Başkan Kantarcı’dan 23 Nisan Mesajı

Başkan Kantarcı’dan 23 Nisan Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2016 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 97 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı  yayınladığı mesajda şöyle dedi: “Bundan 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ulusal Kurtuluş Savaşımıza rehberlik eden, savaşın zaferle sonuçlanması üzerine Cumhuriyet’i kurarak, bugünkü modern Türkiye’nin temelini atan yüce bir kurumdur. Bin bir zorlukla boğuşan Meclis, yoksulluğun ve çaresizliğin hüküm sürdüğü topraklarda, evrensel değerlerle kucaklaşmaya hazır laik ve demokratik bir ülke yaratmayı başarmıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyleyen Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kuruluş günü olan 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Çocuklara özel olarak ayrılmış bir bayramın dünyada başka bir örneği yoktur. Bu durum Cumhuriyet’i kuranların geleceğin teminatı olarak gördüğü çocuklara verdiği özel önemi göstermektedir.

 

Meclis’in açılmasının üzerinden yüz yıla yakın bir zamanın geçmiş olmasına karşın, ülkede, Cumhuriyet değerlerinin hâlâ tartışılıyor olması üzüntü vericidir. En az onun kadar üzüntü veren bir diğer şey de, çocuk istismarının gündemimizi bu kadar meşgul ediyor olmasıdır. Çatışma bölgelerinde ve oralardan yapılan göçlerde toplu çocuk ölümlerinin yaşanıyor olması ise tüm insanlığın ortak utancıdır. Bunları aşabilmek için akıllarımızı, yüreklerimizi, ellerimizi birleştirmek, çabalarımızı daha da artırmak zorundayız. Çaycuma Belediyesi olarak çocuklarımız için pek çok yeniliği hayata geçiriyoruz. Oluşturduğumuz yeşil alanlar ve yaptığımız çocuk bahçeleri ile Çaycuma’yı çocuk dostu bir belde haline getiriyoruz. Var olan pek çok spor tesisinin yanına kapalı yüzme havuzunu da ekleyerek, su sporlarını da çocuklarımıza bir seçenek olarak sunuyoruz. İlk adımını attığımız Deneme Bilim Merkezi’ni de hayata geçirerek, yalnızca çocuklarımızı değil tüm Çaycuma’yı bilimin aydınlığıyla buluşturmak istiyoruz.

 

Bunları başaracağımıza olan inancım tamdır. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm dünya çocuklarına sevgilerimi sunarken, toplu çocuk ölümlerinin, çocuk istismarının yaşanmadığı daha güzel bir dünya diliyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Abone Su Hattı Arızası Nedeniyle;…

15.07.2023
Cumartesi
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Başsağlığı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bölücü terör örgütünce Bitlis’te şehit…

23.12.2015
Çarşamba
Detaylar

HAYRİYE KESKİN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ’NDEN; İLKAY VE OKTAY KESKİN’İN ANNELERİ, AYSEL KESKİN’İN…

14.12.2021
Salı
Detaylar

BEHİCE ÇAPKIN’IN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; KAMİL, YUSUF VE YÜKSEL ÇAPKIN’IN ANNELERİ, FEHMİ…

05.12.2021
Pazar
Detaylar