Çaycuma’da Hasan Yılmaz rüzgârı esti

Çaycuma’da Hasan Yılmaz rüzgârı esti

Yayınlanma Tarihi: 20.07.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 133 görüntüledi

Çaycuma’nın ilçe oluşunun 78. yılı nedeniyle düzenlenen 3. Çaycuma Günleri’nde Hasan Yılmaz rüzgârı esti. İlk kez bir etkinliğe sahne olan Atatürk Spor Merkezi önündeki meydanın adı, alandaki binlerce kişi ile birlikte “Özgürlük Meydanı” olarak belirledi.

Çaycuma’nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilçe olarak ilan edilişinin 78. yılı nedeniyle düzenlenen 3. Çaycuma Günleri’nin ilk gününde Hasan Yılmaz rüzgârı esti. Atatürk Spor Merkezi önündeki yeni meydanda yapılan konseri izleyen Çaycumalılar, söylenen türküler eşliğinde doyasıya eğlendi. Çaycuma Belediye Bandosu ve Çaycuma Belediyesi Halkoyunları Topluluğu’nun da sahneye çıktığı etkinlik gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

YENİ MEYDAN ÇOK BEĞENİLDİ
Atatürk Spor Merkezi önünde yapılan yeni meydanda ilk kez bir konser düzenlenmesi, Çaycuma’da bir ilkin yaşanmasına da neden oldu. Spor Merkezinin eğimli çatısında oluşturulan 1.800 kişilik oturma kapasitesi ile izleyenlere konfor da sunan meydan, şık tasarımı ve işlevselliği ile herkesten beğeni aldı. 8 bin metrekare alana yayılan meydanda binlerce kişinin katılımıyla bir etkinlik yapılmasına karşın, tek bir sokak dahi kapatılmazken, kent merkezinde en küçük bir trafik sorunu da yaşanmadı.

BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA “ÖZGÜRLÜK MEYDANI” OLARAK BELİRLENDİ
Etkinlik sırasında, yeni meydana, katılan binlerce kişi ile birlikte “Özgürlük Meydanı” adı da verildi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Sanatçı Hasan Yılmaz’a çiçek sunarken yaptığı konuşmada, toplanan kalabalığa, “Bu meydanda başımız gökyüzüne değecek kadar özgürüz. Buranın adı, ‘Özgürlük Meydanı’ olsun mu?” diye sordu. Binlerce kişinin coşkulu alkışlarla destek vermesi üzerine, ‘Hayırlı olsun’ diyen Başkan Kantarcı, yeni meydanın adını “Özgürlük Meydanı” olarak ilan etti.

ÇAYCUMA’YI NAKIŞ NAKIŞ İŞLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Sanatçı Hasan Yılmaz’ın kendine çiçek sunmak üzere gelen Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ile birlikte “Aldırma gönül” şarkısını söylemesi akşamın hoş görüntülerinden birini oluşturdu. Başka Kantarcı konuşmasında, “Evet, görecek günlerimiz var daha. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam size. İyi ki buradasınız, iyi ki varsınız. Sizler için geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz. Çaycuma’yı nakış nakış işlemeyi sürdüreceğiz. Yeter ki siz burada olun, yeter ki bizden desteğinizi esirgemeyin. İnanın he şey çok daha güzel olacak. Daha güzel günlerde hep beraber olacağız.” dedi.

ÇAYCUMA’YI ŞENLENDİREN SANATÇIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Sanatçı Hasan Yılmaz’a da teşekkür eden Kantarcı, sözlerini, “Kardeşime bu akşam bizlere misafir olduğu için çok teşekkür ediyorum. Şu karşımdaki muhteşem topluluğu bir araya getirip olağanüstü bir atmosfer oluşturduğundan dolayı onlara müteşekkirim. Çaycuma’yı şenlendirdiler. İyi ki geldiler, iyi ki varlar, sağ olsunlar, yolları açık olsun diyorum.” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İşte Temmuz Ayı Su Analiz…

Temmuz Ayı İçme Suyu Analiz Sonucu; tüm bölgelerde UYGUN çıktı……

20.08.2014
Çarşamba
Detaylar

2016 Haziran Ayı Meclis Gündemi

27.05.2016
Cuma
Detaylar

Son beton döküldü

Çaycuma Belediyesi yeni hizmet binası A Blok, 11. kat tabliye…

26.01.2017
Perşembe
Detaylar

TPAO Genel Müdürü Melih Han…

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’yı…

15.03.2021
Pazartesi
Detaylar