Uğurlamasına bağışladığı itfaiye aracımız da katıldı

Uğurlamasına bağışladığı itfaiye aracımız da katıldı

Yayınlanma Tarihi: 06.09.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 46 görüntüledi
Almanya’da yaşamını kaybeden hayırsever insan Hasan Akgönül son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine, önünde, “Belediyemize bu itfaiye aracını da kazandıran, gerçek Çaycumalı, Hasan Akgönül’ü asla unutmayacağız” yazılı döviz olan itfaiye aracımız da hazır bulundu.
Yaşamını sürdürdüğü Almanya’da hayatını kaybeden hayırsever insan, değerli hemşerimiz Hasan Akgönül, Yeşiltepe Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı. İlçemizin Lennestadt kentiyle geliştirdiği kardeş kent ilişkisinin mimarlarından da olan Akgönül, sağlığında, hem Çaycuma hem de Mengen Belediyesine birer itfaiye aracı da kazandırdı. Hayırsever Akgönül’ün cenaze törenine Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Lennestadt Belediyesi Uyum Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, önceki dönem milletvekillerinden Ali İhsan Köktürk, bazı belediye meclis üyeleri ve Çaycuma Belediyesi daire amirlerinin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
MENGEN BELEDİYESİ İTFAİYE TEŞKİLATINDAN TEMSİLCİLER DE KATILDI
Akgönül’ün cenaze töreninde, önünde, “Belediyemize bu itfaiye aracını da kazandıran, gerçek Çaycumalı, Hasan Akgönül’ü asla unutmayacağız” yazılı döviz bulunan itfaiye aracımız da hazır bulunurken Mengen Belediyesi itfaiye ve zabıta teşkilatından temsilciler de katıldı.
ÇAYCUMA ÇOK DEĞERLİ BİR EVLADINI KAYBETTİ
Akgönül’ün kaybından son derece üzgün olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Çaycuma çok değerli bir evladını, gerçek bir gönül dostunu kaybetti. Çok üzgünüm. Onun Çaycuma için harcadığı emeği unutmamız mümkün değil. Lennestadt ile geliştirdiğimiz kardeş kent ilişkisinin mimarlarından biri olan Hasan kardeşim, belediyemize bir itfaiye aracı da hibe etmişti. Kendisi son yaptığımız Çaycumalılar Buluşuyor etkinliğinde, hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi sunma bahtiyarlığına da eriştiğimiz Hasan Akgönül gerçek bir Çaycumalı, Çaycuma’nın Almanya’daki her alandaki temsilcisiydi. Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Onu hiç unutmayacağım” dedi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Haziran Ayı 2020 Meclis Toplantısı

Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı toplantısı centilmence davranışlara sahne oldu….

10.06.2020
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni Mahallenin; Kahyaoğlu Caddesi, Ulucami Mevkii…

18.04.2022
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma tanıtıldı

Çaycuma Belediyesi TÜYAP Fuar Alanı’nda düzenlenen EMİT Fuarı’na ikinci kez…

01.02.2016
Pazartesi
Detaylar

Araç parkı büyüyor

Çaycuma Belediyesi araç parkına yeni bir yol süpürme aracı daha…

23.12.2016
Cuma
Detaylar