Mahsur Kalan Vatandaşları Çaycuma İtfaiyesi Kurtardı.

Mahsur Kalan Vatandaşları Çaycuma İtfaiyesi Kurtardı.

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 78 görüntüledi

Filyos Irmağı içinde mahsur kalan iki kişi Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtarıldı.

 

Zonguldak’ta etkisi altına alan sağanak yağmur ve sel sonrası Çaycuma’da iki kişi Filyos Çayı’nda otlamaya gelen ineklerini kurtarayım derken az daha canlarından oluyorlardı. Irmak içinde kurtarılmayı bekleyen iki kişiyi Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Su Üstü Kurtarma Ekiplerince kurtardı.

 

Çaycuma’da, Ferya Gerim adında bir kişi eşiyle sabah evlerinden Filyos Çayı’na bıraktıkları büyükbaş hayvanlarını aramaya gittiklerinde az daha canlarından alıyordu. Irmağın debisi bir anda yükselmesi ile Ferya Gerim ve eşi bir anda kendilerini bataklıkta buldu. Boylarına gelen suyun yükselmesi ile oldukları yerde kalan kişiler çevreden görenlerin ihbarı ile ve Ferya Gerim’in eşi jandarmaya haber verdi. Kısa zaman sonra Filyos Çayı’na gelen jandarma ekipleri Çaycuma Belediyesi bünyesinde olan İtfaiye ekiplerinin arama kurtarma ekiplerine haber verilmesi üzerine ekipler bölgeye ulaştı. Arama kurtarma ekipleri Zodyak botuyla hareket ederek ırmağın bataklığında kalan Ferya Gerim ve eşini sel sularından kurtararak karaya çıkardı. Irmaktan çıkarılan şahıslar 112 ekiplerine teslim edildi. Olayı başından takip eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise ırmaktan kurtarılan şahıslara geçmiş olsun dileğinde bulunarak itfaiye personeline teşekkür etti.

 

ÇAYCUMA BELEDİYESİ ÖNLEM ALMIŞTI

 

Çaycuma Belediyesi’nin sel tehlikesine karşı önlemlerini aldığını ifade eden Başkan Kantarcı; “Belediyemiz İtfaiyesi ve Fen İşleri personeli yağmura hazırlıklıydı. Gece boyu çalışarak ciddi bir sorun yaşanmasına izin vermedi. Hepsine Teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Kantarcı, İtfaiye ekiplerinin sel basan çevre köylerdeki çalışmalarını da yerinde inceledi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Milletimizin esin kaynağı

Milletimizin esin kaynağı   Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çanakkale…

18.03.2024
Pazartesi
Detaylar

BİROL PEKDEMİR’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ KARAMUSA KÖYÜ PEKDEMİRLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM CEMAL PEKDEMİR’İN OĞLU, SERDAR…

19.01.2024
Cuma
Detaylar

Bilim, sanat, doğa atölyeleri başladı 

Çaycuma Belediyesinin 3. ve 4. sınıf çocukları için planladığı “Bilim,…

05.09.2022
Pazartesi
Detaylar

AHMET KAYA’NIN CENAZESİ

CELAL VE SATİYE KAYA’NIN OĞLU, FİGEN KAMİT, NURHAN YILDIZ, HÜLYA…

13.12.2021
Pazartesi
Detaylar