Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 484 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Ebru Sanatı Kursu kursiyerleri Öğretmenevi önünde tablolarını sergiledi.

 

Etkinlik öncesi konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, geçen yıl Belediye olarak başlatılan Ebru Kursu sonrası güzel bir etkinliğin arifesinde olduklarını ve bunun geleneksel hale gelmesi için Belediye olarak destek olacaklarını ifade etti. Başkan Kantarcı; “Çaycuma’da güzel bir etkinliğin başlangıç arifesindeyiz. Geçen yıl başlattığımız Ebru kursu tam hızda devam ediyor. Artık karar aldık bu iş geleneksel hale dönüşecek. İbrahim hocamızın önderliğinde Çaycumalı dostlarımız böyle güzel çalışmaları hem öğrendiler hem de bizim beğenimize sunuyorlar. Bu tür sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler bir toplumun en önemli özellikleri, yolları, binaları ve meydanları yaparız, esas şehir içine şehir yapan unsurlar, güzel sanatlar ve bunlara verilen değer, çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaşta olan insanlarımızın bu faaliyetlere olan katılımı ve Çaycuma’da bu katılıma övünç duyacağımız bir istek ve katılım var. İbrahim hocamızın kurslarına çok büyük bir talep var. Aynı zamanda Figen hanımda aramızda ressamdır. Onunda çok güzel bir sergisi oldu. Bunlar bizim için iftihar kaynağıdır. Belediye olarak bu tür faaliyetleri desteklemek için bugünde olduğu gibi her türlü desteği yapacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen başta hocamız olmak üzere bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında da başarılar diliyorum ve bunların gerisinin gelmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Başkan Kantarcı’nın konuşmasından sonra kursa katılanlara sertifikaları Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından takdim edildi. Daha sonra kursa katılan minikler ile hep birlikte serginin açılış kurdelesi kesildi ve sergi gezildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Rabia Karaca’nın Cenazesi (02.11.2021)

İlçenin İstasyon Mahallesi’nden; Nuran, Emine, Cengiz, Bülent, Cem Ve Cenk…

01.11.2021
Pazartesi
Detaylar

ARSLAN ZEREN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ’NDEN, MERHUM PAKİZE VE MEHMET ZEREN’İN OĞULLARI, HİCRAN,…

24.02.2023
Cuma
Detaylar

CEMAL BERBEROĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİNDEN; MERHUM MUSTAFA BERBEROĞLU’NUN OĞLU, SAMİ, ADNAN, FATMA…

09.01.2023
Pazartesi
Detaylar

Meclis Gündemi 2014 Eylül

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN ; Çaycuma Belediyesinin 5393 Sayılı Belediye Kanununun…

29.08.2014
Cuma
Detaylar