Mehmet Akif anıldı

Mehmet Akif anıldı

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 268 görüntüledi
Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için sunduğu etkinlik izleyicilerden büyük alkış aldı.
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulunda tören düzenlendi. Okulda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekilimiz Bahri Malakçı, Belediye Meclis Üyeleri, belediye daire amirleri, belediye personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Özlem Akyiğit Dirimeşe yaptı. Dirimeşe konuşmasında, “Bu yüce destanı yazan ustayı, yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anıyor ve şanlı bayrağımızın göklerde, İstiklal Marşımızın dillerde ve vatan sevgimizin iman dolu göğsümüzde ebediyen var olmasını diliyorum. Konuşmamı Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle tamamlamak istiyorum: Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” dedi.
MİNİKLER İZLEYENLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Anaokulu öğrencilerinin özel olarak hazırlanan şiir ve performans gösterileri izleyenlerden büyük alkış alırken, tören, minik öğrencilerin Türk bayrakları ve müzik eşliğinde yaptıkları gösterinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Her yıl recep ayının ilk…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “İnsanlığın,…

18.02.2021
Perşembe
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

19.10.2023
Perşembe
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN

İ L A N ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN İlçenin Pehlivanlar Mahallesi’nde…

25.12.2023
Pazartesi
Detaylar

Taşınmaz Satış İhalesi 29 Aralık…

29.12.2014
Pazartesi
Detaylar