Çaycumalı çocuklar çok mutlu

Çaycumalı çocuklar çok mutlu

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2016 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 271 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Pamuk Prenses Çocuk Evi hizmete girdi. Çocukların ilk oyunlarını oynarken yaşadığı sevinç, törene katılanlarla aileleri mutlu etti.

 

Çaycuma Belediyesinin yapımını tamamladığı Pamuk Prenses Çocuk Evi törenle hizmete girdi. Çocuk Evi’nin açılış törenine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Garnizon Komutanı Selçuk Özen, İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ile Kent Konseyi üyeleri, belediye çalışanları ve kalabalık bir Çaycumalı vatandaş topluluğu katıldı. Yoğun katılımın olduğu gözlenen törenin sürpriz konuklarıysa, Başkan Kantarcı’nını Kabataş Erkek Lisesindeki dönem arkadaşları oldu. Kantarcı’yı ziyarete gelen grup, törene de katılarak arkadaşlarına destek verdi. Çaycuma Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından hizmette tutulacak olan Pamuk Prenses Çocuk Evi, bölgenin, ilk kapalı çocuk bahçesi olma özelliği taşıyor.

 

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

 

Törende ilk konuşmayı yapan Bülent Kantarcı “Bugün, belediye başkanı olduğum günden bu yana, en farklı açılışı gerçekleştiriyoruz. En zevkli, en renkli, yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın arasında eşi benzeri olmayan bir tesisin açılışında birlikteyiz. Pamuk Prenses çocuk evimizin küçük olduğuna bakmayın, büyük işlev görecek. İnşallah bunun devamını, daha güzel şekilde yapacağız. Geleceğimizi belirleyecek taze filizler tohumları olan çocuklarımızı, çok iyi eğitmek zorundayız. Her şey onlar için. Çaycuma’da kentsel düzenlemeler kadar sosyal kültürel alanda da yapmamız gereken işler var. Bu doğrultuda hacmi, yatırım maliyeti küçük gibi görünen ama anlam olarak çok şey ifade eden bu yatırımı gerçekleştirdik. Tesis Kent Konseyi tarafından korunup, hizmette tutulacak. Kent Konseyimizin sosyal, kültürel alanda yatığı çalışmalar giderek ivme kazanıyor, boyutlanıyor. Bu oyun evimizin yapımında emeği geçen başta belediye personelimiz olmak üzere, herkese, Kent Konseyimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKANIMIN AKLINA SAĞLIK

 

Daha sonra kürsüye gelen Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli,  “Çaycuma’da pek çok eksiğimiz giderilmeye başlandı. Bunlardan biri de havanın soğumaya başlamasıyla birlikte çocuklarımızın vakit geçirebileceği mekanların eksikliğiydi. Bugün bu eksikliğin giderilmesinin mutluğunu yaşıyoruz. Bir anne baba olarak en değerli varlığımız olarak gördüğümüz çocukları, bir kamu görevlisi olarak bazen ihmal edebiliyoruz. Başkanımın aklına sağlık, bu tesisi yaparak çok güzel bir iş yapmış. Çocuklar, toplumun üçte birini oluşturuyor. Büyük yatırımlar yapabilirsiniz, ancak bunlar onların mutlu olmasını sağlamaz. Bugün örneğini gördüğümüz gibi küçük yatırımlarla onların mutluluğunu sağlayabilirsiniz. Tesisin çocukların aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçireceği bir tesis olmasını umuyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Çaycuma Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu’nun okuduğu duanın ardından tesisin açılışı yapıldı. Kurdeleni kesilmesiyle birlikte oyun evine doluşan çocukların yaşadığı sevinç, herkesi mutlu eden görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MUZAFFER KİLİT’İN CENAZESİ

ÇAYCUMA EŞRAFINDAN, MERHUM AHMET VE HAMİDE KİLİT’İN OĞULLARI, MÜNEVVER AKÇAN,…

31.08.2022
Çarşamba
Detaylar

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

İlçemiz Nihat Kantarcı Caddesi, Atatürk Bulvarı, Esengil Caddesi, Köylü Pazarı,…

13.03.2015
Cuma
Detaylar

SERVER KUTUCU’NUN CENAZESİ

BAKACAKKADI BELDESİ MERKEZ MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN, SEDAT, VEDAT VE SUAT KUTUCU’NUN…

17.05.2023
Çarşamba
Detaylar

MESUT DENKER’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM CELAL VE MEMNUNE AYDIN’INDAMADI, TUNCAY AYDIN,…

12.01.2023
Perşembe
Detaylar