Mahsur Kalan Vatandaşları Çaycuma İtfaiyesi Kurtardı.

Mahsur Kalan Vatandaşları Çaycuma İtfaiyesi Kurtardı.

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 18 görüntüledi

Filyos Irmağı içinde mahsur kalan iki kişi Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtarıldı.

 

Zonguldak’ta etkisi altına alan sağanak yağmur ve sel sonrası Çaycuma’da iki kişi Filyos Çayı’nda otlamaya gelen ineklerini kurtarayım derken az daha canlarından oluyorlardı. Irmak içinde kurtarılmayı bekleyen iki kişiyi Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtardı.

 

Çaycuma’da, Ferya Gerim adında bir kişi eşiyle sabah evlerinden Filyos Çayı’na bıraktıkları büyükbaş hayvanlarını aramaya gittiklerinde az daha canlarından alıyordu. Irmağın debisi bir anda yükselmesi ile Ferya Gerim ve eşi bir anda kendilerini bataklıkta buldu. Boylarına gelen suyun yükselmesi ile oldukları yerde kalan kişiler çevreden görenlerin ihbarı ile ve Ferya Gerim’in eşi jandarmaya haber verdi. Kısa zaman sonra Filyos Çayı’na gelen jandarma ekipleri Çaycuma Belediyesi bünyesinde olan İtfaiye ekiplerinin arama kurtarma ekiplerine haber verilmesi üzerine ekipler bölgeye ulaştı. Arama kurtarma ekipleri Zodyak botuyla hareket ederek ırmağın bataklığında kalan Ferya Gerim ve eşini sel sularından kurtararak karaya çıkardı. Irmaktan çıkarılan şahıslar 112 ekiplerine teslim edildi. Olayı başından takip eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise ırmaktan kurtarılan şahıslara geçmiş olsun dileğinde bulunarak itfaiye personeline teşekkür etti.

 

ÇAYCUMA BELEDİYESİ ÖNLEM ALMIŞTI

 

Çaycuma Belediyesi’nin sel tehlikesine karşı önlemlerini aldığını ifade eden Başkan Kantarcı; “Belediyemiz İtfaiyesi ve Fen İşleri personeli yağmura hazırlıklıydı. Gece boyu çalışarak ciddi bir sorun yaşanmasına izin vermedi. Hepsine Teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Kantarcı, İtfaiye ekiplerinin sel basan çevre köylerdeki çalışmalarını da yerinde inceledi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Öğretmenlerimizle gurur duyuyorum

     Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanımız…

23.11.2021
Salı
Detaylar

83 köye 83 çocuk parkı

Çaycuma Belediyesi aldığı meclis kararı uyarınca Çaycuma’nın her köyüne bir…

24.05.2018
Perşembe
Detaylar

Biz kadınlarımıza senede bir gün…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı kadın çalışanlarına verdiği öğle yemeğinde, “Biz…

09.03.2020
Pazartesi
Detaylar

2019 Kasım Ayı Meclis Toplantısı

01.11.2019
Cuma
Detaylar