Sinemaya dördüncü salon

Sinemaya dördüncü salon

Yayınlanma Tarihi: 07.02.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 2 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi şubat ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Kantarcı, “Sinemamıza üçüncü salonu kazandırdık, dördüncü salonu yapıyoruz” dedi.

 

Çaycuma Belediyesinin şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Bir önceki meclis toplantısında iptal edilen müdürlüklerin yönetmeliklerinin iptali ile yeni oluşturulan müdürlüklerin yönetmeliklerinin Türlü İşler Komisyonuna havale edildiği toplantıda, yeni bir eğitimci kadrosunun ihdası kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde dönem içindeki çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “2016’nın sonlarında başlayan ve kış şartlarında konforumuzu bozan elektrik altyapı çalışmaları bitti. Pazaryerinden, hükümet konağına kadar olan alanla, dere ile İstasyon Bulvarı, Atatürk Caddesi arasındaki alanın tüm elektrik altyapısı yenilendi. Hatların yeraltına alınmasıyla her taraf kazıldı. Biz de önümüzdeki dönemde buraların altyapılarını tamamlayarak çok güzel, modern bir görüntü kazandıracağız. Şu anda ekiplerimiz kış şartlarına aldırmadan yağmur suyu şebeke çalışmalarına başladı. Kaldırım ve yol kaplamasını da çok hızlı bir şekilde bitirerek, oraları kısa sürede toparlayacağız” dedi.

 

İLÇEMİZİ VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE PLANLIYORUZ

 

İmar Kanunu’nun 18. maddesi uyarınca yapılan uygulamalarla ilgili halk bilgilendirme toplantılarını sürdürdüklerini de söyleyen Başkan Kantarcı, “İstasyon’da ve Pehlivanlar mahallesinde son derece faydalı toplantılar yaptık. Biz yaptığımız işten eminiz ama bir de yerinde anlatıp birebir soruları herkesin huzurunda yanıtlamak, hem belediyemizin prestiji, hem de halkımızın ikna olması açısından çok yararlı oldu. 22-23 senedir, sorun bir türlü çözülmeyen Yeşiltepe’de farklı bir uygulama yaptık. Orada yaptığımız uygulamayı askıya çıkarmadan toplantı yaptık. Son derece verimli geçti. İlçemizi vatandaşlarımızla birlikte planlıyoruz” dedi. Sinemaya yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Kantarcı, “Sinemamıza üçüncü salonu kazandırdık, dördüncü salonu yapıyoruz. Sinemalarda salon sayısı çok önemli. İşletmecimiz  buraya ciddi yatırımlar yapıyor. Biz de ona altyapı desteği sağlıyoruz. Çaycuma’da dört başı mamur bir sinema olması, ilçemizin büyük bir prestiji. Çaycuma’nın kültür ve sanat şehri olması için sinemayı olmazsa olmaz bir koşul olarak görüyoruz. Bundan sonra turizm fuarlarına daha etkin katılacağız. Çaycuma’dan insanların yoğun beklentisi var. İlçenin tanıtımı için bu beklentilere yanıt verecek stantlar kuracağız” dedi. Toplantı bir sonraki bileşimin 1 Mart Çarşamba günü yapılması kararıyla sona erdi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi’nden Seminer

Çaycuma Belediyesi, katı yakıtlı kalorifer yakımı, doğalgaz ve mantolama hakkında…

17.10.2014
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nden 2,5 Ayda 5…

Başkan Kantarcı, basın toplantısı düzenleyerek, göreve geldikleri günden itibaren yapılan…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Kantarcı’dan TOKİ’ye bir uyarı daha

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, şubat ayı olağan meclis toplantısında,…

02.02.2018
Cuma
Detaylar

Çaycuma bisiklet kenti oluyor

Balkan Kantarcı 34 personeline bisiklet dağıttı.   Bisikleti Çaycuma’nın en…

20.10.2016
Perşembe
Detaylar