Dostluklar tazelendi

Dostluklar tazelendi

Yayınlanma Tarihi: 14.11.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 389 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kabataş Erkek Lisesi dönem arkadaşlarını Çaycuma’da ağırladı. Buluşmada 50 yıla yaklaşan dostluklar tazelendi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kabataş Erkek Lisesinde(KEL), 50 yıl önce birlikte okuduğu arkadaşlarını Çaycuma’da ağırladı. Aralarında milli hakem, doktor, bestekâr, emekli bürokrat ve mühendislerin de olduğu 11 kişilik grup, üç günlük ziyareti sırasında, Çaycuma’nın yanı sıra Filyos ve Amasra’yı da gezdi. Çaycuma’da yaşayıp da KEL’den mezun olan 13 Çaycumalının da eşlik ettiği grup geziden son derece hoşnut ayrıldı.  Çeşitli nedenlerle daha önce geldikleri Çaycuma ile şimdi gördükleri Çaycuma arasında inanılmaz farklar olduğunu söyleyen grup üyeleri, Başkan Kantarcı’dan kendilerine yerleşmek için arazi bulmalarını istedi. KEL mezunları, “Anakara, İstanbul gibi büyük kentler yaşanacak yer olmaktan çıktı. Yapılan düzenlemelerle Çaycuma, insana huzur veren bir belde olmuş. Burası tam yerleşip, sakin bir hayat sürülecek yer” yorumlarını yaptı.

 

SPONSOR BULMAK İÇİN KOLLAR SIVANDI

 

Çaycuma halkına yapabilecekleri katkıları da konuşan grup üyeleri, özellikle Çaycuma Bilim Merkezi projesi ile yakından ilgilendi. Merkeze i sponsor bulma konusunda kolları sıvadıklarını söyleyen KEL’liler, bulundukları her noktada fahri Çaycuma temsilcisi gibi çalışmaları gerektiği konusunda da görüş birliğine vardı.  Grup üyesi Yaşar Kansak, izlenimlerini, “Lisemizin bir ferdi olan, arkadaşım olduğu için gurur duyduğum Bülent Kantarcı’nın Çaycuma’ya yaptıklarını görünce mutluluğum tavan yaptı. Çok fazla söze gerek yok, aynası iştir kişinin” şeklinde özetlerken, Ersan Atıcı, “Sevgili Bülent Kantarcı’nın Çaycuma’da yaptıklarını gördükten, yapacaklarını öğrendikten sonra bir kere daha KEL’li olmaktan, böyle arkadaşlara sahip olmaktan gurur duydum” dedi. Grup üyesi Mustafa Kaya ise duyduğu memnuniyeti, “Çaycuma’daki inanılmaz değişimi görmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Kantarcı ile bir kez daha gurur duydum.  Başarılarının devamını diliyorum. Bir Kabataşlı olarak onur ve gurur doluyum” sözleriyle dile getirdi.

 

 

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ ONLARCA FAHRİ HEMŞEHRİMİZ VAR

 

Başkan Kantarcı ise, duygularını, “Arkadaşlarımızı Çaycuma’da, uzun yıllar sonra ağırlamaktan çok memnun oldum. Tarifi olmayan duygular içindeyim. Kabataş Lisesindeki arkadaşlığın değeri yıllar içinde o kadar büyüdü ki, sanki uzayın sonsuz boşluklarını doldurdu. Birlikte Çaycuma’mız için çok değerli fikirler geliştirdik. Artık memleketin dört köşesinde, birbirinden değerli, onlarca fahri hemşehrimiz var. Mezuniyetimizin üzerinden 45 yılı aşkın bir zaman geçti, Ancak, sanki dün ayrılmışız gibi yakın olduğumuzu hissettik.  Her biri alanında son derece başarılı işlere imza atmış arkadaşlarımın, Çaycuma’daki hizmetlerimizden övgüyle söz etmesi beni ayrıca mutlu etti. Motivasyonumu daha da artırdı. Bu ziyaret, daha iyi işler yapmamız için bize şevk verdi. Sevgili arkadaşlarım iyi ki geldiler” şeklinde dile getirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; Velioğlu…

18.12.2023
Pazartesi
Detaylar

Yeni Çaycuma’yı hep birlikte yaptık

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma…

30.04.2018
Pazartesi
Detaylar

FATİME SALTAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ SALİHLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM NECATİ SALTAN’IN EŞİ, BELEDİYEMİZ…

28.09.2022
Çarşamba
Detaylar

Altyapı çalışmaları tam gaz

Çaycuma Belediyesinin, Enerjisa’nın elektrik hatlarını yeraltına aldığı cadde ve sokaklarda…

20.01.2017
Cuma
Detaylar