Sosyal tesisler halkın hizmetinde

Sosyal tesisler halkın hizmetinde

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2016 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 119 görüntüledi

Özelleştirme sonrasında Çaycuma Belediyesine devredilen SEKA sosyal tesislerinin içindeki sosyal bina, aslına uygun şekilde restore edilerek hizmete girdi.

 

SEKA Çaycuma Kağıt Fabrikasının Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca 2005 yılında özelleştirilmesinin ardından Çaycuma Belediyesine devredilen sosyal tesislerin büyük bölümü belediyece, eğitim, sağlık ve spor kurumlarına tahsis edildi. Halen faaliyette olan öğrenci yurdu, huzurevi, anaokulu gibi birimlerden sonra sosyal binanın kafeterya bölümü de, Çaycuma halkının hizmetine sunuldu. Tümüyle belediyenin olanaklarıyla aslına uygun şekilde onarılarak hizmete sunulan salonda, tavla, okey gibi eğlence oyunlarının yanı sıra bilardo, satranç gibi salon sporları imkânı da olacak. 4 metrelik perdede maç izlemenin de mümkün olacağı salonda, her türlü sıcak içeceğin yanı sıra soğuk meşrubatlar da bulunacak. Üye olanlar lokal hizmetlerinden yüzde yirmi beş indirimli yararlanacak. Üye olmak için Beyaz Masadan alınan formun doldurulması yeterli olacak.

 

HER ŞEYİ ASLINA UYGUN ŞEKİLDE YAPTIK

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “SEKA sosyal tesislerinin Çaycuma’nın sosyal hayatında önemli yeri var. Tüm Çaycuma halkının yararlandığı bu mekanda, pek çok hemşehrimiz özel günlerini kutladı, okullar mezuniyet günleri yaptı, partiler verildi. İlçede yaşayıp da burada hatırası olmayan hiç kimse yoktur. Halkımızın ailece, hoşça vakit geçirdiği bu huzurlu mekânı tıpkı eskiden olduğu gibi hizmete sunmanın sevincini yaşıyoruz. Binayı personelimizin üstün gayreti ile orijinaline uygun bir şekilde, çok kısa sürede yaptık. Zemin tümüyle onarıldı, lambri tavan aslına uygun şekilde restore edildi. Duvar kaplamaları, camekanlar değiştirildi. Şu anda kafeteryasını hizmete sunduğumuz binanın çok kısa süre sonra yemek bölümünü de hizmete sunacağız. Daha sonra da, otel bölümü, belediye misafirhanesi olarak hizmete girecek. Amacımız bir tesisi halka kazandırmak kadar, Çaycuma’nın hatırasında yer eden bir yeri de koruyup gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu aynı zamanda kentlilik bilincinin oluşumuna da yapılmış bir hizmettir. Çaycuma Belediyesinin bu doğrultudaki çalışmaları artarak devam edecek” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’ya yeni heykel

Okulların, spor alanlarının ve kültür merkezinin bulunduğu Uğur Mumcu Caddesi’ndeki…

22.02.2016
Pazartesi
Detaylar

ELFİDE ÖNCÜ’NÜN CENAZESİ

İLÇENİN GÜZELOĞLU KÖYÜ HATİPOĞLU MAHALLESİ’NDEN; SEZER, MAKBULE, BAYRAM VE NECMİ…

04.08.2022
Perşembe
Detaylar

2016 Olağanüstü Meclis Toplantısı

05.05.2016
Perşembe
Detaylar

2017 Ekim Ayı Meclis Gündemi

29.09.2017
Cuma
Detaylar