Çaycumalı çocuklar çok mutlu

Çaycumalı çocuklar çok mutlu

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2016 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 293 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Pamuk Prenses Çocuk Evi hizmete girdi. Çocukların ilk oyunlarını oynarken yaşadığı sevinç, törene katılanlarla aileleri mutlu etti.

 

Çaycuma Belediyesinin yapımını tamamladığı Pamuk Prenses Çocuk Evi törenle hizmete girdi. Çocuk Evi’nin açılış törenine Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Garnizon Komutanı Selçuk Özen, İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ile Kent Konseyi üyeleri, belediye çalışanları ve kalabalık bir Çaycumalı vatandaş topluluğu katıldı. Yoğun katılımın olduğu gözlenen törenin sürpriz konuklarıysa, Başkan Kantarcı’nını Kabataş Erkek Lisesindeki dönem arkadaşları oldu. Kantarcı’yı ziyarete gelen grup, törene de katılarak arkadaşlarına destek verdi. Çaycuma Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından hizmette tutulacak olan Pamuk Prenses Çocuk Evi, bölgenin, ilk kapalı çocuk bahçesi olma özelliği taşıyor.

 

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

 

Törende ilk konuşmayı yapan Bülent Kantarcı “Bugün, belediye başkanı olduğum günden bu yana, en farklı açılışı gerçekleştiriyoruz. En zevkli, en renkli, yaptıklarımızın ve yapacaklarımızın arasında eşi benzeri olmayan bir tesisin açılışında birlikteyiz. Pamuk Prenses çocuk evimizin küçük olduğuna bakmayın, büyük işlev görecek. İnşallah bunun devamını, daha güzel şekilde yapacağız. Geleceğimizi belirleyecek taze filizler tohumları olan çocuklarımızı, çok iyi eğitmek zorundayız. Her şey onlar için. Çaycuma’da kentsel düzenlemeler kadar sosyal kültürel alanda da yapmamız gereken işler var. Bu doğrultuda hacmi, yatırım maliyeti küçük gibi görünen ama anlam olarak çok şey ifade eden bu yatırımı gerçekleştirdik. Tesis Kent Konseyi tarafından korunup, hizmette tutulacak. Kent Konseyimizin sosyal, kültürel alanda yatığı çalışmalar giderek ivme kazanıyor, boyutlanıyor. Bu oyun evimizin yapımında emeği geçen başta belediye personelimiz olmak üzere, herkese, Kent Konseyimizin değerli üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKANIMIN AKLINA SAĞLIK

 

Daha sonra kürsüye gelen Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli,  “Çaycuma’da pek çok eksiğimiz giderilmeye başlandı. Bunlardan biri de havanın soğumaya başlamasıyla birlikte çocuklarımızın vakit geçirebileceği mekanların eksikliğiydi. Bugün bu eksikliğin giderilmesinin mutluğunu yaşıyoruz. Bir anne baba olarak en değerli varlığımız olarak gördüğümüz çocukları, bir kamu görevlisi olarak bazen ihmal edebiliyoruz. Başkanımın aklına sağlık, bu tesisi yaparak çok güzel bir iş yapmış. Çocuklar, toplumun üçte birini oluşturuyor. Büyük yatırımlar yapabilirsiniz, ancak bunlar onların mutlu olmasını sağlamaz. Bugün örneğini gördüğümüz gibi küçük yatırımlarla onların mutluluğunu sağlayabilirsiniz. Tesisin çocukların aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçireceği bir tesis olmasını umuyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Çaycuma Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu’nun okuduğu duanın ardından tesisin açılışı yapıldı. Kurdeleni kesilmesiyle birlikte oyun evine doluşan çocukların yaşadığı sevinç, herkesi mutlu eden görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesinden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro

Çaycuma Belediyesi 2 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencini; “Palyaçonun…

27.10.2014
Pazartesi
Detaylar

“Tüketici Hakları” konulu panel

Çaycuma Belediyesi sosyal faaliyetler kapsamında “Tüketici Hakları” konulu panel düzenlendi….

28.12.2014
Pazar
Detaylar

Belediye yoksulun da yanında

Çaycuma Belediyesi ramazan ayı boyunca mahalle muhtarlarınca belirlenen 110 aileye…

02.07.2016
Cumartesi
Detaylar

FATİH UZAL’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN HAS FIRIN’IN KURUCUSU MERHUM MEHMET KÖKTÜRK’ÜN TORUNU,…

26.06.2024
Çarşamba
Detaylar