Milletimizin esin kaynağı

Milletimizin esin kaynağı

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2024 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 82 görüntüledi

Milletimizin esin kaynağı

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Çanakkale Zaferi’nin 109. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Koşullar ne kadar zorlu, tehditler ne kadar büyük olursa olsun, milletimiz bunları yok edip, kaderini eline alacak kudrete sahiptir. Çanakkale Zaferi bugün içinde bulunduğu zor koşulları aşabilmemiz için milletimizin esin kaynağını oluşturmaktadır.” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tarihimize altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıldönümünü kutlamanın onuru ve heyecanı içindeyiz. Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından birini de oluşturan 18 Mart, esaret altına alınmaya çalışılan bir halkın buna isyanı, özgürlüğü için ayağa kalkıp makûs talihini yendiği günün adıdır. Ulus iradesini şaha kaldıran bu zaferle, Cumhuriyet’e giden yolun ilk adımı atılmakla kalmadı, ulusumuza kazandırdığı moralle Kurtuluş Savaşı’mızın yol haritası da oluşturuldu.” dedi.

 

ÇANAKKALE ZAFERİ ÜLKEYE ATATÜRK’ÜN ARMAĞANIDIR

Zaferi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize bir armağanı olduğunu da söyleyen Başkan Kantarcı, “Neredeyse tüm dünyaya karşı özgürlük ve bağımsızlık savaşı veren ülkemizin art arda kaybettiği savaşların ardından kazandığı bu zafer, ülkeyi adeta küllerinden doğurdu. Eşsiz dehası ve komuta yeteneğiyle cephede adeta destan yazan yüce Atatürk’ün, tarihin gördüğü en büyük devrimci, eşi bulunmaz bir lider olarak ortaya çıkmasını sağlayan büyük zafer, tam bağımsızlığımızın önünü de açtı. Eğer, bugün, ülkemizde, herkes özgürce yaşayabiliyor, inancının gereklerini yerine getirebiliyorsa, bunda, Çanakkale Zaferi ve hiç tartışmasız yüce Atatürk’ün çok payı vardır.” dedi.

 

MİLLETİMİZ KADERİNİ ELİNE ALACAK KUDRETE SAHİPTİR

Kantarcı mesajını, “Bu zafer açık şekilde göstermiştir ki içinde bulunulan koşullar ne kadar zorlu, tehditler ne kadar büyük olursa olsun, milletimiz bunları yok edip, kaderini eline alacak kudrete sahiptir. Çanakkale Zaferi bugün içinde bulunduğu zor koşulları aşabilmemiz için hepimizin esin kaynağını oluşturmaktadır. Bugünleri de aşacağımıza inanıyor, bu duygularla, üzerinde yaşadığımız toprakları vatan kılan, başta yüce Atatürk olmak ve tüm şehit ve gazilerimizle Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” diyerek bitirdi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Meclis Olağanüstü Toplandı

Çaycuma Belediyesi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20’nci maddesine istinaden 1….

12.08.2014
Salı
Detaylar

2018 Kasım Ayı Meclis Gündemi

31.10.2018
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi Taşınmazlar 06.04.2017

06.04.2017
Perşembe
Detaylar

İtfaiyeden Seminer ve Tatbikat

25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiyecilik ve…

30.09.2014
Salı
Detaylar