Mehmet Akif anıldı

Mehmet Akif anıldı

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 211 görüntüledi
Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için sunduğu etkinlik izleyicilerden büyük alkış aldı.
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulunda tören düzenlendi. Okulda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekilimiz Bahri Malakçı, Belediye Meclis Üyeleri, belediye daire amirleri, belediye personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Özlem Akyiğit Dirimeşe yaptı. Dirimeşe konuşmasında, “Bu yüce destanı yazan ustayı, yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anıyor ve şanlı bayrağımızın göklerde, İstiklal Marşımızın dillerde ve vatan sevgimizin iman dolu göğsümüzde ebediyen var olmasını diliyorum. Konuşmamı Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle tamamlamak istiyorum: Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” dedi.
MİNİKLER İZLEYENLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Anaokulu öğrencilerinin özel olarak hazırlanan şiir ve performans gösterileri izleyenlerden büyük alkış alırken, tören, minik öğrencilerin Türk bayrakları ve müzik eşliğinde yaptıkları gösterinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi İlk Kez Fuara…

Çaycuma Belediyesi 22-23-24-25 Ocak 2015 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Tüyap Fuar…

23.01.2015
Cuma
Detaylar

SATILMIŞ GÜLŞEN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, BAŞ MADENCİ MERHUM NEVZAT VE FATİME GÜLŞEN’İN…

29.11.2022
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesinden Halk Müziği Konseri

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nun “Sazımız sözümüz türkülerimiz” adlı…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

FATMA GÜMÜŞ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN KARABÜK EŞRAFINDAN; MURAT, ÖZLEM VE MAHMUT GÜMÜS’ÜN ANNELERİ, ARZU MEHTAP…

10.12.2021
Cuma
Detaylar