Yarışmaya büyük ilgi

Yarışmaya büyük ilgi

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 66 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin kapalı yüzme havuzu için açtığı mimari proje yarışmasına rekor katılım oldu. 114 projenin içinde yurtdışından gelenler de var.

 

Çaycuma Belediyesinin içinde kapalı yüzme havuzu da bulunan spor merkezi mimari proje yarışmasına rekor sayıda katılım oldu. Projelerin son teslim tarihi olan 24 Mart, 17.00’ye kadar 114 proje yarışma sekretaryasına ulaştı. Yarışmaya gönderilen kimi dosyaların yurtdışından gelmiş olması dikkat çekti. 26 Mart itibariyle seçici kurulun değerlendirme çalışmalarına başladığı ve sürecin 4 gün süreceği açıklandı. Katılımcıları arasında ülkenin önde gelen mimarlık bürolarının da bulunduğu yarışmanın sonuçları 2 Nisan Cumartesi günü Çaycuma Belediyesi Sosyal Tesisleri SEKA Lokali’nde yapılacak kolokyumla duyurulacak. Kolokyumda seçici kurul, hangi eseri, neden seçtiğini de kamuoyuna duyuracak. Törenin ardından yarışmaya katılan projelerden oluşan sergi halk tarafından da gezilebilecek.

 

KANTARCI: MÜTHİŞ ETKİLEYİCİ BİR KATILIM

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yarışmamıza 114 gibi büyük bir katılımın olması beni çok mutlu etti. Spor merkezimizle ilgili her biri ehil ellerden çıkmış 114 ayrı tasarımı görmek müthiş etkileyici bir şey. Adeta rüyada gibiyim. Belediye Başkanı olmanın ötesinde, sektörde uzun yıllar hizmet vermiş bir teknik eleman olarak da bambaşka bir sevinç yaşıyorum. Çaycuma’ya en yakışan, mekâna en uygun, işlevi en yüksek ve maliyeti en düşük olan projeyi hayata geçirerek ilçemize muhteşem bir eser kazandıracağız. Katılımın bu kadar yüksek olmasında, hiç kuşku yok ki, seçici kurulumuzun çok payı var. Onların isimlerine duyulan güven bu tablonun ortaya çıkmasını sağladı. Jürimizin her biri diğerinden değerli sayın üyelerine çok teşekkür ediyorum. Şimdi değerlendirme süreci başladı. 2 Nisan’da yapılacak kolokyumla sonuçlar ilan edilecek. SEKA Sosyal Tesisler içindeki lokalimizde yapılacak kolokyuma tüm Çaycumalıları davet ediyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

RESMİYE KESKİN’İN CENAZESİ (30.11.2021)

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜ’NDEN; SERPİL, AHMET VE SAİT KESKİN’İN ANNELERİ, CEM,…

30.11.2021
Salı
Detaylar

Kazanımlarımızı çok daha ilerilere taşımalıyız

  Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı…

28.10.2022
Cuma
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Gündeme Dair Açıklama

CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’un ziyaretinde konuşan Başkan Kantracı önemli…

18.11.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

13.10.2016
Perşembe
Detaylar