Kantarcı aşure dağıttı

Kantarcı aşure dağıttı

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2016 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 100 görüntüledi

Muharrem ayının girmesi nedeniyle daha önce Cumhuriyet Meydanında aşure etkinliği düzenleyen Çaycuma Belediyesi, bu kez, İstasyon Mahallesi’nde aşure dağıttı.

 

Çaycuma Belediyesinin Muharrem ayının girmesi nedeniyle gerçekleştirdiği aşure dağıtım törenlerinin ikincisi İstasyon Mahallesi’nde yapıldı. Törene Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Memur-Sen İlçe Başkanı Kenan Tunç ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Müftülük görevleri okudukları Kuranı Kerim ve ilahilerin yanı sıra sundukları ney dinletisi ile etkinliğe renk kattı..

 

HUZURA VE BARIŞA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı törende bir konuşma yaptı. Aşure dağıtımına vesile olan Emin Sarıel’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Kantarcı, “Çaycuma’da güzel işler oluyor. Çaycuma güzelleşiyor. Çaycuma’da daha huzurlu ve mutlu bir yaşam için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah ülkemizde yaşanan acılı olayalar, acılı karşılamalar, gencecik fidanların kaybına neden olan kan gölü de biter, yalnızca Çaycuma değil, ülkemizin, dünyamızın her yerine huzur, barış ve mutluluk gelir. Bu etkinliğimizin buna vesile olmasını diliyorum. Aşure aynı zamanda geçmişte yaşanan acı olayları da anımsatıyor. Acı olayların değil mutlu günlerin hatırlanmasını, paylaşılmasını diliyorum. Hepimizin üzerine düşen görev daha iyi yaşanan zamanları çoğaltmaktır” dedi. Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu’nun yaptığı duanın ardından aşure kazanının başına geçen Başkan Kantarcı,  Arcaklıoğlu ile birlikte halka aşure dağıttı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Akıllı belediyeden 7/24 Su

Çaycuma Belediyesi akıllı belediyeciliğin yeni uygulamalarını Çaycumalıların hizmetine bir bir…

20.11.2015
Cuma
Detaylar

HAMDİ KOÇ’UN CENAZESİ

İLÇEMİZ AŞAĞI İHSANİYE KÖYÜ EŞRAFINDAN ŞÜKRÜ KOÇ’UN TORUNU, HAMİT KOÇ’UN…

11.06.2023
Pazar
Detaylar

UĞUR AYDIN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YUKARIDERE KÖYÜ’NDEN; İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN BERBER MUSTAFA VE BEHİCAN AYDIN’IN…

11.03.2022
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Su Hattı Bağlantı Çalışmaları…

22.09.2022
Perşembe
Detaylar