Fuar hazırlıkları tam gaz sürüyor

Fuar hazırlıkları tam gaz sürüyor

Yayınlanma Tarihi: 27.09.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 44 görüntüledi

Çaycuma’da 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak 2. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı için hazırlıklar son aşamaya geldi. Yüklenici firma 5200 metrelik kapalı alanın kurulumunu tamamladı.

Giderek bir fuarlar kenti kimliği kazanan Çaycuma’da peş peşe kurulacak, iki fuarın heyecanı yaşanıyor. 2. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’na ev sahipliği yapacak olan Çaycuma’da hazırlıklar hummalı bir şekilde sürüyor. Fuarları gerçekleştiren Expolink firması, Çaycuma Belediyesi Fuar Alanı’nda, 5.200 metrekare kapalı alanın kurulumunu tamamladı. İçinde stant kuracak firmalara ait bölümlerin kurulum çalışmalarını sürdüren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, “Geçen yıl ilk olmasına rağmen muhteşem katılımla gerçekleştirdiğimiz fuar, bu yıl, çok daha görkemli olacak. Firma sayısında yüzde kırk daha fazla sayıya ulaştık. Bu sayı bu bölge için çok önemli bir rakamı ifade ediyor. Mobilya dekorasyon fuarımıza da büyük ilgi var. Her iki fuarda da, çok önemli firmalar stant açacak. Çok zengin, renkli ve katılımlı bir fuar yapacağız. Burada yorucu ama son derece verimli bir çalışma yürütüyoruz. Herkes büyük bir iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyor. Başta Sayın Valimiz, BAKKA yetkilileri, Kaymakamımız, Çaycuma Belediye Başkanımız ve belediye çalışanları olmak üzere, bir hayali gerçek kılmak için büyük özverilerde bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

FUAR ALANINI KALICI KILMAK İSTİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Batı Karadeniz’in kalbi Çaycuma’da, bu kez, tarım ve gıda ile yapı ve mobilya sektörlerinin kalbi atacak. Geçen yıl düzenlenen fuara umulanın üzerinde bir katılım oldu. Bu yıl geçen seneyi de aşacak bir katılım olacağını umuyoruz. Biz Almanya’daki Hannover, Türkiye’de İzmir gibi fuarlar kenti olarak anılmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllardan itibaren fuar alanını böyle geçici mekânlarda değil, kalıcı yerlerde yapmak istiyoruz. Senede bir değil, pek çok fuarın gerçekleşmesi en büyük arzumuz.  Bugün, çok değil birkaç yıl öncesine kadar çöplük olarak kullanılan yerde böyle bir şeyi yapabildiğimize göre, bunu da başarmamız mümkün” dedi.

ZONGULDAK VE ÇEVRESİ DOĞAL OLARAK HER TÜRLÜ ZENGİNLİĞE SAHİP

Kantarcı açıklamasını, “Fuarları iş aleminin benimsemesi, onların sahiplenmesi gerekiyor. Ne yazık ki Zonguldak’ta her şeyi devletten bekleme anlayışı var. Onun için de bazı şeyler eksik kalıyor. İnşallah bunu da aşacağız. Zonguldak ve çevresi doğal olarak her türlü zenginliğe sahip. Ancak bunu değerlendiremiyoruz. Ele ele verirsek aşamayacağımız hiçbir şey olmayacağı gibi, Zonguldak’ı ülkenin en yaşanılır, en güzel ili haline getirebiliriz. Bu fuarların, burada oluşturulan iş birlikleriyle kazanılan deneyimlerin bunun yolunun açılmasına katkı sunacağını düşünüyorum. Çaycuma son zamanlarda yaptığımız düzenlemelerle güzel bir şehir oldu.  Ben Çaycuma dışında yaşayan tüm hemşerilerimizi hem fuarımızı, hem de Çaycuma’mızı görmeye davet ediyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SATILMIŞ YAŞA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN VELİKÖYÜ MİYESSELLER MAHALLESİ’NDEN;MERHUM HAKKI VE HACER YAŞA’NIN OĞLULLARI, ŞAHİZER,…

22.12.2021
Çarşamba
Detaylar

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

28 MART PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 20:00’DA ÇAYCUMA KÜLTÜR VE SANAT…

26.03.2022
Cumartesi
Detaylar

BJK Başkanı’ndan Başkan Kantarcı’ya Ziyaret

Çaycuma’nın Güzelyaka Köyü’nde işadamı Serkan Yazıcıoğlu tarafından yaptırılan okul için…

08.10.2015
Perşembe
Detaylar

NEZAHAT KUTLU’NUN CENAZESİ

BARTIN KÜÇÜKKIZILKUM KÖYÜ’NDEN, RABİA VE TAHSİN AVŞAR’IN KIZLARI, NAZMİYE ERDEM,…

28.08.2022
Pazar
Detaylar