Koltuk Bozacı’nın

Koltuk Bozacı’nın

Yayınlanma Tarihi: 22.04.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 119 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Başkanı Bülent Kantarcı makamını bir günlüğüne Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Eyüp Bozacı’ya devretti.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını Çaycuma İmam Hatip Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Eyüp Bozacı’ya devretti. Makama oturduktan sonra kendine okul arkadaşları Erdem Ermiş ve Resul Emre Muslu’yu yardımcı olarak seçtiğini açıklayan Bozacı önceki belediye başkanlarına hizmetleri için teşekkür etti. İkinci bir hayvan barınağı yapacaklarını ve Sıraselviler Caddesi’nde kaldırım sorununu çözeceklerini açıklayan Bozacı, “Çarşımızın en dip noktalarına kadar geri dönüşüm için kullanacağımız cam, plastik, kağıt gibi atıklar için ayrı ayrı çöp kovaları koyacağız. Var olanların sayısını artıracağız. Fabrikalarımız çevreyi kirletmekte, filtre takmaları için uyarılarda bulunacağız. Bir ülke için eğitim çok önemlidir. Milli Eğitim’in yapması gerekenler de var ama biz bu hizmeti de yapacağız” dedi. “Biz sosyal belediyeciliği tercih ediyoruz” sözü alkışlarla karşılanan Bozacı, “Okullarımızı sık sık ziyaret edeceğiz. Duyduğuma göre İmam Hatip Ortaokulu’nda otopark sorunu var, biz bunu halledeceğiz” dedi ve herkesin bayramını kutlayarak konuşmasını tamamladı.

 

DÜNYA YALNIZCA BUGÜN YAŞAYANLARA DEĞİL GELECEK KUŞAKLARA DA AİT

 

“Önceki belediye olarak bize bir cevap hakkı doğuyor” diye sözlerine başlayan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Her sabah denetliyorum. Yalnızca sizin okula özel olarak yaptığımız yolun çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. O yoldan yalnızca, çocuklar, insanlar ve bisikletler geçebilecek, araç giremeyecek. Yolun en kısa zamanda üst kaplamasını yapıp hizmete sokacağız. Her yerde çalışmalar yapıyoruz. Çok sayıda eleman almamıza rağmen yetişemiyoruz. Çünkü Çaycuma’nın her tarafı hizmet bekliyor. Ambalaj atıkları için yaptığınız tespitler çok doğru. Bizden önce ambalaj atıkları toplanmazdı. Şimdi çok mutluyum ki, günde 2 bin kilogram ambalaj atığı topluyoruz. Göreve geldiğimiz anda Çaycuma’nın her tarafını kazdık. Doğalgaz çalışmalarını hızla tamamlayarak ilçeyi tertemiz bir havaya kavuşturduk. Zabıta ekiplerimiz gerekli tespitleri yapıyor, kimseyi zorla doğalgaza geçiremiyoruz ama iyi yakıt kullanımı için zorlayabiliyoruz. İnşallah, önümüzdeki kış herkes doğalgaza geçmiş olacak. Çaycuma çok daha temiz olacak. Dünya hepimizin, yalnızca bugün yaşayanların değil gelecek kuşakların da. Onlara temiz bir dünya bırakmak lazım. Genç bir belediye başkanı olarak yaptığınız tespitler için teşekkür ederim” dedi.

