Tarihi ameliyat yapıyoruz

Tarihi ameliyat yapıyoruz

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 61 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Pehlivanlar Mahallesi’nde, İmar Kanunu’nun 18. maddesine dayalı olarak yaptıkları uygulamayı anlatmak için yapılan toplantıda, “Herkes her şeyi bilsin istiyoruz” dedi.

 

Çaycuma Belediyesi, yeni revizyon imar planına göre, İmar Kanunu’nun 18. maddesine dayalı olarak yaptığı uygulamaları halka anlatmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve ekibi, bu kez Pehlivanlar Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Bir kahvehanede yapılan toplantıya Başkan Kantarcı’nın yanı sıra, Başkan yardımcısı Olcay Aydın, İmar ve Şehircilik Müdür Vekili Mehmet Dada, Belediye Meclis Üyeleri Bahri Malakçı, Onur Yiğit, İrfan Kabuk ve Volkan Yeşil’in yanı sıra mahalle muhtarı Mithat Yeşil de katıldı. Başkan Kantarcı son derece samimi bir ortamda geçen toplantıda,  kendine yöneltilen tüm soruları yanıtlarken, herkese eşit davranıldığının, kimsenin hakkının yenmediğini söyledi.

 

BU ÇAYCUMA İÇİN TARİHİ BİR AMELİYATTIR

 

Daha önce, çeşitli nedenlerle arazilerinden katılım payı alınan hak sahiplerinin mağdur olmasını engellemek için, o payların da hesaba katılarak uygulama yapıldığını söyleyen Başkan Kantarcı, “Çaycuma’nın yıllardan beri çözülemeyen sorunlarını masaya yatırdık. Tümüyle kamusal çıkarları gözeten bir imar planı yaptık. Yaptığımız çalışmaları sizinle tartışmaya geldik. Bu Çaycuma için tarihi bir ameliyattır, ilçemizi geleceğe hazırlama, çocuklarımızın, torunlarımızın önünü açma çalışmasıdır. Mülkiyet kavgalarının bitmesi ve yaptığımız uygulamalarla daha değerli hale gelen yerlerin, doğru bir şehirleşme için hazır hale gelmesi anlamına gelmektedir” dedi.

 

ÇAYCUMA’DA TARİHİ BİR DÖNÜŞÜM VAR

 

Kapalı kapılar ardında hiçbir şey yapmadıklarını dile getiren Kantarcı, sözlerini, “Her şeyimiz açık. Sizin huzurunuzdayız. Kendi yeriniz olsun olmasın, her şeye bakın. Herkes her şeyi bilsin istiyor, bunları sizlerle paylaşmayı görev biliyoruz. Çalışmanın bu aşamada eksiği, noksanı varsa bunu birlikte halledeceğiz. Çaycuma tarihi bir dönüşüm yaşıyor. Pehlivanlar Mahallesinde yaptığımız 18 uygulaması, ırmak kenarında yaptığımız sahil düzenlemeleriyle birleştiğinde yepyeni bir mahalle çıkacak ortaya. Şahsım adına söylüyorum, doğacak o mahalleyi sabırsızlıkla bekliyorum” dedi. Belediyeye daha önce verilen 17 itiraz dilekçesinin, projeksiyonla yansıtılan harita üzerinde tek tek değerlendirilmesinin ardından kimi yerlerdeki düzenlemelerin yeniden yapılarak askıya çıkarılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden

Sahipli kedi ve köpeklerin mikroçip takılarak kayıt altına alınması ve…

15.12.2022
Perşembe
Detaylar

AYŞE GEMİCİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN GÜZELOĞLU KÖYÜ HATİPOĞLU MAHALLESİ’NDEN; HASAN GEMİCİ’NİN ANNESİ, ŞEVKİ GEMİCİ’NİN…

07.12.2021
Salı
Detaylar

ERCAN ÖZYURT’UN CENAZESİ

İLÇENİN PERŞEMBE BELDESİ’NDEN, MERHUM MEMDUH KEMAL VE MERHUME BEDRİYE ÖZYURT’UN…

03.05.2023
Çarşamba
Detaylar

Op. Dr. Evrim Balbaloğlu’nun Başkanımızı…

İyi Parti Zonguldak Milletvekili birinci sıra adayı Op. Dr. Evrim…

14.04.2023
Cuma
Detaylar