Çocuklar için yol demek, bisiklet demek

Çocuklar için yol demek, bisiklet demek

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 156 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve parke döşeme çalışmalarını en yakından takip edenler arasında çocuklar bulunuyor. Kendileri için yol demenin bisiklet demek olduğunu söyleyen çocuklar, çalışmaların tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Çaycuma Belediyesinin mahallelerde yaptığı yol çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Standarda uygun nerdeyse bir karış yolu olmayan, kışın çamurdan, yazınsa tozdan durulmayan Sofular Mahallesi’nde yaklaşık 1 kilometrelik yol çalışması sona ererken, 500 metrelik yol çalışması da devam ediyor. Her türlü altyapısı tamamlanan ve doğalgaz verilen mahallede, kazılan sokakların üst kaplaması yapılıyor. Çalışmaları tüm mahalle halkı büyük bir merak ve beğeniyle takip ederken, en sabırsız olan kesimi de çocuklar oluşturuyor. Bazıları için yolun bisiklet anlamına gelmesi, çocuklardaki heyecanı daha da artıyor. Sofular Mahallesi’nde yaşayan 11 yaşındaki Berat Zenkin, ailesinin yolun yapılması durumunda bisiklet alacakları sözü vermesi üzerine bir an önce çalışmaların bitmesini istiyor.

BİZİM MAHALLEDE DE BİSİKLET YOLU OLACAK

Mimar Sinan Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Berat Zenkin, “Yolun yapılmasından memnunum. Çünkü yol tamamlandığı zaman, bana bisiklet alacaklar. O yüzden bir an önce yapılmasını bekliyorum. Artık bizim mahallemizde de bisiklet yolu olacak” diyor.  11 yaşındaki Ezgi Büşra Tekin ise genişleyen yolun tamamlanmasından sonra araçların rahatlıkla geçebileceğini belirterek, “Eskiden yollar kötüyken arabalar mahalleye giremiyor, geri gidiyordu. Acil bir şey olsa araba gelemiyordu. Şimdi yollar yapılıyor, o sorunlar da ortadan kalkacak. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teşekkür ediyorum, yolu iyi ki yaptı” diye konuşuyor.

ALMANYA’DA BİLE BÖYLE ÇALIŞAN BELEDİYE BAŞKANI GÖRMEDİM

Almanya’da yaşadığını ve yaz aylarını Çaycuma’da geçirdiğini söyleyen 72 yaşındaki Cemil Kurtman, yolun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor. 1950’den itibaren memleketine gelip gittiğini, daha önce böyle bir çalışma ile karşılaşmadığını ifade eden Cemil Kurtman,: “Bu belediye başkanı, seçimleri kazandıktan sonra yollar genişlemiş, yapılmış. Gerçekten kendisini çok takdir ediyorum. Almanya’da bile böyle çalışan bir belediye başkanı görmedim. Allah razı olsun kendisinden. Yol çok güzel. Bazı arkadaşlarımızdan sevenler var sevmeyenler var. Sevenlerden Allah razı olsun, sevmeyenleri de Allah ıslah etsin. Başka diyecek bir şey yok. Ben adamı takdir ediyorum kim ne derse desin. Allah adama gönül vermiş, nizam vermiş, kalp vermiş. Bunu takdir etmeyen insanın demek ki kalbi mühürlenmiş sayılır. Çamurdan tozdan geçilmiyordu. Bak ne güzel oldu. Misafirin geldiği zaman desin ki, ’ya arkadaş şu adamın mahallesi ne güzelmiş?’ Yapanlardan da yaptıranlardan da Allah razı olsun. Oy hakkımız yok ama bundan sonra mücadele edeceğiz başkana oy verilmesi için. Biz çifte vatandaş olduğumuzdan kayıtımız orada olduğundan burada oy kullanamıyoruz. Seçimlerde tekrar kazanması için mücadele edeceğiz” diyor.

YOL SORUNUMUZ KALMAYACAK

Mahalle muhtarı Hüseyin Üstünkul, yol sıkıntısını ortadan kaldırdığı için Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teşekkür ediyor. Sofular Mahallesi’nde yolların da tamamlanmasıyla herhangi bir sorunun kalmayacağını vurgulayan Üstünkül,: “Başkanımız mahallemizdeki yeterli çalışmaları yapıyor. Bu konuda başkanımıza laf söyleyecek durumumuz yok. Su tesisatımızı yapıyor şu anda. Yol çalışmalarımız halen devam ediyor. Şuanda 1 kilometrelik bir yolumuz bitti. Bundan sonra 500 metrelik bir yolumuz kaldı. Bundan sonra yol sorunumuz kalmıyor. Sofular Mahallesi ve Saraçlar mevkiimizin bütün altyapı çalışmaları, elektrik ve doğalgaz sorunları bitti. Bundan dolayı başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz” diyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MÜBAŞİRE OKAY’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ’NDEN, ZEKİ OKAY’IN ANNESİ, ZEYNEP OKAY’IN KAYINVALİDESİ, YAŞAR…

18.06.2024
Salı
Detaylar

Çaycuma Kent Konseyi Bayramda Çocukları…

Çaycuma Kent Konseyi, Ramazan Bayramında çocukları unutmadı. Kent Konseyi Çocuk…

21.07.2015
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni Mahalle’nin, Barbaros Caddesi, Hürriyet Caddesi,…

17.01.2024
Çarşamba
Detaylar

İSMAİL GÜLŞEN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YOLGEÇEN KÖYÜ GÜLŞENLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM DURMUŞ GÜLŞEN’İN OĞLU, BELEDİYEMİZ…

06.12.2022
Salı
Detaylar