Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 3 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Ebru Sanatı Kursu kursiyerleri Öğretmenevi önünde tablolarını sergiledi.

 

Etkinlik öncesi konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, geçen yıl Belediye olarak başlatılan Ebru Kursu sonrası güzel bir etkinliğin arifesinde olduklarını ve bunun geleneksel hale gelmesi için Belediye olarak destek olacaklarını ifade etti. Başkan Kantarcı; “Çaycuma’da güzel bir etkinliğin başlangıç arifesindeyiz. Geçen yıl başlattığımız Ebru kursu tam hızda devam ediyor. Artık karar aldık bu iş geleneksel hale dönüşecek. İbrahim hocamızın önderliğinde Çaycumalı dostlarımız böyle güzel çalışmaları hem öğrendiler hem de bizim beğenimize sunuyorlar. Bu tür sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler bir toplumun en önemli özellikleri, yolları, binaları ve meydanları yaparız, esas şehir içine şehir yapan unsurlar, güzel sanatlar ve bunlara verilen değer, çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaşta olan insanlarımızın bu faaliyetlere olan katılımı ve Çaycuma’da bu katılıma övünç duyacağımız bir istek ve katılım var. İbrahim hocamızın kurslarına çok büyük bir talep var. Aynı zamanda Figen hanımda aramızda ressamdır. Onunda çok güzel bir sergisi oldu. Bunlar bizim için iftihar kaynağıdır. Belediye olarak bu tür faaliyetleri desteklemek için bugünde olduğu gibi her türlü desteği yapacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen başta hocamız olmak üzere bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında da başarılar diliyorum ve bunların gerisinin gelmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Başkan Kantarcı’nın konuşmasından sonra kursa katılanlara sertifikaları Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından takdim edildi. Daha sonra kursa katılan minikler ile hep birlikte serginin açılış kurdelesi kesildi ve sergi gezildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Ortak paydamız Çaycuma

6-7 Mayıs tarihlerinde yapılan “2. Çaycumalılar Buluşuyor” etkinliği sonuç bildirisi…

11.05.2017
Perşembe
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Perşembe…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Perşembe kavşağında yapımı büyük oranda tamamlanan…

18.12.2020
Cuma
Detaylar

Başkanlar Çaycuma’ya geliyor

73 belediyenin üye olduğu İç Anadolu Belediyeler Birliği encümen toplantısını,…

15.02.2017
Çarşamba
Detaylar

Teşekkürler İstanbul Büyükşehir

Teşekkürler İstanbul Büyükşehir   Çaycuma Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar