Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Çaycuma Kent Konseyi İkinci Kez Toplandı

Yayınlanma Tarihi: 09.07.2014 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 44 görüntüledi

Kent konseyi toplantısında Bülent Ecevit Üniversitesi’nden Elif Mocan, Serbest Muhasebeciler Odası’ndan Ersin Dilek, Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulundan Prof. Dr. Neşe Köktürk, ADD Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk ve Çaycuma Demokrat Gazetesi sahibi Hasan Ataman ile kurul üyeleri ve üyeler katıldı.

 

Toplantıda kent konseyi hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, Çaycuma Kent Konseyi yönergesi okunarak bazı maddeleri değiştirildi. Buna göre, Çaycuma Kent Konseyi yönergesinde yılda 4 kez Ocak, Nisan, Mayıs ve Eylül aylarında toplanacağı kaydedildi. Yürütme kurulu 7 üyeden, başkan dahil 8 üyeye çıkarıldı. 7. Maddesinde olan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, noterlerin, baroların ve ilgili derneklerin vakıfların temsilcileri görüşüldü. Ayrıca yine aynı yönergede 7. maddede olan bazı değişiklikler yapılarak meslek guruplarında olan kişilerin Çaycuma ilçesinde ikamet etmesi belirlendi ve oylamaya sunularak kabul edildi. Çaycuma Kent Konseyi çalışma yönergesine göre amaç, kapsam ve dayanak oluşturuldu. Çaycuma Kent Konseyi’nin tanımı, görevleri, üyelerin oluşumu ile çalışma şekli üyelere okundu. Kent Konseyi’nin E maddesinde değişikliğe gidildi. Buna göre madde emekliler ve yaşlılar eklenerek kurula sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Yönergenin 6. Maddesinin Ç. bendinde olan mahalle muhtarları düzenlendi. Toplantıda kent konseyinin oluşumu, üye ve üye olacakların kendi içindeki sayısı oy birliği ile kabul edildi. Gündemde ayrıca dilek ve temenniler konuşuldu. Toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Mahalle evi muhtarlara tanıtıldı

Çaycuma Belediyesinin daha önceden başka kuruluşlara tahsis ettiği kent merkezindeki…

13.04.2018
Cuma
Detaylar

ÇAUCUMA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİNDEN

VAN DEVLET TİYATROSUNUN SERGİLEDİĞİ ERKEK GEZEGENİ ADLI OYUN 19 OCAK…

18.01.2022
Salı
Detaylar

FATİME KORKMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN, GÜLHAN ARSLAN, EYÜP VE ŞEREF KORKMAZ’IN ANNELERİ,…

23.11.2022
Çarşamba
Detaylar

2015 Kasım Ayı Meclis Gündemi

28.10.2015
Çarşamba
Detaylar