Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Çaycuma Belediyesi’nden Ebru Sergisi

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 193 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Ebru Sanatı Kursu kursiyerleri Öğretmenevi önünde tablolarını sergiledi.

 

Etkinlik öncesi konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, geçen yıl Belediye olarak başlatılan Ebru Kursu sonrası güzel bir etkinliğin arifesinde olduklarını ve bunun geleneksel hale gelmesi için Belediye olarak destek olacaklarını ifade etti. Başkan Kantarcı; “Çaycuma’da güzel bir etkinliğin başlangıç arifesindeyiz. Geçen yıl başlattığımız Ebru kursu tam hızda devam ediyor. Artık karar aldık bu iş geleneksel hale dönüşecek. İbrahim hocamızın önderliğinde Çaycumalı dostlarımız böyle güzel çalışmaları hem öğrendiler hem de bizim beğenimize sunuyorlar. Bu tür sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler bir toplumun en önemli özellikleri, yolları, binaları ve meydanları yaparız, esas şehir içine şehir yapan unsurlar, güzel sanatlar ve bunlara verilen değer, çocuklarımızın, gençlerimizin ve her yaşta olan insanlarımızın bu faaliyetlere olan katılımı ve Çaycuma’da bu katılıma övünç duyacağımız bir istek ve katılım var. İbrahim hocamızın kurslarına çok büyük bir talep var. Aynı zamanda Figen hanımda aramızda ressamdır. Onunda çok güzel bir sergisi oldu. Bunlar bizim için iftihar kaynağıdır. Belediye olarak bu tür faaliyetleri desteklemek için bugünde olduğu gibi her türlü desteği yapacağız. Bu çalışmalarda emeği geçen başta hocamız olmak üzere bütün kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşamlarında da başarılar diliyorum ve bunların gerisinin gelmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Başkan Kantarcı’nın konuşmasından sonra kursa katılanlara sertifikaları Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından takdim edildi. Daha sonra kursa katılan minikler ile hep birlikte serginin açılış kurdelesi kesildi ve sergi gezildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi Su Analiz Raporları…

13.11.2015
Cuma
Detaylar

“Tüketici Hakları” konulu panel düzenleniyor

Çaycuma Belediyesi sosyal faaliyetler kapsamında 26 Aralık 2014 Cuma günü…

24.12.2014
Çarşamba
Detaylar

Birincilik Ödülü Çeşmeli’nin

Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması’na katılan 114 proje arasında,…

28.03.2016
Pazartesi
Detaylar

Belediyeden hayır çorbası

Çaycuma Belediyesi pazarcı esnafının talebi üzerine pazarların kurulduğu Cuma günleri,…

24.02.2017
Cuma
Detaylar