Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz

Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz

Yayınlanma Tarihi: 19.09.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 14 görüntüledi

“Bu yıl Gaziler Günü’nü, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizin ve yaralanan gazilerimizin acılarının gölgesinde kutluyoruz.”

 

“Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın dönüm noktası olan, Sakarya Meydan Muharebesi’nin ardından, Türk ordularının başkomutanı Mustafa Kemal Paşa’ya, 19 Eylül 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, “mareşal” ve “gazi” unvanı verildi. TBMM aynı olay vesilesiyle, 19 Eylül’ün, her yıl, “Gaziler Günü” olarak kutlanmasını da karar altına aldı. O günden beri her 19 Eylül’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ulusal bağımsızlığın, birlik ve bütünlüğümüzün simgesi kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, onların manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz.

 

Bu yıl Gaziler Günü’nü, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizin ve yaralanan gazilerimizin acılarının gölgesinde kutluyoruz. Ne yazık ki, ülkemizde şahit ve gazi sayısı her geçen gün artarak bir sosyal yara haline dönmektedir. Bu sayının özellikle Güneydoğu’da bölücü terör örgütü ile yürütülen mücadele sırasında artması, ülke barışı ve huzurunu da tehdit etmekte, kapanması zor sosyal yaraların açılmasına neden olmaktadır. Ülkemizin yalnızca bugünü değil yarınları için de bu akan kanın mutlaka durması gerekmektedir.

 

Öte yandan bize üzerinde yaşanabilen bir vatan armağan etmek için hayatını ortaya koyan gazilerimizle şehit yakınlarının ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması, konumlarının yasal güvence altına alınması, prim günü şartına bağlı olmadan emeklilik haklarının tanınması, aylık bağlanma oranlarının eşitlenmesi gibi konularda kimi talepleri olduğu bilinmektedir. Onlara insan onuruna yakışır yaşam koşulları sunmak, toplumda hak ettikleri en yüce yeri vermek hem devlet, hem de millet olarak boynumuzun borcudur. Kamu vicdanının rahatlaması açısından da taleplerinin karşılanması zorunludur.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi, sonsuzluğa göçmüş gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranlar anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HAFİZE İNCEGÜL’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN KADIOĞLU KÖYÜ ÇİTMECİLER MAHALLESİ’NDEN; MEVLÜT, HALİL VE İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN…

27.02.2022
Pazar
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı Kurban Bayramı mesajında şöyle…

23.09.2015
Çarşamba
Detaylar

Bahar Konserine Büyük İlgi

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat…

25.05.2016
Çarşamba
Detaylar

Otoparklar 3 saate kadar 1…

Çaycuma Belediyesi otopark tarifelerinde değişikliğe giderek, kimi şehirlerdeki gibi, “1…

07.06.2018
Perşembe
Detaylar