Fuar kalıcılaşıyor

Fuar kalıcılaşıyor

Yayınlanma Tarihi: 10.10.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 99 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, bölgemizde ilk kez düzenlenen Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Fuarı ile TOKİ konutları hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Çaycuma Belediye meclisi Ekim ayı toplantısı, meclis toplantı salonunda yapıldı. Gündeme geçmeden önce yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bölgede ilk kez düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın son derece başarılı geçtiğini söyledi. “Çaycuma’da çok hızlı gelişmeler oluyor. Tarihimizde bir ilke daha tanıklık yaptık. Valimiz Sayın Ali Kaban’ın öncülüğünde çok güzel bir fuar gerçekleştirdik” diyerek sözlerine başlayan Başkan Kantarcı, “Fuarımıza, kurulan turnikeden çıkan rakama 53.128 ziyaretçi katıldı. Turnikeden geçmeden alan girenleri de dâhil edersek ortaya çok büyük bir rakam çıkıyor. Gerek ziyaretçiler, gerekse stant sahipleri son derece memnun ayrıldı. Bu da önümüzdeki yılın programının şimdiden yapılmasını sağladı” dedi.

 

  1. FUAR 28 EYLÜL, 1 EKİM 2017 TARİHLERİ ARASINDA

Belediye Meclisi üyelerine “Şimdiden not edin” diyerek konuşmasını sürdüren Kantarcı, “Bu fuarın ikincisini, önümüzdeki yıl, 28 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında daha geniş kapsamlı olarak gerçekleştireceğiz. Fuar Çaycuma’nın ufkunu, vizyonunu değiştirecek bir çalışmadır. İnşallah yerini kalıcı hale dönüştüreceğiz. Çaycuma’nın, Hannover gibi, İzmir gibi bir fuarlar kenti olmasının adımlarını atıyoruz. Bu vesileyle kaymakamımız başta olmak üzere, tüm kamu kuruluşlarına, fuarın gerçekleştirilmesinde büyük emek harcayan, canla başla çalışan belediye personelimize teşekkür ediyorum. Kent Konseyi’miz, belediyemiz çok güzel bir stant açtı. Çok güzel bir işbirliği yapıldı” dedi.

 

384 KONUT İÇİN 1856 BAŞVURU YAPILDI

 

TOKİ’nin Çaycuma’da gerçekleştireceği projeye büyük talep olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Çaycuma Belediyesinin uygulamaları kamuoyunda son derece büyük güven ve takdirle karşılanıyor.  Her yaptığımız işe büyük talep oluyor. ÇAYBEL’in satışa sunduğu Vadi Evleri 3 gün gibi kısa bir zamanda tükendi. Şimdi de TOKİ’nin 384 konutu için yapılan başvuru sayısı 1856 oldu. Çok ciddi bir talep bu. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bunu sayısı ulaşmamız zor görünüyor ama TOKİ’ye ilave projeler için alan yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

FAHRİYE KAPTAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ KADIOĞLU KÖYÜ ÇİTMECİLER MAHALLESİ’NDEN, NAİL BOZACI’NIN KIZI, RECEP VE…

17.04.2024
Çarşamba
Detaylar

NURETTİN GÜLŞEN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YOLGEÇEN KÖYÜ GÜLŞENLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM RECEP GÜLŞEN’İN OĞLU, NAZİFE…

19.03.2024
Salı
Detaylar

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN

09.02.2024
Cuma
Detaylar

ASİYE KESKİN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ TAŞÇILI KÖYÜ’NDEN, ŞABAN VE ALİ KESKİN’İN ANNELERİ, HAYRULLAH KESKİN’İN…

28.05.2024
Salı
Detaylar