Çocuklar Hep Doğruyu Söyler belgeselinin Çaycuma galası yapılıyor

Çocuklar Hep Doğruyu Söyler belgeselinin Çaycuma galası yapılıyor

Yayınlanma Tarihi: 19.04.2024 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 54 görüntüledi
Çocuklar Hep Doğruyu Söyler belgeselinin Çaycuma galası yapılıyor
Tuluhan Tekelioğlu’nun, aralarında Çaycumlaların da olduğu, 6-13 yaş grubu arasındaki 20 çocukla çektiği, “Çocuklar Hep Doğruyu Söyler” belgeselinin Çaycuma galası, 22 Nisan Pazartesi günü, Çarşamba Salonu’nda yapılıyor.
Gazeteci, yazar, belgesel yönetmeni, yapımcı, televizyon programı sunucusu gibi pek çok vasfı üzerinde taşıyan Tuluhan Tekelioğlu’nun “Çocuklar Hep Doğruyu Söyler” adıyla çektiği belgeselin, Çaycuma galası 22 Nisan Pazartesi günü yapılacak. “Alfa kuşağını konu alan Türkiye’nin ilk belgeseli” olma özelliği de taşıyan filmin, Çaycuma Belediyesi Çarşamba Salonu’nda yapılacak gösterimi saat 19.00’da başlayacak. Galaya katılacak Tuluhan Tekelioğlu belgesel hakkında bilgi verirken, salondan gelen soruları da yanıtlayacak.
BELGESEL ÇOCUKLARIN DA TOPLUMSAL BİR ÖZNE OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKMEYE ÇALIŞIYOR
Tekelioğlu’nun “Türkiye’nin çocuklarından bir değerler yüzleşmesi filmi” olarak nitelediği belgeselde ilk kez kamera karşısına geçen Antakya, Mardin, İstanbullu 20 çocuğun arasında 6 Çaycumalı çocuk da bulunuyor. Anadolu’nun bambaşka coğrafyalarında yaşayıp, bambaşka kültür ve aile ortamlarında büyüyen, 6-13 yaş arasındaki çocukların dünyanın geleceği, para, aşk, siyaset, ekonomi, teknoloji, iklim krizi, eğitim, okul, öğretmenler, Türkiye ve kendi dertleriyle ilgili ilk kez konuştuğu belgesel, çocukların da toplumsal bir özne olduğuna dikkat çekmeye çalışıyor.
BELGESELDEN YÜKSELEN SESE, YALNIZCA KULAĞIMIZI DEĞİL, GÖNLÜMÜZÜ DE AÇACAĞIZ
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çok özel bir etkinlikle Çaycumalı hemşehrilerimizi buluşturuyoruz. Sayın Tuluhan Tekelioğlu’nun pek çok ilki içinde barındıran ‘Çocuklar Hep Doğruyu Söyler’ adlı belgeselinin bir galasını da Çaycuma’da yapıyoruz. Sayın Tekelioğlu’nun, cumhuriyetin 100. yılında geleceğimizi emanet edeceğimiz çocukların sesini Türkiye’ye duyurmak için çektiği belgeselden yükselen sese, yalnızca kulağımızı değil, gönlümüzü de açacağız. Bir kültür kenti olma yolunda dev adımlar atan Çaycuma’nın bu niteliğini pekiştirecek etkinliklerden biri de olacak galaya tüm Çaycumalıları davet ediyorum.” dedi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden

26.06.2020
Cuma
Detaylar

Tanıtım Günleri için geri sayım…

Tanıtım Günleri için geri sayım başladı ZONDEF tarafından, 27-30 Ekim…

25.10.2022
Salı
Detaylar

Türkiye ne yapmalı?

Çaycuma Belediyesi, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve Washington eski…

10.10.2019
Perşembe
Detaylar

İtfaiye’den Başarılı Kurtarma Operasyonu

Menfeze düşen büyükbaş hayvanı Çaycuma İtfaiyesi kurtardı.   Çaycuma’ya bağlı…

14.06.2014
Cumartesi
Detaylar