Şubat 2015 Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Şubat 2015 Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 1 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi Şubat 2015 Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısında gündem maddelerinin yanı sıra Başkan Kantarcı son bir aylık çalışmaları anlattı.

 

Gündem maddesinde yer alan Belediye Meclisinin tatil olacağı ay, Ağustos ayı olarak oy birliğiyle kabul edildi. Belediye Zabıta Müdürlüğü ile İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde görev yapan memur personelin 2015 yılı aylık maktu fazla çalışma ücretleri belirlendi.

 

 

ARTIK BELEDİYENİN ŞİRKETİ VAR

 

ÇAYBEL isimli şirketin Belediyeye şartsız bağış olarak hibe edilmek istenmesi mecliste görüşüldü. Şirket oy birliğiyle belediye bünyesine alındı. Sermayesinin de 1 milyon TL olması yine oy birliğiyle kabul edildi.

 

YENİ BELEDİYE BİNASI İÇİN YETKİ

 

Belediye Hizmet Binasının yapılabilmesi amacıyla kredi kullanılması ve işlemler için Başkan Kantarcı’ya oy birliğiyle yetki verildi. Başkan Kantarcı, bürokrasinin yavaş işlemesi nedeniyle, işlerin daha hızlı ilerlemesi için şimdiden bu kararın alındığını ifade etti.

Zabıta Müdürlüğü Emir ve Yasaklar Yönetmeliği komisyondan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi. Tam zamanlı sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan elektrik ve harita mühendisleri ile peyzaj ve inşaat mühendislerinin ücretleri belirlendi. Başkan Kantarcı, yeni katılan personele başarı ve hayırlı olsun dileklerini iletti. Norm kadro cetvelinde bulunan 11 dereceli Zabıta Müdürlüğü kadrosunun 6 dereceli olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Sosyal Demokrat Belediyeler Derneğine üye olunması, ADD binasının tahsisi ve Cem Evlerinin ibadethane sayılması Türlü İşler Komisyonuna havale edildi.

Yeni memur kadro ihtisası konusunda da başkan yardımcılığı dahil yeni kadro açılması oy birliğiyle kabul edildi.

 

BİR AYLIK ÇALIŞMALAR

 

Başkan Kantarcı, meclis gündem maddelerinin ardından son bir aylık çalışmaları sinevizyon eşliğinde anlattı. Belediye Marangoz Atölyesinde üretimlerin devam ettiğini ifade eden Başkan Kantarcı, marangozhanenin büyütüleceğini, çevre belediyelere de hizmet vereceğini söyledi. Yaya kaldırımı ve yollar için antik parke taşı alındığını, yeni yapılan iki bulvarda kullanılacak antik parke taşları için de ihale yapılacağını belirtti. TOKİ konusunda ise Başkan Kantarcı; düzenlenen ankete 2 binin üzerinde katılım olduğunu, TOKİ yetkilileriyle yapılan görüşmelerde ilçeye 500 konut yapılabileceği, bunun için de 40-50 bin m2 yer ihtiyacının olduğunu söyledi.

 

Kavşak ve bulvar çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Kantarcı, yeni pazaryeri mevkiindeki Yalı Caddesinde Çaycuma’nın en geniş bulvarını yaptıklarını ifade ederek bu mevkinin ilçenin en canlı bölgesi olacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yeni Türkü Çaycuma’ya yakıştı

Yeni Türkü müzik grubunun Çaycuma Belediyesinin davetlisi olarak, 8 Mart…

08.03.2016
Salı
Detaylar

Bayram Girgin’in Cenazesi (18.11.2021)

İLÇENİN KAYIKÇILAR KÖYÜNDEN; MERHUM AHMET VE MERHUME ASİYE GİRGİN’İN OĞULLARI,…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar

Pedallar Ata için döndü

Çaycuma Belediyesinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında, “Pedallar…

13.11.2017
Pazartesi
Detaylar

Pehlivanlar Mahallesinde Yeni İmar Yolu

Çaycuma Belediyesi yeni imar yolları açmaya devam ediyor. Pehlivanlar mahallesinde…

04.11.2014
Salı
Detaylar