Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2014 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 83 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanlığı, Çağatay Yurtbay tarafından Facebook’ta üç terminal işletmesinin adı verilerek yapılan açıklamaya cevap verdi.

 

Çaycuma Belediye Başkanlığı’nın cevap metni şu şekilde;

 

Çaycuma Belediye Terminali’ndeki 4 yazıhane işletmesinden 3’ünün adı verilerek Sosyal Paylaşım Sitesinde (Facebook) Çağatay Yurtbay tarafından Belediye Başkanlığımız aleyhinde, ne istenildiği anlaşılmayan, hakaret dolu açıklamaya yasal hakkımız saklı kalmak koşuluyla cevaptır;

 

Yıllardır perişan vaziyette bırakılan, hiçbir yenilik ve düzenleme yapılmayan terminalimizde, Belediyemizce yapılmak istenen düzenlemelere yazıhane işletmecileri katkıda bulunmadıkları gibi çalışmalarımıza da köstek olmakta ve eski düzensizliği sürdürmek istemektedirler.

 

Kendi aralarında anlaşamadıkları gibi, ortak alınan karar doğrultusunda yeni peronlar için kura çekmiş ve bir gün sonra bu karardan vazgeçmişlerdir. Kendilerinin de ne istediği tam olarak anlaşılmamaktadır.

 

Ayrıca, terminalde bulunan otobüs firmaları, 15 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların hizmet alma haklarını hiçe sayarak şehir içi servislerini tek tarafı olarak iptal etmişlerdi. Çaycuma Belediyesi ise yolcuların mağdur olmamaları için aynı gün ÇOMBÜS terminal servislerini başlatmıştı. Ancak gelen yolculara yazıhaneciler; “Servis hizmetini Belediye kaldırdı” yalanını söyleyerek vatandaşları kandırmış, Belediyemizi de haksız yere hedef haline getirmişlerdir.

 

Terminalimizde araçlar için iki bölüm vardır. Bugüne kadar otobüsler her iki bölümü de düzensiz kullanmaktaydı. Yazıhane işletmecileri de bu düzensizliğin sürmesi istenmektedir.

 

Çaycuma Belediyesi ise düzensiz olan Terminal Tesislerinde yeni düzenlemelere başladı. Giriş çıkışları kontrollü hale getiren Çaycuma Belediyesi, terminalde 8 giden yolcu peronu, 8 gelen yolcu peronu, misafir araçlar için park alanı ile ÇOMBÜS peronlarını düzenledi. Peronların hepsi bir alanda toplandı.

 

Yazıhanecilerin “otobüsleri göremiyoruz” ve “Eşitsizlik ve haksız rekabet” gibi komik iddialarını kamuoyunun taktirine bırakıyoruz.

 

Tüm engellemelere rağmen Belediyemiz, Terminal Tesislerinde yeni düzenleme çalışmalarına devam edecek ve eski düzensizlik sona erecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkan Kantarcı’dan Başsağlığı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bölücü terör örgütünce Bitlis’te şehit…

23.12.2015
Çarşamba
Detaylar

Asbestli Borular Değiştirildi

Başkan Kantarcı, “Söz verdiğimiz gibi musluk suyu hem sağlıklı, hem…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Çaycuma Belediyesinin güneş enerjisi üretimi…

Çaycuma Belediyesinin güneş enerjisi üretimi için danışman firma olarak belirlediği…

21.12.2020
Pazartesi
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Abobe Su Arızası Nedeniyle; İstasyon Mahallesi; Küçük Sanayi Sitesinin suları…

20.11.2022
Pazar
Detaylar