Kantarcı’dan samimi açıklamalar

Kantarcı’dan samimi açıklamalar

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2018 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 88 görüntüledi

“Hakkımda söylenenler bir fani için çok değerli”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak’ta yayın yapan bir yerel televizyonda samimi açıklamalarda bulunarak, “Hem Çaycuma içinde, hem de çevrede güzel şeyler konuşuluyor. Bunlar da bir insan için, bir fani için çok güzel şeyler. Mutluluk ve huzur içerisindeyim” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak’ta yayın yapan Kanal Z televizyonunda gazeteci Ercan Demir ‘in sunduğu “Ercan’la Objektif” programının canlı yayın konuğu oldu. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yaklaşık 2 saat süren canlı yayın programında, Ercan Demir’in gündeme dair sorularını yanıtladı. İzleyicilerden gelen yorumlara da cevap veren Kantarcı, Çaycuma Belediyesinin hizmetlerinden, büyükşehir belediye başkan adaylığına kadar pek çok şeye samimi cevaplar verdi.

HALK İÇİN ÇALIŞMANIN TADI AYRI. BU HAZZI YAŞADIM

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Çaycuma’ya gelerek iş hayatına atıldığını söyleyen Başkan Kantarcı, emekliliğe hazırlandığı sırada teklif aldığını belirterek, “2014 seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisinden dönemin milletvekili Sayın Ali İhsan Köktürk ve şu andaki İl Başkanımız Umut Başoğlu’ndan belediye başkanı adaylığı için teklif aldım. Seçimlerde belediye başkanlığını kazandık. Yaklaşık 4 yıldır da Çaycuma’ya belediyecilik anlamında hizmet etmeye çalışıyoruz. Ben zaten hayatı boyunca çalışan, üreten, okuyan, öğrenmeye çalışan, topluma faydalı olmak isteyen bir insandım” dedi.

PARTİM VE HEMŞERİLERİME MİNNETLERİMİ SUNUYORUM

Rahmetli babası Nihat Kantarcı’nın belediye başkanlığı dönemlerinde Çaycuma’ya çok büyük emekleri olduğunu da söyleyen Kantarcı, “O hep yıllardır içimde uyuttuğum bir ukdeydi. Bunu ortaya çıkarmasına fırsat verdikleri için beni aday gösteren partimle, seçen hemşerilerime ve 4 yıldır da yaptığımız hizmetleri benimseyen ve bu hizmetlerle mutlu olan Çaycuma halkına teşekkür ediyorum, minnetlerimi sunuyorum. Halka hizmet başka bir şey. Ben yıllarca hizmet anlamında çok şeyler yaptım. Ama halk için çalışmanın tadı ayrı. Bu hazzı da yaşadım, kendimi çok mutlu hissediyorum” dedi.

HEDEFLERİMİZİ AŞTIK

Ercan Demir’in sorduğu bir soru üzerine, daha önce teklifi almadığını ifade eden Başkan Kantarcı, “Ben zaten belediye başkanı gibi yaşadım. Çaycuma’da her konuda, ‘Ben belediye başkanı olsam böyle yaparım’ diye içimden geçirdim ve geçmişteki bütün belediye başkanlarına da tavsiyelerimi, bildiklerimi de söylemeye çalıştım. Ancak kadermiş, söylemekle olmuyormuş, yapmak durumunda kaldım. Güzel oldu ama. Çaycuma bir virajdan döndü. Çaycuma’nın bir özelliği var. Çaycuma bölgede coğrafi olarak uygun bir yer. Rahmetli babamın da zamanında temellerini attığı bir takım belediyecilik faaliyetleri var. Onun üzerine ve bu coğrafyanın üzerine yaptığımız şeylerle kendini gösterdi. Hedeflerimize ulaştık hatta hedeflerimizi aştık” dedi.

MUTLULUK VE HUZUR İÇERİSİNDEYİM

Kendisi hakkında hem Çaycuma içinde, hem de çevrede güzel şeyler konuşulduğunu da söyleyen Kantarcı, “Bunlar da bir insan için, bir fani için çok güzel şeyler. Mutluluk ve huzur içerisindeyim. Görevini yerine getirmiş bir insanın huzurunu taşıyorum. 5 yıllık görevimin 4 yılını dolu dolu geçirdik. Seçim öncesi beyan etmediğimiz, vaat etmediğimiz bir takım projeleri de gerçekleştiriyoruz. Ancak hizmet bitmez, hizmet sonsuzdur. Hatta yaptıkça daha fazla istek, arzu oluyor. Amacımız memleketimizi yaşanır memleket haline getirmek. İnsanlarımızı mutlu kılmak, amaç bu.”

MUHARREM AKDEMİR BİZİM AĞABEYİMİZ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve büyükşehir adaylığıyla ilgili soruları da cevaplayan Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Şu andaki Zonguldak Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir başkanımızla güzel diyaloglarımız var, bizim de ağabeyimiz. Çalışmalarının takdirini yapmak bana değil Zonguldak halkına düşer. Boyumu da aşar. Zonguldak Belediye Başkanlığı adaylığını da düşünmüyorum. Adım daha çok Zonguldak Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla geçiyor ama onu defalarca cevaplandırdım. Bir kez daha cevaplandırayım. Ben siyasetin içinden gelmiyorum. Ben Çaycuma’ya bir dönem geldim, birçok güzel şeyi yaptık. Kendim göreve talip olmadım. Bana teklif edildi. Ben de bu kabul ettim ve bir ekip çalışmasıyla belediye başkanı oldum. Çok da güzel şeyler yaptık” dedi.

YENİ BİR GÖREVİN OLUP OLMAYACAĞI KONUSUNDA BİR FİKİR BEYAN EDEMEM

Kantarcı programın son bölümünde, “Açıkça ifade ediyorum; önümüzdeki dönemle ilgili herhangi bir görev talebim yine olmayacak. Ama benim partim bana bir görev teklif ederse de bu teklifi de zamanlamasına bakarak, enine-boyuna tartışarak değerlendiririm. Artık topluma mal olduk, toplumla beraber hepimiz değerlendiririz. Yeni bir görevin olup olmayacağı konusunda, şu anda herhangi bir fikir beyan etmek durumunda değilim” derken, sözlerini şöyle tamamladı: “Böyle yüce bir görevi yapmaktan ve topluma bir nebzede olsa faydalı işler yapmak ve insanların yaşamına katkıda bulunmaktan dolayı çok huzurluyum ve mutluyum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kalite bayrağı göndere çekilecek

Çaycuma Belediyesi verdiği hizmetleri TSE belgeli hale getirdi. TSE ile…

19.05.2023
Cuma
Detaylar

HAYRULLAH BALDAN’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ ŞEYHOĞLU KÖYÜ’NDEN, HAYRULLAH BALDAN’IN OĞLU, FİLİZ, OYA, FATMA VE…

28.06.2023
Çarşamba
Detaylar

Şampiyon Takım Başkan Kantarcı’yı Ziyaret…

Çaycuma Gençlik Merkezi Minik Bayanlar Voleybol Takımı Başkan Kantarcı’yı makamında…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

ÇAYCUMA TÜM ÜLKEDE BELEDİYECİLİK HİZMETLERİYLE…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Kurban bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Toplum…

29.07.2020
Çarşamba
Detaylar