Hibe itfaiye aracı sözü

Hibe itfaiye aracı sözü

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2016 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 44 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Meclis Üyeleri Bahri Malakçı, Onur Yiğit kardeş belediye Lennestadt’ın daveti ile gittikleri Almanya’dan hibe itfaiye aracı sözü alarak döndü.

 

Çaycuma Belediyesi Meclis Üyeleri Onur Yiğit ve Bahri Malakçı, Çaycuma’nın kardeş şehri Lennestadt Belediyesinin daveti ile gittikleri Almanya’da bir dizi temasta bulundu. Konuğu oldukları Lennestadt Belediyesi’nden hibe itfaiye aracı sözü alan Yiğit ve Malakçı, Bochum ve Essen’de de ziyaretler yaptı. Bochum’da maden müzesini gezen meclis üyelerine, burada, Bochum Technische Fachhochschule Georg Agricola (TFH) Öğretim Üyesi Tansel Doğu ve Doçent Şenol Ünlü de eşlik etti. Meclis üyelerinin ocak gezisine de katılan Ünlü ve Doğu ile yapılan görüşmelerin ağırlığını eski maden kentlerinin maden sonrasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel dönüşümü oluşturdu.

 

KESTANE BALI VE PELEMENT BEZİNDEN EL İŞLERİ HEDİYE EDİLDİ

 

Yiğit ve Malakçı, Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt ile yaptığı görüşmede, kardeş belediyecilik uygulamasının daha kurumsal hale getirilerek başkanlar değişse bile sarsılmayacak temellere oturtulması ve özellikle öğrencilerle karşılıklı ziyaretler yapılarak güzel ilişkilerin gelecek kuşaklara aktarılması konusunda görüş birliğine vardı. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın selamlarını ileten meclis üyelerinin, “Başkanımızın, bize itfaiye aracını almadan dönmeyin şeklinde talimatı var” demesi üzerine, Başkan Hundt, en kısa zamanda aracı gönderme sözü verdi. Daha sonra Essen Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa ile de görüşen meclis üyeleri, Basa’ya yaptıkları temaslar hakkında bilgi verirken, kardeş belediye ile ilişkilerin daha da geliştirilmesi için, yardım rica etti.  Yiğit ve Malakçı, görüştüğü tüm yetkililere Çaycuma’yı tanıtıcı broşürlerin yanı sıra, kestane, kestane balı ve pelement bezinden yapılmış el işleri hediye etti. Meclis üyelerinin yaptıkları Almanya gezisinin büyük bölümüne, Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir de katıldı.

 

ÇAYCUMA’NIN YURTDIŞINDAKİ İTİBARI ÇOK YÜKSEK

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yiğit ve Malakçı, “Son derece yararlı bir gezi oldu. Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı’nın itibarının oralarda yüksek olması bizi çok mutlu etti. Bu sayede, önümüzdeki günlerde yeni bir itfaiye aracımız daha olacak. Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt mayıs ayı içinde konuğumuz olarak Çaycuma’ya gelecek. Konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayarak, memnun bir şekilde ülkemizden ayrılmaları için geleneksel Türk misafir severliğinin tüm örneklerini sergileyeceğiz. İtfaiye aracı Çaycuma’ya şimdiden hayırlı olsun. Bu temaslarda bize sıcak ilgi gösteren Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gencel, Lennestadt Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı, Almanya’da yaşayan Çaycumalı işadamı Nevzat Gümüşok’a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

AYŞE ÖZÇELİK’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; MERHUM SATI VE AHMET BİLİCİ’NİN KIZI ALİYE,…

07.01.2022
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

04.12.2014
Perşembe
Detaylar

ZONSİAD 100 gıda kolisi ile…

Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD), üyeleri ve kent…

17.04.2020
Cuma
Detaylar

Bir vaat daha hayata geçiyor

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın seçim vaatlerinden biri olan hastaneye…

31.07.2017
Pazartesi
Detaylar