Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yazıhane İşletmecilerine Cevap (Basın Açıklaması)

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2014 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 102 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanlığı, Çağatay Yurtbay tarafından Facebook’ta üç terminal işletmesinin adı verilerek yapılan açıklamaya cevap verdi.

 

Çaycuma Belediye Başkanlığı’nın cevap metni şu şekilde;

 

Çaycuma Belediye Terminali’ndeki 4 yazıhane işletmesinden 3’ünün adı verilerek Sosyal Paylaşım Sitesinde (Facebook) Çağatay Yurtbay tarafından Belediye Başkanlığımız aleyhinde, ne istenildiği anlaşılmayan, hakaret dolu açıklamaya yasal hakkımız saklı kalmak koşuluyla cevaptır;

 

Yıllardır perişan vaziyette bırakılan, hiçbir yenilik ve düzenleme yapılmayan terminalimizde, Belediyemizce yapılmak istenen düzenlemelere yazıhane işletmecileri katkıda bulunmadıkları gibi çalışmalarımıza da köstek olmakta ve eski düzensizliği sürdürmek istemektedirler.

 

Kendi aralarında anlaşamadıkları gibi, ortak alınan karar doğrultusunda yeni peronlar için kura çekmiş ve bir gün sonra bu karardan vazgeçmişlerdir. Kendilerinin de ne istediği tam olarak anlaşılmamaktadır.

 

Ayrıca, terminalde bulunan otobüs firmaları, 15 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların hizmet alma haklarını hiçe sayarak şehir içi servislerini tek tarafı olarak iptal etmişlerdi. Çaycuma Belediyesi ise yolcuların mağdur olmamaları için aynı gün ÇOMBÜS terminal servislerini başlatmıştı. Ancak gelen yolculara yazıhaneciler; “Servis hizmetini Belediye kaldırdı” yalanını söyleyerek vatandaşları kandırmış, Belediyemizi de haksız yere hedef haline getirmişlerdir.

 

Terminalimizde araçlar için iki bölüm vardır. Bugüne kadar otobüsler her iki bölümü de düzensiz kullanmaktaydı. Yazıhane işletmecileri de bu düzensizliğin sürmesi istenmektedir.

 

Çaycuma Belediyesi ise düzensiz olan Terminal Tesislerinde yeni düzenlemelere başladı. Giriş çıkışları kontrollü hale getiren Çaycuma Belediyesi, terminalde 8 giden yolcu peronu, 8 gelen yolcu peronu, misafir araçlar için park alanı ile ÇOMBÜS peronlarını düzenledi. Peronların hepsi bir alanda toplandı.

 

Yazıhanecilerin “otobüsleri göremiyoruz” ve “Eşitsizlik ve haksız rekabet” gibi komik iddialarını kamuoyunun taktirine bırakıyoruz.

 

Tüm engellemelere rağmen Belediyemiz, Terminal Tesislerinde yeni düzenleme çalışmalarına devam edecek ve eski düzensizlik sona erecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NADİDE KINICI’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ GEMİCİLER MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN, ŞENGÜL, NEZAHAT, HANIM, ŞENNUR VE EKREM…

15.08.2023
Salı
Detaylar

Çaycuma İtfaiyesi Güçleniyor

Seçim vaadinde “İtfaiyeciler gözbebeğimiz” diyen Başkan Kantarcı, ilçeye yeni itfaiye…

19.12.2014
Cuma
Detaylar

VASFİYE ÇOKAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YAKADEMİRCİLER KÖYÜNDEN; SERKAN, HAKAN VE OKAN ÇOKAN’IN ANNELERİ, MEHMET…

01.08.2022
Pazartesi
Detaylar

ZAHİRE ÇOKAL’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YAKADEMİRCİLER KÖYÜ KARAGÖZLER MAHALLESİ’NDEN, ZAHİDE, YILMAZ, ŞERAFETTİN VE CEMALETTİN…

15.11.2023
Çarşamba
Detaylar