Sevgilimiz dünya’yı da koyuyoruz. Yaşanan salgın, tüm insanlığa, zaten bunun

Sevgilimiz dünya’yı da koyuyoruz. Yaşanan salgın, tüm insanlığa, zaten bunun

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 90 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Tüm planlarımızı, insanlığın ortak sorunlarının çözümüne Çaycuma’nın katkısını sunacak bir perspektifle yapıyoruz. Bu nedenle ‘Sevgilimiz Çaycuma’ şiarının yanına, ‘Sevgilimiz dünya’yı da koyuyoruz. Yaşanan salgın, tüm insanlığa, zaten bunun mesajını veriyor” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Bu yılki Sevgililer Günü’nü çok zor koşullarda kutluyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgını, en çok da, sevdiklerimize coşkuyla sarılmamıza, birlikte vakit geçirip sevgilerimizi paylaşmamıza engel oluyor. Çok sevdiğimiz, en değer verdiğimiz insanlara bile, çoğu zaman, yalnızca, uzaktan el sallıyoruz. Virüsten kurtulabilmek için insanlardan uzaklaşıyor, kendimizi yalnızlığa mahkûm ediyoruz. Hepimiz şunda hemfikiriz ki, salgında en çok insan sıcağını özledik. Bir arada olmanın, paylaşmanın, sıradan da olsa bir işi birlikte yapabilmenin ne kıymetli şey olduğunu yaşayarak öğrendik. En önemlisi de, sosyal statümüz, ekonomik durumumuz, yaşam biçimimiz ne olursa olsun, sevdiklerimizle yan yana olmanın verdiği huzurun, en büyük servetimiz olduğu silinmeyecek harflerle bilincimize kazındı” dedi.

TEK BAŞIMIZA HİÇBİRİMİZ MUTLU, HİÇBİRİMİZ SAĞLIKLI OLAMAYIZ

Kantarcı açıklamasını, “Koronavirüs bir yandan bizi birbirimizden ayırır, kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliğin birbirimizden uzak durmak olduğunu söylerken, diğer yandan da birbirimize ne kadar bağlı ve muhtaç olduğumuzu gösterdi. Bu süreçte, aynı gök kubbenin altında yaşayan insanlar olarak, tüm farklılıklarımıza rağmen, aynı amaca yöneldik. Acımasız rekabetin yerine işbirliğini koyarak uyum ve dayanışma içinde salgınla mücadele ettik. Umut verici tüm gelişmeler bilim insanların kolektif çalışmaları sonucu ortaya çıktı. Virüs bize tek başımıza hiçbirimizin mutlu, hiçbirimizin sağlıklı olamayacağını da öğretti. Yalnızca insanoğlunun değil, tüm gezegenin sağlığını iyileştirmemiz, korumamız gerekiyor. Bu bakışla hareket etmezsek, başka virüslerle birlikte iklim değişikliği ve ekolojik sorunların yarattığı sorunlar bizi bekliyor. Bunlarla eve kapanıp, elimizi yıkayarak baş etmemiz mümkün olmayacak” diyerek sürdürdü.

TÜM SORUNLARA, DOĞAYLA DOST ÇÖZÜMLER BULMALIYIZ

Kantarcı açıklamasını, “Hep dediğimiz gibi, çalışmalarımızı, ‘Sevgilimiz Çaycuma’ şiarıyla sürdürüyoruz. Çaycuma’yı, ilçemizin aydınlık yüzlü insanlarını çok seviyoruz. Onları korumanın biricik yolunun, tüm sorunlara, doğaya dost çözümler bulmak olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle her soruna insan odaklı bakışla yaklaşıp, iklim dostu belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyoruz. Tüm planlarımızı, insanlığın ortak sorunlarının çözümüne Çaycuma’nın katkısını sunacak bir perspektifle yapıyoruz. Bu nedenle ‘Sevgilimiz Çaycuma’ şiarının yanına, ‘Sevgilimiz dünya’yı da koyarak çalışıyoruz. Yaşanan salgın, tüm insanlığa, zaten bunun mesajını veriyor. Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm insanlığın 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyor, herkesin sağlık ve huzur içinde yan yana yaşayabileceği günler diliyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Hüseyin ÇAKIR Heykeline Saldırı

Çaycuma Belediyesinin Nihat Kantarcı Caddesi üzerine yerleştirdiği Hüseyin ÇAKIR heykeli…

07.02.2017
Salı
Detaylar

2023 HAZİRAN AYI MECLİS GÜNDEMİ

02.06.2023
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Çay Mahallesi; Nihat Kantarcı Caddesi, Kemal…

30.11.2022
Çarşamba
Detaylar

KEMAL ESAT TOPUZ’UN CENAZESİ

TTK MERKEZ SERVİSLERİNDEN EMEKLİ NECMİ TOPUZ’UN OĞLU, ZONGULDAK ORMAN BÖLGE…

17.04.2023
Pazartesi
Detaylar