ULUSLARARASI FESTİVALLERDE ÖDÜLLERİ VAR

ULUSLARARASI FESTİVALLERDE ÖDÜLLERİ VAR

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2020 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 1 görüntüledi

Yabancı şarkılardan, Türk Sanat Müziğine, türkülerden Türkçe popa pek çok türde şarkı söyleyen Serap Yenici, Sevgililer Gününe özel bir konser için Çaycuma’ya geliyor. Yenici ünlü şairlerin sevda şiirlerinden oluşan şarkılarla sahne alacak

Çaycuma Belediyesinin Sevgililer Günü için özel olarak düzenlediği konsere, yabancı şarkılardan Türk Sanat Müziğine, türkülerden Türkçe popa pek çok türde şarkı söyleyen Serap Yenici konuk olacak. Yenici “Şiir içi şarkılar” adlı konserde ünlü şairlerin sevda şiirlerinin bestelerinden oluşan şarkılarla Çaycumalıların karşısına çıkacak. 13 Şubat Perşembe akşamı Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konser 19.30’da başlayacak. Melih Kibar başta olmak üzere Jingle House, Özkan Turgay, Müjdat Akgün, Volkan Gücer gibi önemli müzik insanlarıyla çalışarak projelerine ses veren Yenici, bir dönem televizyon sunuculuğu ve “Baldız Geliyorum Demez”, “Kara Melek”, “Annem” gibi dizi filmlerin müziklerini de yaptı.

ULUSLARARASI FESTİVALLERDE ÖDÜLLERİ VAR
Aralarında Ege, Hazal, Nadide Sultan, Orhan Ölmez, Gökhan Türkmen, Cihan Konuk, Sinan Erkoç gibi ünlü sanatçıların bulunduğu “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” projesinde “Mendilimin Yeşili” türküsünü seslendiren Yenici, bir dönem televizyon yapımcılığı da yaptı. Uluslararası sanat festivallerinde ülkemizi başarıyla temsil eden Yenici, 2010 yılında Malta Uluslararası Wafa Müzik Festivali’nde 3.lük, 2011 yılında Varna Sea Memories Müzik Festivali’nde “En İyi Yorumcu” dalında 1.cilik ödülü alarak yeteneğini uluslararası alanda da kanıtladı. “Ege’den Aldık Biz Bu Aşkı” adlı bir albümü de bulunan Yenici, albümü Temmuz 2011’de müzikseverlerle buluşmuştur çok yakında “ Yıldızlar Gece Parlar” albümünü de müzikseverlerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

ÖZEL ŞARKILARLA YÜREĞİMİZE SESLENECEK
Konsere ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Bu yıl Sevgililer Günü’nde çok özel bir konuğumuz var. Popülerlik kaygısından daha çok sanatsal, estetik düzeyi yüksek yapma çabası içinde olan Serap Yenici Çaycumalılarla buluşacak. Müziğin neredeyse her dalında şarkı söyleyen çok özel bir ses olan Yenici, ünlü şairlerimizin sevda şiirlerinden oluşan özel şarkılarla yüreğimize seslenecek. İçinde yaşadığımız şu bunalımlı günlerde en çok ihtiyacını duyduğumuz şey sevgi. Birbirimizi, doğayı, insanları, ülkemizi çok sevmek ve bu sevgiyi bulduğumuz her ortama yaymak zorundayız. Bu etkinlik, oluşturacağı duygu yükü ile bize, belki de, bunun yollarını gösterecek. Yolu sevgiden geçen tüm Çaycumalıları, müzikal değeri son derece yüksek bu etkinliğe davet ediyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çocuk belediyesinin seçim takvimi açıklandı

Çaycuma Çocuk Belediyesi 25 Ekimde başkanını seçiyor. Yeni başkan 29…

10.10.2018
Çarşamba
Detaylar

Bilgilendirme toplantıları sürüyor

Çaycuma Belediyesinin İmar Kanunu’nun 18. maddesi uyarınca yaptığı uygulamalar konusunda…

24.01.2017
Salı
Detaylar

Yeni heykel kaidesine kondu

Çaycuma Belediyesinin Heykeltıraş Pınar Doğan’a yaptırdığı heykel kaidesini konurken, 1962…

01.05.2018
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nden Seminer

Çaycuma Belediyesi, katı yakıtlı kalorifer yakımı, doğalgaz ve mantolama hakkında…

17.10.2014
Cuma
Detaylar