Çaycuma’da İtfaiye Haftası Kutlandı

Çaycuma’da İtfaiye Haftası Kutlandı

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 85 görüntüledi

Çaycuma İtfaiye Müdürlüğünce hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlanan İtfaiye Haftası’na Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Bülent Kaplan, Kent Konseyi Başkanı Neşe Köktürk, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir ve belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri, itfaiye çalışanları katıldı.

 

İtfaiye Haftası nedeniyle konuşma yapan Çaycuma Belediye İtfaiye Müdürü Sebahattin Akyüz, “ İtfaiyeciler sürekli hazır vaziyette bulunarak, meslek yaşamları boyunca eğitim ve tatbikatlarla iç içedirler. İtfaiye ile özdeş olan yangın ile mücadelenin 3 temel amacı vardır. Bunlar; hayat kurtarmak, mal kurtarmak ve çevreyi korumaktır. Son yıllarda araç gereç ve ekipmanlarımızı kullanarak hizmet kalitemizi önemli ölçüde arttırmış olup, yerinde ve etkin mücadele ile çevre il ve ilçelerin de takdirlerini kazanmış bulunmaktayız. İlçemiz başta olmak üzere yurdumuzun her yerinde meydana gelebilecek yangın patlama ve diğer felaketlerin olmamasını temenni ediyor, bu kutsal meslek uğruna hayatını hiçe sayarak alevlerin arasında şehit düşen itfaiyecilere Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Ardından Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’da bir konuşma yaparak itfaiyecilerin itfaiye haftasını kutladı.

 

Başkan Kantarcı, “ İtfaiye teşkilatı mevcut kuruluşlarımızın içinde her zaman ortada olmayan ama en zor zamanlarda ilk aklımıza gelen kuruluştur. Dünyadaki en eski mesleklerden biridir. İtfaiyecilik son derece meşakkatli sabır isteyen, donanım isteyen, eğitim isteyen en zor mesleklerden biridir. 24 saat görev yapan diğer güvenlik mensuplarımız gibi yıpratıcı ve hakikaten insanı zaman zaman duygulandıran bir meslektir. Biz Çaycuma belediyesi olarak iyi bir itfaiye teşkilatına sahibiz. Ben itfaiyeci arkadaşlarımın gayretlerinden, sebatlarından ve çalışmalarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Geçmişte burada görev yapan ve emekli olan arkadaşlarımıza da sağlık ve esenlikler diliyorum. Büyük hizmetlerinden dolayı onlara da çok teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal edenlere de Allahtan rahmet diliyorum ”dedi. Konuşmaların ardından İtfaiye amirliğinden emekli olan 3 itfaiyeciye plaket verildi. Ardından itfaiye ekiplerince hazırlanan yangın söndürme gösterisi ve ip gösterisi düzenlendi. Daha sonra ise itfaiye amirliğince hazırlanan resim sergisi ve itfaiye malzemeleri tanıtım bölümü gezildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kantarcı Rektör Özer’le görüştü

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Çaycuma…

25.11.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

12.08.2018
Pazar
Detaylar

İSMAİL BAKIROĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HİDAYET VE MERHUME NAZİKAR BAKIROĞLU’NUN OĞULLARI,…

20.02.2023
Pazartesi
Detaylar

CEMİL KAHRAMAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN VELİ KÖYÜ MİYESSELLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUME ZÜHRİYE VE MERHUM RECEP…

12.09.2022
Pazartesi
Detaylar