Şubat 2015 Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Şubat 2015 Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 36 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Şubat 2015 Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısında gündem maddelerinin yanı sıra Başkan Kantarcı son bir aylık çalışmaları anlattı.

 

Gündem maddesinde yer alan Belediye Meclisinin tatil olacağı ay, Ağustos ayı olarak oy birliğiyle kabul edildi. Belediye Zabıta Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur personelin 2015 yılı aylık maktu fazla çalışma ücretleri belirlendi.

 

 

ARTIK BELEDİYENİN ŞİRKETİ VAR

 

ÇAYBEL isimli şirketin Belediyeye şartsız bağış olarak hibe edilmek istenmesi mecliste görüşüldü. Şirket oy birliğiyle belediye bünyesine alındı. Sermayesinin de 1 milyon TL olması yine oy birliğiyle kabul edildi.

 

YENİ BELEDİYE BİNASI İÇİN YETKİ

 

Belediye Hizmet Binasının yapılabilmesi amacıyla kredi kullanılması ve işlemler için Başkan Kantarcı’ya oy birliğiyle yetki verildi. Başkan Kantarcı, bürokrasinin yavaş işlemesi nedeniyle, işlerin daha hızlı ilerlemesi için şimdiden bu kararın alındığını ifade etti.

Zabıta Müdürlüğü Emir ve Yasaklar Yönetmeliği komisyondan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi. Tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan elektrik ve harita mühendisleri ile peyzaj ve inşaat mühendislerinin ücretleri belirlendi. Başkan Kantarcı, yeni katılan personele başarı ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Norm kadro cetvelinde bulunan 11 dereceli Zabıta Müdürlüğü kadrosunun 6 dereceli olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Sosyal Demokrat Belediyeler Derneğine üye olunması, ADD binasının tahsisi ve Cem Evlerinin ibadethane sayılması Türlü İşler Komisyonuna havale edildi.

Yeni memur kadro ihtisası konusunda da başkan yardımcılığı dahil yeni kadro açılması oy birliğiyle kabul edildi.

 

BİR AYLIK ÇALIŞMALAR

 

Başkan Kantarcı, meclis gündem maddelerinin ardından son bir aylık çalışmaları sinevizyon eşliğinde anlattı. Belediye Marangoz Atölyesinde üretimlerin devam ettiğini ifade eden Başkan Kantarcı, marangozhanenin büyütüleceğini, çevre belediyelere de hizmet vereceğini söyledi. Yaya kaldırımı ve yollar için antik parke taşı alındığını, yeni yapılan iki bulvarda kullanılacak antik parke taşları için de ihale yapılacağını belirtti. TOKİ konusunda ise Başkan Kantarcı; düzenlenen ankete 2 binin üzerinde katılım olduğunu, TOKİ yetkilileriyle yapılan görüşmelerde ilçeye 500 konut yapılabileceği, bunun için de 40-50 bin m2 yer ihtiyacının olduğunu söyledi.

 

Kavşak ve bulvar çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Kantarcı, yeni pazaryeri mevkiindeki Yalı Caddesinde Çaycuma’nın en geniş bulvarını yaptıklarını ifade ederek bu mevkinin ilçenin en canlı bölgesi olacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

MÜRVET KANOĞLU

İLÇENİN DEREKÖSELER KÖYÜ’NDEN, İSMAİL, HAYRİ VE İNŞAAT USTASI METİN KANOĞLU’NUN…

11.04.2023
Salı
Detaylar

HALİSE ÇANAKÇI’NIN CENAZESİ

GÖKÇEBEY EŞRAFINDAN, MERHUM TAHİR VE MERHUME HANİFE ÇANAKÇI’NIN GELİNLERİ, SEZAİ…

15.06.2023
Perşembe
Detaylar

Çocuklar için yol demek, bisiklet…

Çaycuma Belediyesi mahallelerde yol genişletme ve parke döşeme çalışmalarını en…

13.10.2017
Cuma
Detaylar

İklim İçin Kentler: Çözümün Bir…

YERELİZ Derneğinin yayınladığı, “İklim İçin Kentler: Çözümün Bir Parçası Olmak”…

30.06.2020
Salı
Detaylar