93.yıl Cumhuriyet konseri

93.yıl Cumhuriyet konseri

Yayınlanma Tarihi: 31.10.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 131 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu 29 Ekim’e özel olarak verdiği “93. Yıl Cumhuriyet” başlıklı konserde Çaycumalılara büyük coşku yaşattı

 

Çaycuma Belediyesi Türk halk Müziği Topluluğu Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yılını verdiği muhteşem bir konserle kutladı. Resmi kutlama programı içinde de yer alan konseri Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, İlçe Garnizon Komutanı Selçuk Özen, CHP Eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ve AKP İlçe Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Başören’in yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Çaycumalıların büyük bir katılımla gerçekleştirdiği fener alayının ardından, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde başlayan konseri, Şef Ayten Köktürk yönetti.

 

10 YIL MARŞI AYAKTA SÖYLENDİ

 

Konserde, günün anlamına uygun olarak oluşturulan repertuvardaki türküler koro ve solo olarak söylenirken, Arif Nihat Asya, Cahit Külebi, Cahit Sıtkı Tarancı, Nazım Hikmet, Turgut Uyar, Fazıl Hüsnü dağlarca gibi şairlerin memleket ve bayrak üzerine yazdığı şiirler okundu. Minik öğrenciler tarafından bir zeybek gösterisinin de yapıldığı konserde, izleyiciler, ellerinde bayraklarla türkülere eşlik etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren konser 10. Yıl Marşı’nın hep birlikte okunmasıyla sona erdi. Konserin sonunda Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli emeği geçen herkese teşekkür ederken, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da topluluk adına koro şefi Ayşen Köktürk’e çiçek sundu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MEHMET ÜNLÜTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ AKPINAR KÖYÜ’NDEN, MERHUM HÜSEYİN ÜNLÜTÜRK’ÜN OĞLU, AHMET, SELİM VE…

10.01.2024
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma’da İtfaiye Haftası Kutlandı

Çaycuma İtfaiye Müdürlüğünce hazırlanan çeşitli etkinliklerle kutlanan İtfaiye Haftası’na Çaycuma…

25.09.2014
Perşembe
Detaylar

NİMET ACAR’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YUKARIDERE KÖYÜ’NDEN, AHMET VE ZAFER ACAR’IN ANNELERİ, MEHMET ACAR’IN…

08.01.2024
Pazartesi
Detaylar

SELAHATTİN ÇEVİK’İN CENAZESİ (12.11.2021)

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; GÜLŞEN, GÜLİSTAN VE ERTAN ÇEVİK’İN BABALARI, CEVRİYE…

12.11.2021
Cuma
Detaylar