Saldırıyı nefretle kınıyorum

Saldırıyı nefretle kınıyorum

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2023 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 93 görüntüledi

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı makamına gece yarısı saldırı düzenlenen Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün’ü ziyaret ederek “Çaycuma’da görev yapan diğer belediye başkanı arkadaşlarımla birlikte, Çatalağzı halkının ve onların seçilmiş temsilcisi Belediye Sayın Adnan Akgün ile dayanışma içindeyiz.” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç ve önceki dönem Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç ile birlikte makam odası gece yarısı saldırıya uğrayan, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün’ü ziyaret etti. Bu tip saldırıları asla tasvip etmediğini ve nefretle kınadığının söyleyen Kantarcı, Çatalağzı halkı ve seçilmiş Başkanı Adnan Akgün ile darp edilen Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk’e dayanışma ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAZI BİLGİLER PLANLI BİR SALDIRI OLDUĞU ŞÜPHESİ UYANDIRIYOR
Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ve CHP Kilimli İlçe Başkanı Erol Sarıal’ın da Çatalağzı Belediyesinde olduğu sırada ziyaretini gerçekleştiren Başkan Kantarcı, “Olayın ayrıntıları henüz ortaya çıkmadı. İki sarhoşun yaptığı söyleniyor. Ama gelen bazı bilgiler planlı bir saldırı olduğu şüphesi de uyandırıyor. Saldırganların giriş kapısını kırarak girdikleri belediyede, hiçbir yere dokunmadan makam odasını hedef alıp tahrip etmesi iki dönemdir vatandaşlarımızın takdiriyle seçim kazanana Sayın Adnan Akgün’ü de hedef aldıklarını gösteriyor. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk’ün de darp edildiği korkunç saldırıyı kınıyor, değerli mevkidaşıma geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

BU TİP SALDIRILAR BİZLERİ ASLA YILDIRAMAZ
Belediye başkanları olarak beldelerini geliştirip halkına iyi hizmetler sunmaktan başka bir amaçları olmadığını da söyleyen Kantarcı, “Güvenlik güçlerimizin bu saldırıyı tüm yönleriyle ortaya çıkarıp, ilgisi olan başka kişi varsa yargıya teslim edeceğine yürekten inanıyorum. İlimizdeki barış ortamını bozup yarattıkları kargaşa ortamından nemalanmak isteyen karanlık güçler şunu bilmelidir ki, halkın oyuyla seçilen bizlerin halka hizmetten başka hiçbir amacı yoktur. Bu tip saldırılar bizleri asla yıldıramaz. Hiçbir baskıya bugüne kadar boyun eğmediğimiz gibi bundan sonra da eğmeyeceğiz.” dedi.

ÇATALAĞZI HALKI VE ONLARIN SEÇİLMİŞ TEMSİLCİSİ SAYIN ADNAN AKGÜN İLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ
Kantarcı açıklamasını, “Çaycuma’da görev yapan diğer belediye başkanı arkadaşlarımla birlikte, Çatalağzı halkı ve onların seçilmiş temsilcisi Sayın Adnan Akgün ile dayanışma içindeyiz. Kendisiyle darp edilen Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz. Bu tip olayların bir daha olması için yetkileri daha etkin önlem almaya çağırıyoruz.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NEFİSE KINCI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; HALK BANKASINDAN EMEKLİ MURAT KINCI, AYŞE BAŞOĞLU…

25.01.2022
Salı
Detaylar

MART 2024 MECLİS GÜNDEMİ

01.03.2024
Cuma
Detaylar

MEHMET ILGIN’IN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ ADAKÖY İBADİOĞLU MAHALLESİ’NDEN, İBRAHİM VE NACİYE ILGIN’IN OĞULLARI,…

22.07.2023
Cumartesi
Detaylar