Mehmet Akif anıldı

Mehmet Akif anıldı

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 110 görüntüledi
Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için sunduğu etkinlik izleyicilerden büyük alkış aldı.
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım Anaokulunda tören düzenlendi. Okulda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Vekilimiz Bahri Malakçı, Belediye Meclis Üyeleri, belediye daire amirleri, belediye personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Özlem Akyiğit Dirimeşe yaptı. Dirimeşe konuşmasında, “Bu yüce destanı yazan ustayı, yazdıran sayısız kahramanı rahmetle anıyor ve şanlı bayrağımızın göklerde, İstiklal Marşımızın dillerde ve vatan sevgimizin iman dolu göğsümüzde ebediyen var olmasını diliyorum. Konuşmamı Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle tamamlamak istiyorum: Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.” dedi.
MİNİKLER İZLEYENLERDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Anaokulu öğrencilerinin özel olarak hazırlanan şiir ve performans gösterileri izleyenlerden büyük alkış alırken, tören, minik öğrencilerin Türk bayrakları ve müzik eşliğinde yaptıkları gösterinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

HAYRİYE KESKİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ’NDEN; İLKAY VE OKTAY KESKİN’İN ANNELERİ, AYSEL KESKİN’İN…

14.12.2021
Salı
Detaylar

Acılar tazelendi

6 Nisan 2012’de Çaycuma Köprüsü’nün çökmesi sonucu Filyos Irmağı’na düşerek…

06.04.2018
Cuma
Detaylar

Sıfır atık yolunda bir adım…

Çaycuma Belediyesi bünyesindeki ÇAYBEL şirketi tarafından özel donanımlı 8 metreküp…

24.05.2018
Perşembe
Detaylar

GÜLLÜ TORLAKÇIK’IN CENAZESİ

İLÇENİN TORLAKLAR KÖYÜ’NDEN; NURAY, NURGÜL, FATİME, NURSEL, İSMAİL, VE METİN…

20.04.2022
Çarşamba
Detaylar