Çaycuma’da Yeni Yıla Merhaba Konseri

Çaycuma’da Yeni Yıla Merhaba Konseri

Yayınlanma Tarihi: 28.12.2017 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 113 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından ‘Yeni yıla merhaba’  konseri düzenlendi. Yaklaşık 2 saat süren konser büyük ilgi gördü.

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’nca Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konseri Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Çaycuma İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Köktürk, bazı sivil toplum örgütleri, siyasi parti, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar izledi. Safranbolu, Devrek, Kilimli, Bartın ve Karabük Türk Müziği Korosu başkan ve koro üyeleri de konseri takip etti.

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Başkanı Hamza Başören, konser öncesi yaptığı açılış konuşmasında; topluluğa maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve belediye çalışanları, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi yetkililerine teşekkür etti. Konsere katılımın yoğun ilgi gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başören, şöyle dedi:

“Sevgi bestesinin tınılarını, tüm insanların yüreğinde hissedeceği, hüzünlerinizin dostluklara silineceği,  ümitlerinizin hiç bitmeyeceği sağlık, mutluluk, başarı dolu bir yılı sevdiklerinizle birlikte geçirmeniz dileğiyle 2018 yılı sizlere sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirsin. Yeni yılınız kutlu olsun. “

Şef Levent Özger yönetimindeki konser, “Rüzgar uyumuş ay dalıyor” ve ‘Hasretinle yandı gönlüm” eserleriyle başladı. Duygudan duyguya sürükleyen birbirinden güzel  21 eser, koro ve solistler tarafından söylendi. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda topluluk üyeleri, ayakta alkışlandı.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, konserin sonunda şef Levent Özger’e çiçek verdi ve topluluk üyelerini tebrik etti. Başkan Kantarcı, “Bu sefer müzikten sonra lafa gerek yok ama ben hepinizin geçmiş yıldaki kötülüklerden arınmamızı ve yeni yılda hep güzel şeylerle karşılaşmamızı temenni ediyor yeni yılınızı kutluyorum” dedi.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fen İşleri Müdürlüğü’nden

Yarın saat 08.30’dan itibaren(12.09.2023 Salı günü) Hürriyet Caddesi üzerinde Belediyemiz…

11.09.2023
Pazartesi
Detaylar

Bülent Kantarcı kardeş kent Lennestadt’ın…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı kardeş kent Lennestadt’ın önceki dönem başkanı…

24.12.2020
Perşembe
Detaylar

Yeni heykel kaidesine kondu

Çaycuma Belediyesinin Heykeltıraş Pınar Doğan’a yaptırdığı heykel kaidesini konurken, 1962…

01.05.2018
Salı
Detaylar

Demokrasi İçin Pedal Çevirdiler

Çaycuma Belediyesi Bisiklet Topluluğu, demokrasi şölenlerine renk kattı.   Çaycuma…

10.08.2016
Çarşamba
Detaylar