…

13.08.2014
Çarşamba
Detaylar

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÖNEMLİ DESTEK…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, pandemi sürecinde kendilerine maske ve dezenfektan…

11.06.2020
Perşembe
Detaylar