ÇAYCUMA’DA YAŞAM KALİTESİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA YÜKSELİYOR

ÇAYCUMA’DA YAŞAM KALİTESİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA YÜKSELİYOR

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2020 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 39 görüntüledi

Yapılan yatırımlarla doğal gaz ana boru hattı tamamlanan Çaycuma’da, bazı mahallelerde, eksik kalan dağıtım ve abone bağlantı hatları da tamamlanıyor. Çalışmalara başlayan Akmercan, bu yıl, ilçede 7,5 kilometre doğal gaz hattı döşeyecek

 

Son yıllarda yapılan yatırımlarla doğalgaz kullanım oranında oldukça yüksek bir rakama ulaşılan Çaycuma’da, bazı mahallelerde eksik kalan dağıtım ve bağlantı hatları da tamamlanıyor. Daha önce kentin doğalgaz ana hattını tamamlayan Akmercan, 2020 yılı için programladığı yeni hatların yapımına başladı. Halen Velioğlu Mahallesi Afet Evleri Mevkiinde çalışmalarını sürdüren ekipler, buranın ardından, önemli bir nüfusu barındıran Ahatlı ve Ortahisar Caddesi’nde çalışmaya başlayacak. Akmercan, Karamusa ve Sofular Mahallelerinin bazı bölümlerinde de yeni hatlar döşeyecek. Çalışma tamamlandığında bu yıl içinde yapılan hatların uzunluğu 7,5 kilometreyi bulacak. Çalışmalar, sokakların yüzde yüzüne ulaşılıncaya değin bir plan dahilinde devam edecek.

 

ÇAYCUMA’DA YAŞAM KALİTESİ HER GEÇEN GÜN DAHA DA YÜKSELİYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Doğal gaz altyapısını çok önemsiyoruz. Doğal gazın yaygınlaşması bir yandan hava kirliliğini önlediği gibi, diğer yandan da cadde ve sokaklarda bizim de düzenlemeler yapmamıza fırsat veriyor. Büyük bir koordinasyon içinde çalıştığımız Akmercan, Çaycuma’da önemli yatırımlara imza atıyor. Şu anda İstasyon semtindeki Afet Evleri mevkiinde çalışan ekipler, ardından Ahatlı ve Ortahisar caddelerine geçecek. Önemli bir nüfusu barındıran bu semtlerde vatandaşlarımızdan yoğun bir talep vardı. Bu talebin karşılanmış olmasından dolayı çok mutluyum. Ekipler daha sonra Karamusa ve Sofular mahallelerinin bir bölümünde daha hat döşeyecek. Bu yıl şebekeye eklenen yeni hat uzunluğu 7,5 kilometreyi bulacak. Şu anda yüzde doksanların üzerinde olan doğal gaz bağlanma oranı bu çalışma ile biraz daha da artacak. Çaycuma’da yaşam kalitesi her geçen gün daha da yükseliyor, Çaycuma her gün daha yaşanır hale geliyor. Buna Akmercan’ın da çok katkısı oluyor. Bizimle her zaman uyum içinde çalışan doğal gaz dağıtım şirketinin değerli yöneticileri başta olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, hizmetten faydalanacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kredibilitemiz çok yüksek

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisinin kasım ayı toplantısında…

03.11.2016
Perşembe
Detaylar

“Polis Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü…

“Halkımızın huzurunu, can ve mal güvenliğini sağlayan, temel hak ve…

04.04.2016
Pazartesi
Detaylar

Mecliste Duygulu Anlar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 50 yıl önce görev yapan…

07.04.2016
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanlığından Kat Karşılığı…

İhale Şartnamesi

08.02.2016
Pazartesi
Detaylar