Mecliste Duygulu Anlar

Mecliste Duygulu Anlar

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2016 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 3 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 50 yıl önce görev yapan 5 Belediye Meclis Üyesine teşekkür plaketi verdi. Törende duygulu anlar yaşandı.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediyesi’nde 50 yıl önce Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Feyyaz Sağtekin (1963-1968) Sadık Sağtekin (1968-1973 ve 1977- 1980), Şerafettin Sunar (1968-1973),  Refik Yurtbay (1968-1973), ve Osman Sami Alpan’a (1963-1968) birer teşekkür plaketi verdi. Çaycuma Belediye Meclis Salonu’nda yapılan plaket törenin duygulu anlara sahne oldu. Eski üyeler verdiği başarılı hizmetlerden dolayı Başkan Kantarcı’yı alnından öperken, plaket alanlar adına bir konuşma yapan Sadık Sağtekin, “İyi bir başkan bulduk, aman kıymetini bilelim. O gitmek isterse bile biz onun elini bırakmayalım. Bu memleketin kasaba olmaktan çıkarıp şehir haline getirdi. Babasıyla 12 yıl meclis üyeliği yaptım. O zaman yaptığımız hizmetlerin değeri şimdi belli oldu. SEKA ve İstasyon yolu olmak iki büyük bulvar açtık. Çarşıyı düzenledik. Bugünlere kalsaydı bu hizmetleri yapmak mümkün değildi. Babası zamanında Çaycuma köy olmaktan kurtuldu, kasaba oldu. Oğlu da şehir yapıyor” dedi.

 

ALNINDAN ÖPÜYORUM

 

AKP’li Belediye Meclis Üyelerine de seslenen Sağtekin, “Siz de buradasınız, buralısınız. Çaycuma’ya hizmet geliyor yardımcı olun. Kolundan tutun, İller Bankası’na götürün. Oradaki sorunları çözün. Ben parti başkanlığı da yaptım. O sıralarda bu tip işleri çok yaptık. Bütün ömrümüz buraya hizmetle geçti. Sizin de hizmetiniz olsun. Sizin de hizmetlerde emeğiniz var. Bize bu plaketi verdiniz, size de plaket verenler olsun. Sizden istirham ediyorum. Bu başkanı elimizden bırakmayalım. Başkan gece gündüz çalışıyor, onu alnından öpüyorum” dedi. Başkan Kantarcı ise, “Hizmetleri hep birlikte yapıyoruz. Belediye Meclisinde büyük bir uyum içindeyiz. Geçmişte de sadece babam değil, gelmiş geçmiş tüm belediye başkanları, meclis üyeleriyle birlikte hizmet etmiştir. Ben hepsine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

BABAM BANA ÇEKMİŞ

 

Sağtekin’in konuşması sırasında, “Buradaki mezbeleyi temizleyip çarşıyı çarşı yapan adamdır. Çaycuma’da ayakkabıyla gezmek mümkün değildi. Bizi çamurdan kurtardı. Babası çok çalışkan bir adamdı. Zaten oğlundan da belli” şeklindeki sözlerine Kantarcı’nın “Babam bana çekmiş” şeklinde yanıt vermesi, salonda kahkahaların yükselmesine neden oldu. Eski Meclis Üyelerinin yaşadıkları duygular nedeniyle konuşmakta güçlük çektikleri gözlenirken, tamamı belediyenin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi ve başkan Kantarcı’ya teşekkür etti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Mustafa Pekdemir’in Cenazesi (05.11.2021)

İlçenin Karamusa Köyü’nden; merhum Hüseyin ve Ayşe Pekdemir’in oğulları, Sevim,…

05.11.2021
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesinden Çocuk Tiyatrosu

Çaycuma Belediyesi 2 bin okul öncesi ve ilkokul öğrencini; “Palyaçonun…

04.11.2014
Salı
Detaylar

“Özlem, sevgi ve şükranla anıyoruz”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda, “Türk Ulusu, bağımsızlık…

10.11.2014
Pazartesi
Detaylar

Kolokyum programı belli oldu

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Çaycuma Bilim Merkezi Mimari Proje Yarışması ödül…

11.08.2016
Perşembe
Detaylar