Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2014 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 116 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanlığı, Çağatay Yurtbay tarafından Facebook’ta üç terminal işletmesinin adı verilerek yapılan açıklamaya cevap verdi.

 

Çaycuma Belediye Başkanlığı’nın cevap metni şu şekilde;

 

Çaycuma Belediye Terminali’ndeki 4 yazıhane işletmesinden 3’ünün adı verilerek Sosyal Paylaşım Sitesinde (Facebook) Çağatay Yurtbay tarafından Belediye Başkanlığımız aleyhinde, ne istenildiği anlaşılmayan, hakaret dolu açıklamaya yasal hakkımız saklı kalmak koşuluyla cevaptır;

 

Yıllardır perişan vaziyette bırakılan, hiçbir yenilik ve düzenleme yapılmayan terminalimizde, Belediyemizce yapılmak istenen düzenlemelere yazıhane işletmecileri katkıda bulunmadıkları gibi çalışmalarımıza da köstek olmakta ve eski düzensizliği sürdürmek istemektedirler.

 

Kendi aralarında anlaşamadıkları gibi, ortak alınan karar doğrultusunda yeni peronlar için kura çekmiş ve bir gün sonra bu karardan vazgeçmişlerdir. Kendilerinin de ne istediği tam olarak anlaşılmamaktadır.

 

Ayrıca, terminalde bulunan otobüs firmaları, 15 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların hizmet alma haklarını hiçe sayarak şehir içi servislerini tek tarafı olarak iptal etmişlerdi. Çaycuma Belediyesi ise yolcuların mağdur olmamaları için aynı gün ÇOMBÜS terminal servislerini başlatmıştı. Ancak gelen yolculara yazıhaneciler; “Servis hizmetini Belediye kaldırdı” yalanını söyleyerek vatandaşları kandırmış, Belediyemizi de haksız yere hedef haline getirmişlerdir.

 

Terminalimizde araçlar için iki bölüm vardır. Bugüne kadar otobüsler her iki bölümü de düzensiz kullanmaktaydı. Yazıhane işletmecileri de bu düzensizliğin sürmesi istenmektedir.

 

Çaycuma Belediyesi ise düzensiz olan Terminal Tesislerinde yeni düzenlemelere başladı. Giriş çıkışları kontrollü hale getiren Çaycuma Belediyesi, terminalde 8 giden yolcu peronu, 8 gelen yolcu peronu, misafir araçlar için park alanı ile ÇOMBÜS peronlarını düzenledi. Peronların hepsi bir alanda toplandı.

 

Yazıhanecilerin “otobüsleri göremiyoruz” ve “Eşitsizlik ve haksız rekabet” gibi komik iddialarını kamuoyunun taktirine bırakıyoruz.

 

Tüm engellemelere rağmen Belediyemiz, Terminal Tesislerinde yeni düzenleme çalışmalarına devam edecek ve eski düzensizlik sona erecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Sofular Mahallesinin suları saat 12:00′ da…

13.08.2022
Cumartesi
Detaylar

HÜSEYİN ÖZTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ ERENKÖY KÖYÜ’NDEN, HÜSEYİN ÖZTÜRK VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ BUGÜN CUMA…

24.11.2023
Cuma
Detaylar

Minibüsler denetlendi

Çaycuma Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilçe merkezine civar köylerden taşımacılık yapan…

11.09.2017
Pazartesi
Detaylar