 

DENEME BİLİM MERKEZİ KURACAĞIZ

 

Gençlere bir de müjdesi olduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Önümüzdeki günlerde Ankara’dan, İstanbul’dan çok değerli mimarlar gelecek. Spor merkezi için yaptığımız yarışmanın bir benzerini de bilim merkezi için yapacağız. Yalnızca sizlerin değil çevre ilçelerdeki çocukların da deneyerek bilim öğreneceği bir merkezi Çaycuma’ya kazandıracağız. Ben de sizlerden destek bekliyorum. Büyüklerinizi sıkıştırın, bu konudaki toplumsal desteği artıralım. Belediye başkanları kentin her şeyiyle ilgilenmek, doğumdan ölümüne kadar her anında insanlara hizmet etmek zorunda.  Biz de bunun gereğini yapmaya çalışıyoruz. Sizlere güzel bir gelecek hazırlamak için çalışmalar yürütüyoruz. Bunlar ilerledikçe çok daha güzel bir Çaycuma çıkacak ortaya. Bisiklet yollarını çok önemsiyoruz. Öğretmenlerinize okula gidip gelirken bisikletle gelip gitmesini söyleyin. Önümüzdeki günlerde bisiklet dağıtmayı düşünüyoruz. Sağlık Bakanlığı, bir metre bisiklet yolu yapana bir bisiklet vereceğiz diye vaatte bulundu. Bizim binlerce alacağımız birikti. Ancak merkezi idare bu yardımları yapmıyor” dedi.

 

SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENİRSEN SORUN DA ORTADAN KALKAR

 

Sözlerinin son bölümünde sokak hayvanları ilgili dile getirilen görüşleri de yanıtlayan Kantarcı, “Bu konuyla ilgili kamuoyunda yaygın bir yanlış var. Bizim görevimiz yardıma muhtaç, hasta, bakıma muhtaç sokak hayvanlarını barınağa alıp, sağlığına kavuşturup, kısırlaştırdıktan sonra alındıkları yere bırakmaktır. Çocuklar sanırım siz de yanlış biliyorsunuz, barınakların amacı hayvanları toplayıp da insanlardan uzaklaştırmak değildir. Bu kanunen de yasak zaten. Bu konuda çok duyarlıyız. Gönüllü arkadaşlarımızla birlikte bu sorunların çözümü için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bizleri korkuttukları doğru, ancak bunlara alışmalıyız. Barınağı günden güne daha iyi bir hale getiriyoruz. İlerideki günlerde çok daha iyi bir yere taşıyacağız. Hatta bununla ilgili de bir yarışma yapmayı düşünüyoruz. Hayvanlarla sorun yaşamamanın tek yolu bunları sahiplenmektedir. Avrupa’da böyle bir sorun yok, çünkü herkes hayvanlara sahip çıkıyor” dedi. Otoparklarla ilgili sorunlara da değinen Kantarcı, “Bizim otoparklardan para kazanmak gibi bir amacımız yok. Orada çalışanların ücretini bile karşılayamıyoruz. Oralar ücretsiz olduğu zaman, sabah aracını park eden akşama kadar almıyor. Bu da diğerlerinin sorun yaşamasına neden oluyor. İlk yarım saat ücretsiz. Bunun amacı şu: İşi olan yarım saatte işini bitirsin, arabasını alsın, gitsin. Oraya diğeri aracını park etsin. Hizmetten herkes yararlansın” diyerek sözlerini bitirdi. Başkan Kantarcı günün anısına çocuklara TÜBİTAK yayınları arasında çıkan bilim kitapları armağan etti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Rabia Karaca’nın Cenazesi (02.11.2021)

İlçenin İstasyon Mahallesi’nden; Nuran, Emine, Cengiz, Bülent, Cem Ve Cenk…

01.11.2021
Pazartesi
Detaylar

İZZET SARIOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN; SABİT SARIOĞLU’NUN OĞLU, ZEYNEP SARIOĞLU’NUN EŞİ, YASİN…

08.01.2022
Cumartesi
Detaylar

Başkan Bülent Kantarcı’ya Ziyaret

Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak İl…

13.11.2014
Perşembe
Detaylar

Çaycuma’da Elektrik Kabloları Yeraltına Alınıyor

Çaycuma’da elektrik şebekesinin yeraltına alma çalışmaları Atatürk Bulvarında tamamlandı. Ardından…

18.09.2014
Perşembe
Detaylar