İtfaiyeden doğum günü sürprizi

İtfaiyeden doğum günü sürprizi

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 71 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, doğuştan epilepsi hastalığıyla ve kromozom fazlası bulunan Mehmet Kala’ya sürpriz doğum günü partisi düzenledi.

 

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, doğuştan epilepsi hastalığı ve kromozom fazlalığı bulunan lise öğrencisi Mehmet Kala’ya sürpriz bir doğum günü partisi yaptı. Küçüklüğünden beri itfaiye, polis araçları ve ambulanslara karşı özel bir sevgisi olan Kala, zaman zaman annesiyle birlikte İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek bu merakını gideriyordu. 17. yaş gününde oğluna sürpriz yapmayı düşünen anne Serpil Çınar, itfaiyede kutlama yapma fikrini Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya açtı. Başkan Kantarcı’dan talimat alan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, kendi bahçelerinde bir yaş günü töreni düzenledi. Üzerinde, fotoğrafı bulunan pastayı, mumları üfledikten sonra itfaiye ekipleriyle birlikte kesen Kala, ardından da, itfaiye aracıyla etrafta tur attı. Araçların sirenlerini de çalan itfaiye personeli, Kala’ya, büyük sevinç yaşattı.

 

BAŞKANIMIZA BAYRAKLI AMCA DİYOR

 

Anne Serpil Çınar, oğlunun dünyaya geldikten sonra bitkisel hayata girdiğini belirterek, “Oğlum, yakın zamana kadar üzerini başını giyinemiyordu. Çok şükür yapılan fizik tedavi, aldığı eğitimler ve öğretmenlerinin yardımıyla oldukça düzelme gösterdi. Şu anki öğretmenimiz bir psikolog. 10 yaşına kadar hiç konuşmayan oğlum, onun sayesinde biraz biraz konuşmaya başladı. Konuşmakta halen daha güçlük çekmesine rağmen kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Şu anda hem liseye gidiyor, hem de rehabilitasyon merkezinde eğitim görüyor. Bazen gece yarıları bile itfaiyeye geliyoruz. Bugün doğum günü, sürpriz yapalım dedik. Başkan Bülent Kantarcı sayesinde itfaiyede kutladık. Zaten oğlum da kendisinden ilgisini hiç eksik etmeyen Başkan Kantarcı’yı da çok seviyor. Ona daha önce hediye ettiği bayrağı hiç unutmuyor. Başkanımıza ‘Bayraklı Amca’ diyor” dedi.

 

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Mürsel Çoban konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kendisi itfaiye ve itfaiye araçlarını çok sevdiğini beyan ettiğinden, annesi, doğum gününü burada kutlamak istedi. Biz de başkanımızın talimatıyla, kendisine sürpriz yaptık. Çok da güzel oldu. Budan sonra talep ettiği takdirde, her doğum gününü burada kutlamaya hazırız. Kardeşimizin hep yanındayız” dedi. İtfaiye amiri Ferdi Maden ise Mehmet Kala’nın itfaiyeyi seven bir kardeşleri olduğunu, sürekli itfaiyeyi ziyaret ettiğini bildirerek, “Biz de doğum günü olduğunu öğrendik. Kendisine bir sürpriz yapmak istedik. Arkadaşlarla beraber sürpriz yaptık. O da, biz de memnun olduk” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MURAT ÇELİK’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM NİYAZİ ÇELİK’İN OĞLU, NURTEN, ÜMİTCAN VE…

26.09.2023
Salı
Detaylar

Stratejik Plan yayımlandı

Çaycuma Belediyesi 2014-19 Stratejik Planı yayımlandı   Çaycuma Belediyesi 2014-19…

21.03.2017
Salı
Detaylar

Nurten KÖK’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN GÖKÇETABAKLAR KÖYÜ’NDEN, ŞENGÜL, RECEP, ŞABAN, VELİ VE MUSTAFA KÖK’ÜN…

24.04.2023
Pazartesi
Detaylar

Bölgede ilk; Elektrikli Araç Şarj…

Çevre ve doğa dostu Çaycuma Belediyesi’nden büyük adım… Çaycuma Belediyesi,…

03.03.2015
Salı
Detaylar