Kantarcı’dan birlik mesajı

Kantarcı’dan birlik mesajı

Yayınlanma Tarihi: 27.08.2017 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 38 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Barış, huzur ve istikrar içinde daha kalkınmış bir Türkiye hedefine ancak birbirimize sarılarak ulaşacağımız açıktır. Bu nedenle ayrımcı, ötekileştirci, kutuplaştırıcı tüm davranışlardan ısrarla uzak durulmalıdır” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tüm İslam âlemiyle birlikte bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız özel günlerdir. Bu mübarek bayramın anlamına uygun olarak hoşgörü ve barış ortamı yaratması için kırgınlıklar unutulmalı, küsler barışmalı, insanlar birbiriyle kucaklaşmalıdır. Ülkemizin de, İslam aleminin de yarınlara daha güçlü bir şekilde yönelebilmesi için en çok ihtiyaç duyduğu şey, bu birlik ve beraberlik ruhudur” dedi.

 

HEDEFİMİZ TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYELERİ ARASINA GİRMEK
Çaycuma Belediyesinin yaptığı çalışmalarla her günü bayram sevinciyle yaşanacak bir huzur beldesi yaratmayı amaçladığını da söyleyen Kantarcı, “Belediyemiz çalışmalarıyla tüm bölgenin ilgi odağı haline gelmiştir. Her geçen gün daha da artan kurumsal kapasitesi, kurumsallaşma yolunda attığı dev adımlar ve vatandaş memnuniyetini temel alan yaklaşımlarla, yeni Çaycuma’nın inşası yolunda büyük mesafe kat edilmiştir.  Bu durum, Çaycuma’da yaşayan herkeste geleceğin çok daha güzel olacağı yönünde bir umut yaratmaktadır. Bu umut bizim de özgüvenimizi artırmakta, daha iyi işler yapmamız için motivasyon sağlamaktadır. Hedefimiz, sadece bölgenin değil, Türkiye’nin en başarılı belediyelerinin arasına girmektir. Bunu da başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır” dedi.

 

HEDEFLERİMİZE BİRBİRİMİZE SARILARAK ULAŞACAĞIZ

 

Ülkenin içinde bulunduğu sorunlardan çıkış yolunun ancak Cumhuriyet felsefesine sahip çıkmakla mümkün olacağını da söyleyen Kantarcı, “Devletimizin kurucu ilkesi olan laiklik ve etnik ayrımcılığı dışlayan anayasal vatandaşlık ülkemizin birliğinin sağlanması barış ve refahın tesisi için büyük önem taşımaktadır. Kurumlar arası ilişkilerde herkesin yasalara sadakatten ayrılmaması ve demokrasiyi temel alması gerekmektedir. Barış, huzur ve istikrar içinde daha kalkınmış bir Türkiye hedefine ancak birbirimize sarılarak ulaşacağımız açıktır. Bu nedenle ayrımcı, ötekileştirci, kutuplaştırıcı tüm davranışlardan ısrarla uzak durulmalıdır. Daha mutlu, daha kalkınmış, huzur içinde bir ülke için kutuplaşmaya değil kucaklaşmaya ihtiyacımız vardır” dedi.

 

YARININ AYDINLIK TÜRKİYE’Sİ HEPİMİZİN ORTAK BAŞARISI OLACAK

 

Kantarcı mesajının son bölümünde, “Tüm fertleri mutlu, yarınlarına güvenle bakan bir Çaycuma ve Türkiye istiyoruz. Gelecek nesillere daha iyi bir Çaycuma, daha güçlü bir Türkiye bırakmak, başta idareciler olmak üzere herkesin ödevidir. Tüm yurttaşlarımızdan birlik ve beraberliğimizin korunması için çaba sarf etmesini istiyorum. Yarının aydınlık Türkiye’si hepimizin ortak başarısı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, yurtiçi ve yurtdışında bulunan hemşehrilerimizle İslâm âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor,  milletimize, soydaşlarımıza, İslam dünyasına ve bütün insanlığa huzur, barış ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” şeklindeki ifadelere yer verdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SEMİH PALAZ’IN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ ŞENKÖY KÖYÜ PALAZOĞLU MAHALLESİ’NDEN, ÖMER PALAZ’IN OĞLU SEKA…

12.09.2023
Salı
Detaylar

DURSUN AKYÜZ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN GÖKÇETABAKLAR KÖYÜ KÖSTEBEKLER MAHALLESİ’NDEN; ŞEVKET AKYÜZ’ÜN OĞLU DURSUN AKYÜZ…

28.04.2023
Cuma
Detaylar

Belediye Başkanlığından

Bayram süresince vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için, 09:00 -16:00 saatleri arasında…

02.05.2022
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesi TSM Topluluğundan Bahar…

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve…

22.05.2015
Cuma
Detaylar