İtfaiyeden doğum günü sürprizi

İtfaiyeden doğum günü sürprizi

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 60 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, doğuştan epilepsi hastalığıyla ve kromozom fazlası bulunan Mehmet Kala’ya sürpriz doğum günü partisi düzenledi.

 

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, doğuştan epilepsi hastalığı ve kromozom fazlalığı bulunan lise öğrencisi Mehmet Kala’ya sürpriz bir doğum günü partisi yaptı. Küçüklüğünden beri itfaiye, polis araçları ve ambulanslara karşı özel bir sevgisi olan Kala, zaman zaman annesiyle birlikte İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek bu merakını gideriyordu. 17. yaş gününde oğluna sürpriz yapmayı düşünen anne Serpil Çınar, itfaiyede kutlama yapma fikrini Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya açtı. Başkan Kantarcı’dan talimat alan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, kendi bahçelerinde bir yaş günü töreni düzenledi. Üzerinde, fotoğrafı bulunan pastayı, mumları üfledikten sonra itfaiye ekipleriyle birlikte kesen Kala, ardından da, itfaiye aracıyla etrafta tur attı. Araçların sirenlerini de çalan itfaiye personeli, Kala’ya, büyük sevinç yaşattı.

 

BAŞKANIMIZA BAYRAKLI AMCA DİYOR

 

Anne Serpil Çınar, oğlunun dünyaya geldikten sonra bitkisel hayata girdiğini belirterek, “Oğlum, yakın zamana kadar üzerini başını giyinemiyordu. Çok şükür yapılan fizik tedavi, aldığı eğitimler ve öğretmenlerinin yardımıyla oldukça düzelme gösterdi. Şu anki öğretmenimiz bir psikolog. 10 yaşına kadar hiç konuşmayan oğlum, onun sayesinde biraz biraz konuşmaya başladı. Konuşmakta halen daha güçlük çekmesine rağmen kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Şu anda hem liseye gidiyor, hem de rehabilitasyon merkezinde eğitim görüyor. Bazen gece yarıları bile itfaiyeye geliyoruz. Bugün doğum günü, sürpriz yapalım dedik. Başkan Bülent Kantarcı sayesinde itfaiyede kutladık. Zaten oğlum da kendisinden ilgisini hiç eksik etmeyen Başkan Kantarcı’yı da çok seviyor. Ona daha önce hediye ettiği bayrağı hiç unutmuyor. Başkanımıza ‘Bayraklı Amca’ diyor” dedi.

 

Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Mürsel Çoban konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kendisi itfaiye ve itfaiye araçlarını çok sevdiğini beyan ettiğinden, annesi, doğum gününü burada kutlamak istedi. Biz de başkanımızın talimatıyla, kendisine sürpriz yaptık. Çok da güzel oldu. Budan sonra talep ettiği takdirde, her doğum gününü burada kutlamaya hazırız. Kardeşimizin hep yanındayız” dedi. İtfaiye amiri Ferdi Maden ise Mehmet Kala’nın itfaiyeyi seven bir kardeşleri olduğunu, sürekli itfaiyeyi ziyaret ettiğini bildirerek, “Biz de doğum günü olduğunu öğrendik. Kendisine bir sürpriz yapmak istedik. Arkadaşlarla beraber sürpriz yaptık. O da, biz de memnun olduk” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SELAHATTİN GÜMÜŞOK’UN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN; HÜSEYİN, HASAN VE CEMİL GÜMÜŞOK’UN KARDEŞLERİ, NECATİ,…

24.12.2021
Cuma
Detaylar

Zonguldak’ın ortak akla ihtiyacı var

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gazeteci Atilla Öksüz’ün konuğu olarak…

08.02.2018
Perşembe
Detaylar

CEMİL KAFKAS’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ AHATLI KÖYÜ GEMEÇLER MAHALLESİ’NDEN, HACER GEMEÇ, HATİCE KARA, SELVİ…

12.01.2024
Cuma
Detaylar

Belediye-İş Sendikası’ndan Başkan Kantarcı’ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam olarak ödenmesinden…

19.07.2014
Cumartesi
Detaylar