Çaycuma’da Tarihi Gün

Çaycuma’da Tarihi Gün

Yayınlanma Tarihi: 06.10.2015 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 155 görüntüledi

Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma’da yapımı tamamlanarak hizmete giren Köy Minibüsleri Terminali ile yani pazaryerinin açılışını gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım günü gerçekleştirilecek olan Genel Seçimler öncesinde Zonguldak ziyareti kapsamında Çaycuma’da halka hitap etti. Çaycuma Atatürk anıtı önünde davul zurna eşliğinde çiçeklerle karşılanan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ilçe merkezindeki miting alanına yaya bölgesinden yürüyerek ulaştı. Kılıçdaroğlu’na Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, partililer ile çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu mitingde yaptığı konuşmada, Çaycuma’nın kısa sürede Avrupa şehirleri gibi değiştiğine vurgu yaparak, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’yı çalışmalarından ötürü kutladı. Çaycuma’nın Türkiye’ye örnek olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Çaycuma’ya girdiğimde Hollanda’daki gibi bisiklet yollarıyla donatılmış modern bir şehir gördüm. Başkan Kantarcı’ya yürekten teşekkür ediyorum. Diğer belediye başkanlarına hizmetin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız Çaycuma’yı ziyaret edin diyeceğiz.” dedi.

Mitingin ardından Belediye Binasına çıkan  Genel Başkan Kılıçdaroğlu, anı defterini imzaladı. Başkan Kantarcı günün anısına üzerinde 6 Nisan Anıtı figürünün yer aldığı tabak plaket ile yoğurtçu kadın heykeli hediye etti. Ardından Kılıçdaroğlu, Çaycuma Yeni Pazaryeri ve Köy Minibüs Terminali’nin açılış törenine katıldı. Yeni Pazaryerinde Belediye Bandosu ile karşılanan Genel Başkan, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’nun duasının ardından açılış kurdelesini kesti. Başkan Kantarcı, Kılıçdaroğlu’na Yeni Pazaryeri ve Köy Minibüs Terminali’ni gezdirdi.

 

Başkan Kantarcı’dan Teşekkür

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çaycuma mitingini değerlendirerek, partili partisiz tüm Çaycumalılara teşekkür etti.

 

Başkan Kantarcı yaptığı açıklamada şöyle dedi;

 

“Çaycuma bugün, Tarihi bir güne tanıklık etti; CHP Genel Başkanı Çaycuma’da idi.

Deneyimli bir siyasetçi arkadaşımız heyecanını, “bana Ecevit dönemlerini anımsattı” sözleri ile yansıttı.

Genel Başkanımızın ve beraberindeki heyetin, yaptığımız işlerden büyük memnuniyet duymalarına sebep olan;

çok değerli Çalışma arkadaşlarıma,

Belediye Meclis Üyelerimize,

partimizin her kademesinde bulunan görevlilerimize,

partili partisiz bütün hemşehrilerime sonsuz teşekkür ederim.

Eski ve yeni milletvekillerimize teşekkür ederim…

Başta il Başkanımız Ertuğrul Koltuk olmak üzere yeni ve eski İl, ilçe ve belde örgütlerimize teşekkür ederim.

Başından beri birlikte olduğumuz Perşembe Belediye Başkanımız İsmail İnam’a, Saltukova Belediye Başkanımız Zerrin Güneş’e, Karapınar Belediye Başkanımız Ahmet Aydın’a, Komşu Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Üyelerimize,

Basın mensuplarına teşekkür ederim.

Büyük organizasyonda görev yapan fedakar güvenlik görevlilerimize de şükranlarımızı sunarız.

Bu güzel Organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen İlçe Başkanımız Fuat Kalaycı’ya ve yönetimindeki arkadaşlarıma ve Belediyemizin her kademedeki mensuplarına, ayrıca özel teşekkür ederim.

Çalışmalarımızı yakından izleyen ve katkıda bulunan Eski Bedaş Genel Müdürü Kenan Köktürk’e, Önceki dönem Bakanlarımızdan Hasan Gemici’ye, Önceki dönem Belediye Başkanlarımızdan Sayın Orhan Yardımcı’ya teşekkür ederim.

Beni kırmayarak Pazaryeri açılışımıza katılan başta değerli MüftümüzMahmut Rauf Arcaklioglu olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Rıfat Sarsık’a Esnaf Odası Başkanımız Sayın Hayri Kandemir’e, Ziraat Odası Başkanımız Sayın Riza Çapkin’a, iş adamlarımıza, esnaflarımıza, tüccarlarımıza, şoför esnafımıza teşekkürü borç bilirim.

Çaycuma Belediye Bandosu ve folklor kıyafetli kızlarımız ayrı bir renkti.

Nihayet, burada ismini saymakta zorluk çektiğim veya ismini zikredemediğim herkese sonsuz teşekkürler…

Ancak,

En büyük teşekkür, bizi başından beri hiç ama hiç yalnız bırakmayan;

Çaycuma’lı;

büyüklerim, küçüklerim, kadınlarımız, erkeklerimiz, gençlerimiz, çocuklarımız, engelli dostlarımız hepinize sonsuz teşekkürler…
Sizlere hizmet etmekle onur duyuyorum…”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da Açık Hava Sineması

Açık Hava Sineması Büyük İlgi Görüyor Çaycuma’da Ramazan ayının gelmesiyle…

09.07.2014
Çarşamba
Detaylar

FATİME ORUÇOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN DEREKÖSELER KÖYÜNDEN; CEMİLE MİYANYEDİ, NAZMİYE MİYANYEDİ, SANİYE ALTINOK, İSMAİL…

20.02.2022
Pazar
Detaylar

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

Belediyemizin Zübeyde Hanım Çok Dilli Anaokulu öğrencilerinin 24 Kasım Öğretmenler…

25.11.2022
Cuma
Detaylar

SALİH YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN ALİ KÖYÜNDEN; SATİYE,ŞABAN YİĞİT’İN BABALARI,HÜLYA YİĞİTİN KAYINPEDERİ FATİH,HAYRULLAH,ALİ VE…

01.02.2022
Salı
Detaylar