Tesadüfi ölümler kabul edilemez

Tesadüfi ölümler kabul edilemez

Yayınlanma Tarihi: 07.04.2016 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 48 görüntüledi

Çaycuma’da 6 Nisan 2012 tarihinde köprü çökmesi sonucu ölen 15 kişi anıldı. Başkan Kantarcı, “Gelişmiş ülkelerde bu tür tesadüf ölümler olmaz” dedi.

 

Çaycuma’da 6 Nisan 2012 tarihinde Çaycuma Köprüsü’nün çökmesi sonucu ölen 15 kişi için 6 Nisan Anıtı yanında bir anma programı gerçekleştirildi. Programa, İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Askerlik Şube Başkanı Gökhan Kara, Çaycuma TSO Meclis Başkanı Erdoğan Güney, CHP Eski Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, MHP İlçe Başkanı Ersin Akyüz, AKP adına Ahmet Ali Başören, AKP eski İlçe Başkanı Vedat Emeksiz, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Taşdemir, Emekliler Derneği Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Belediye Meclis Üyeleri, Memur-Sen İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, İl Genel Meclis Üyeleri, köprü faciasında ölenlerin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Facia sonucu hayatını kaybedenler için burada ilk olarak Kuran-ı Kerim okundu, ilahiler söylendi. Ardından İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu tarafından dua edildi. Yapılan duaların ardından vatandaşlara lokum ve gül suyu dağıtıldı.

 

İNŞALLAH TEKRAR ETMEZ

 

Programın sonunda protokol tarafından köprü üzerinden hayatlarını kaybedenlerin anısına, Filyos Irmağı’na karanfil atıldı. Irmağa atılan karanfilden sonra açıklama yapan İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, “Bugün hüzünlü bir gün. Bundan yaklaşık 4 yıl önce elim bir facia yaşadık. Burada hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum. Allah bir daha ilçemize böyle acılar yaşatmasın” dedi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Gelişmiş ülkelerde bu tür tesadüf ölümler olmaz. İnşallah bu ve benzeri acı olaylar tekrar etmez, kazalar ve facialar yaşanmaz” şeklinde konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Yeni Yıla Böyle Girdi

Çaycuma Belediyesi’nin katkılarıyla Çaycuma Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize…

01.01.2015
Perşembe
Detaylar

ANKARA DOĞAL ELEKTRİK ÜRETİM VE…

ANKARA DOĞAL ELEKTRİK ÜRETİM VE TİCARET A.Ş. ÖZELLEŞTİRME İLANI Ankara…

20.07.2016
Çarşamba
Detaylar

ÇAYBEL’le Çaycuma Güzelleşiyor!

Çaycuma Belediyesi’nin şirketi ÇAYBEL, ilçeye katkı vermeye devam ediyor.  ÇAYBEL’de…

28.07.2015
Salı
Detaylar