İtfaiyemiz uluslararası işbirliği ile arama kurtarma çalışmasına devam ediyor

İtfaiyemiz uluslararası işbirliği ile arama kurtarma çalışmasına devam ediyor

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2023 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 104 görüntüledi
İslahiye’de arama kurtarma çalışmalarına devam eden Belediyemizin İtfaiye ekibi, Makedonya’dan gelen Üsküp İtfaiyesi ekibini de aralarına alarak depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor.
Depremin hemen sabahında yola çıkıp Gaziantep’in İslahiye ilçesinde görevlendirilen Belediyemizin itfaiye ekibi, arama kurtarma çalışmalarına uluslararası işbirliği ile devam ediyor. Makedonya’nın Üsküp İtfaiyesi’nin arama kurtarma ekibini de aralarına alan Çaycuma ekibi, deprem bölgesinde, uluslararası kardeşliğin, dayanışmanın güzel örneklerinden birini de sergiliyor. İki ekip, insanlığa, yaptıkları işbirliği ile bu tip felaketlerle mücadelede, dini, dili ırkı ne olursa olsun herkesin insan olmak paydasında birleşmesi gerektiğinin dersini de veriyor.
KARDEŞLİK İSLAHİYE’DE
Konuyu sosyal medya adresinde iki ekibin birlikte çektirdiği fotoğrafla paylaşan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, bölgede bulunan İtfaiye Müdürü Ferdi Maden’in mesajını yayınladı: Maden mesajında, “Başkanım Makedonya Üsküp itfaiyesi Şanlıurfa’da otelde kalıyormuş. Bugün 3 saat yolculuktan sonra buraya gelmişler. Kimse görev vermemiş. 1 personel Türkçe biliyor. Toplam 5 kişiyi ben ekibime dahil ettim.” dedi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

2015 Ekim Ayı Meclis Gündemi

02.10.2015
Cuma
Detaylar

İŞKUR Kapsamında 10 İşçi Alınacak

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çaycuma Belediye…

30.01.2015
Cuma
Detaylar

Artık Cenaze Hizmetleri Ücretsiz

Çaycuma Belediyesi bünyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde Mezarlıklar Birimi…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

19 Mayıs Gençlik ve Spor…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı…

18.05.2020
Pazartesi
Detaylar