Vicdanı boyundan büyük

Vicdanı boyundan büyük

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2023 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 77 görüntüledi

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, kumbarasında biriktirdiği paraları depremzedelere bağışlayan 8 yaşındaki Miray Kuğ’u makamında ağırlayarak tebrik etti.

Çaycuma Şehit Hasan Yağlı İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Miray Kuğ depremle ilgili gelişmeleri büyükleriyle birlikte televizyondan izlerken gördüklerinden çok etkilendi. Deprem bölgesine yardım için harekete geçen küçük Miray, kumbarasında biriktirdiği paralarını, Çaycuma’daki yardım toplam merkezinde gönüllü olarak çalışan Ablası Elif Kuğ’a vererek, depremzedelere ulaştırmasını istedi.

BİRİKTİRDİĞİM PARALAR ARTIK SİZİN. YALNIZ DEĞİLSİNİZ
Miray’ın, kalp şeklinde kestiği renkli kartonun üzerine, “Biriktirdiğim paralar artık sizin. Yalnız değilsiniz” yazdığı kavanozdan kumbarası toplama noktasına ulaştığı andan itibaren herkesin ilgi odağı haline geldi. Durumdan haberdar olan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ailesi ile temasa geçerek, “Vicdanı boyundan büyük” dediği Miray’ı makamında konuk etti.

TÜRKİYE’NİN BÖYLESİ FELAKETLERLE YAŞAMAMASI İÇİN İYİ YETİŞMİŞ İNSANLARA İHTİYACI VAR
Son derece duygulu olduğu gözlenen ve konuşurken sesi çatallanan Kantarcı, ablası Elif ve annesi Sibel Tuğ’la gelen Miray’ı kapıda kucaklayarak karşıladı. Kendisini tebrik eden Kantarcı, öğretmen olmak istediğini söyleyen Miray’a, “Çok iyi yetiş. İyi öğretmen ol. Sen de kendin gibi altın yürekli, bilgili insanlar yetiştir. Türkiye’nin böylesi felaketlerle yaşamaması için iyi yetişmiş insanlara çok ihtiyacı var.” dedi.

KUMBARA BİR İYİLİK ANITI OLARAKBELEDİYEDE SERGİLENECEK
Aileyle bir süre görüşüp Çaycuma’da böyle sorunlar yaşanmaması için aldıkları önlemleri de anlatan Kantarcı, Miray’a bir satranç takımı armağan etti. Satranç öğrenmesini istediği koca yürekten en kısa zamanda makamında satranç maçı yapma sözü de alan Kantarcı, küçük Miray’ın kumbarasını, belediyenin en güzel yerinde, bir iyilik anıtı olarak sergilenmesi ve yanına da öyküsünün yazılması talimatı verdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NÜFUS

Çaycuma’nın resmi olmayan 2000 yılı Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

MECİT AKKUŞ’UN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; SEHER, BAYRAM VE BARIŞ AKKUŞ’UN BABALARI, MUSTAFA…

19.01.2022
Çarşamba
Detaylar

Otoparklar 3 saate kadar 1…

Çaycuma Belediyesi otopark tarifelerinde değişikliğe giderek, kimi şehirlerdeki gibi, “1…

07.06.2018
Perşembe
Detaylar

23 Nisan Çaycuma Belediyesi Çocuk…

23 Nisan 2022 Saat: 17:30 Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde…

22.04.2022
Cuma
Detaylar