Dünyaya sulhu ve sükun getirsin

Dünyaya sulhu ve sükun getirsin

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 269 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Berat kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yüce Allah’tan, Berat Kandili’nin hürmetine dini, dili, ırkı ne olursa olsun tüm insanlığın ortak dileği olan barışı sağlayarak dünyaya sulh ve sükunu hakim kılmasını niyaz ediyorum” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Her yıl Şaban ayının 15. gecesinde Berat Kandili’ni kutluyoruz. Berat kurtuluş, af, temize çıkma, yükümlülükten kurtulma, arınma gibi anlamlar taşır. Çoğu İslam aliminin Kuran’ın Levhi Mahfuz’dan dünyaya toptan indirildiği gün olduğunda ittifak ettiği bu mübarek gece, Müslümanlara, kulluk bilinci ve hesap verme sorumluluğu kadar hata, suç ve yanlışlardan kaçınma, günahlardan arınma imkanı da tanır. Müslümanlara affedilmek kadar bağışlayabilme şuuru da kazandıran bu gece, son derece bereketli ve feyiz doludur” dedi.
SAVAŞIN BEDELİNİ HERKES ÖDÜYOR
Kantarcı açıklamasını, “Bu mübarek geceye, salgının ortaya çıkardığı olumsuzluklar yetmezmiş gibi bir de, savaş denen vahşetin şokunu yaşayarak giriyoruz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş bizlere açıkça gösterdi ki, herkes için yıkım anlamına gelen savaşın bedelini yalnızca çatışan taraflar değil, coğrafi konumu, taraflarla ilişkisi ne olursa olsun tüm insanlık ödüyor. Binlerce yılda oluşan insanlık kültürüne de aykırı olan bu vahşet, yarattığı ekonomik sosyal sorunlarla hepimizin yaşamını derinden etkiliyor. Yüce Allah’tan, Berat Kandili’nin hürmetine dini, dili, ırkı ne olursa olsun tüm insanlığın ortak dileği olan barışı sağlayarak dünyaya sulh ve sükunu hakim kalmasını niyaz ediyorum. Bu duygularla başta aziz Çaycumalılar ve Zonguldaklı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutluyor, sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Fitness salonları kapalı gişe çalışıyor

Yüzmenin dışında fitness ve pilates salonlarıyla da hizmet veren Çaycuma…

21.03.2023
Salı
Detaylar

Kaymakam Göze’den belediyeye iade-i ziyaret

Geçtiğimiz günlerde Çaycuma Kaymakamlığına atanan Mehmet Göze, Çaycuma Belediyesine iade-i…

15.09.2022
Perşembe
Detaylar

Kemal Anadol Çaycuma’ya geliyor

Siyaset adamı ve yazar Kemal Anadol Ticaret ve Sanayi Odası…

07.12.2015
Pazartesi
Detaylar

2020 Eylül Ayı Meclis Gündemi

28.08.2020
Cuma
Detaylar