Fuar hazırlıkları tam gaz sürüyor

Fuar hazırlıkları tam gaz sürüyor

Yayınlanma Tarihi: 27.09.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 1 görüntüledi

Çaycuma’da 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak 2. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı için hazırlıklar son aşamaya geldi. Yüklenici firma 5200 metrelik kapalı alanın kurulumunu tamamladı.

Giderek bir fuarlar kenti kimliği kazanan Çaycuma’da peş peşe kurulacak, iki fuarın heyecanı yaşanıyor. 2. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’na ev sahipliği yapacak olan Çaycuma’da hazırlıklar hummalı bir şekilde sürüyor. Fuarları gerçekleştiren Expolink firması, Çaycuma Belediyesi Fuar Alanı’nda, 5.200 metrekare kapalı alanın kurulumunu tamamladı. İçinde stant kuracak firmalara ait bölümlerin kurulum çalışmalarını sürdüren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, “Geçen yıl ilk olmasına rağmen muhteşem katılımla gerçekleştirdiğimiz fuar, bu yıl, çok daha görkemli olacak. Firma sayısında yüzde kırk daha fazla sayıya ulaştık. Bu sayı bu bölge için çok önemli bir rakamı ifade ediyor. Mobilya dekorasyon fuarımıza da büyük ilgi var. Her iki fuarda da, çok önemli firmalar stant açacak. Çok zengin, renkli ve katılımlı bir fuar yapacağız. Burada yorucu ama son derece verimli bir çalışma yürütüyoruz. Herkes büyük bir iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyor. Başta Sayın Valimiz, BAKKA yetkilileri, Kaymakamımız, Çaycuma Belediye Başkanımız ve belediye çalışanları olmak üzere, bir hayali gerçek kılmak için büyük özverilerde bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FUAR ALANINI KALICI KILMAK İSTİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Batı Karadeniz’in kalbi Çaycuma’da, bu kez, tarım ve gıda ile yapı ve mobilya sektörlerinin kalbi atacak. Geçen yıl düzenlenen fuara umulanın üzerinde bir katılım oldu. Bu yıl geçen seneyi de aşacak bir katılım olacağını umuyoruz. Biz Almanya’daki Hannover, Türkiye’de İzmir gibi fuarlar kenti olarak anılmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllardan itibaren fuar alanını böyle geçici mekânlarda değil, kalıcı yerlerde yapmak istiyoruz. Senede bir değil, pek çok fuarın gerçekleşmesi en büyük arzumuz.  Bugün, çok değil birkaç yıl öncesine kadar çöplük olarak kullanılan yerde böyle bir şeyi yapabildiğimize göre, bunu da başarmamız mümkün” dedi.

ZONGULDAK VE ÇEVRESİ DOĞAL OLARAK HER TÜRLÜ ZENGİNLİĞE SAHİP

Kantarcı açıklamasını, “Fuarları iş aleminin benimsemesi, onların sahiplenmesi gerekiyor. Ne yazık ki Zonguldak’ta her şeyi devletten bekleme anlayışı var. Onun için de bazı şeyler eksik kalıyor. İnşallah bunu da aşacağız. Zonguldak ve çevresi doğal olarak her türlü zenginliğe sahip. Ancak bunu değerlendiremiyoruz. Ele ele verirsek aşamayacağımız hiçbir şey olmayacağı gibi, Zonguldak’ı ülkenin en yaşanılır, en güzel ili haline getirebiliriz. Bu fuarların, burada oluşturulan iş birlikleriyle kazanılan deneyimlerin bunun yolunun açılmasına katkı sunacağını düşünüyorum. Çaycuma son zamanlarda yaptığımız düzenlemelerle güzel bir şehir oldu.  Ben Çaycuma dışında yaşayan tüm hemşerilerimizi hem fuarımızı, hem de Çaycuma’mızı görmeye davet ediyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycumalılar 4’ücü kez buluştu

  Çaycuma Belediyesinin Çaycuma Kaymakamlığının işbirliğiyle ile bu yıl 4’üncüsü…

06.05.2019
Pazartesi
Detaylar

O gerçek bir dünya lideriydi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Atatürk’ün ölümünün 81. yılı nedeniyle…

10.11.2019
Pazar
Detaylar

Çaycuma Belediye Zabıtası Seminere Katıldı

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevine getirilen Mürsel Çoban ve zabıta…

03.02.2015
Salı
Detaylar

Kantarcı “Yerelden iktidara” adlı panelde…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Burhaniye Belediyesinin “Bin yıllık tarihten bin…

16.08.2021
Pazartesi
Detaylar