Yeni meclis ilk toplantısını yaptı

Yeni meclis ilk toplantısını yaptı

Yayınlanma Tarihi: 06.04.2024 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 201 görüntüledi

 

Çaycuma Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Organlarla Çaycuma Belediyesinin üye olduğu birlik temsilciliklerine seçimlerin yapıldığı toplantıda, Çaycuma Belediyesinin 2023 yılı faaliyet raporu da ibra edildi.

Çaycuma Belediye Meclisi nisan ayı olağan toplantısını yaptı. 31 Mart seçimlerinin ardından üst üste 3. kez Belediye Başkanlığına seçilen Bülent Kantarcı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, tüm belediye meclis üyeleri eksiksiz katıldı. 12 üyesi yenilenen 15 üyeli meclisin ilk toplantısını CHP İlçe Başkanı Fahri Diler, İl Genel Meclisi Üyeleri Selahattin Ergün ve Hamdi Akyüz ile bazı CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de izledi. Toplantıya, ayrıca, Çay Mahallesi Muhtarı Gökhan Nalcıol, Pehlivanlar Mahallesi Muhtarı Barış İdris Yeşil, Kayıkçılar Mahallesi Muhtarı Mehmet Durguncu, Ayvazlar Mahallesi Muhtarı Ersin Akyüz, İstasyon Mahallesi Muhtarı Kamil Murat Gedik, Velioğlu Mahallesi Muhtarı Cihan Erbay, Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Çetin Verim, Sofular mahallesi Muhtarı Hüseyin Üstünkul ve Karamusa Mahallesi Muhtarı Murat Yıldız da katıldı.

ORGAN SEÇİMLERİ YAPILDI
Belediyeler Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince organ seçimlerinin yapıldığı toplantıda, Meclis 1. Vekilliğine Zühtü Futa Kalaycı seçilirken, Kâtip Üyeliklere Özlem Kaydır ve Hatice Sayın getirildi. Mecliste diğer organlar şu isimlerden oluştu: Encümen Üyeleri: Olcay Aydın ve Mustafa Verimbaş. Plan ve Bütçe Komisyonu: Hatice Sayın, Şuayip Çakır, Ahmet Karaca. İmar Komisyonu: Zühtü Fuat Kalaycı, Ergin Kabuk ve Cengiz Topaloğlu. Türlü İşler Komisyonu Nizamettin Eyidoğan, Celal Akdoğan ve İbrahim Ece.

BİRLİK TEMSİLCİLERİ DE SEÇİLDİ
Yeni dönemin il toplantısında Çaycuma Belediyesini üye olduğu birliklerde temsil edecek üyelerse şu şekilde belirlendi: Zonguldak Çevre Belediyeler Birliği (ZONÇEB) Temsilcisi Asil Olcay Aydın. Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ZONTAB) Temsilcisi Avukat Mustafa Verimbaş. Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB)Temsilcisi Ergin Kabuk. Tarihi Kentler Birliği Temsilcisi Zühtü Fuat Kalaycı. İç Anadolu Belediyeler Birliği Temsilcilisi Nizamettin Eyidoğan. Enerji Kentler Birliği Temsilcisi Olcay Aydın. Ege Belediyeler Birliği Temsilcisi Şuayip Çakır.

2023 YILI FAALİYET RAPORU İBRA EDİLDİ
Bir önceki toplantıda İmar Komisyonuna havale edilen 4 adet imar planı tadilat talebinin, komisyondan geldiği şekli ve oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, Çaycuma Belediyesinin 2023 Yılı Faaliyet Raporu da görüşüldü. Yasa gereği Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yerini Meclis 1. Vekili Zühtü Fuat Kalaycı’ya bıraktığı görüşmeler sonunda, rapor, oy çokluğuyla kabul edildi.

MEVLANA’NIN DEDİĞİ GİBİ HER ŞEY DÜNDE KALDI. BİZ ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ
Tüm belediye meclisi üyelerinin kendilerini tanıtarak yeni dönemle ilgili dileklerini de dile getirdiği toplantıda bir kapanış konuşması yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Burada başta meclis üyelerimiz olmak üzere çok nezih bir topluluk var. Çaycuma Belediyesinin yöneticileri olarak Çaycuma’mıza bir beş yıl daha hizmet edeceğiz. Muhtarlarımız ve partilerimizle diyalog halinde çalışacağız. Amacımız Çaycuma. Seçimler sancılı süreçleridir ama Mevlana’nın dediği gibi her şey dünde kaldı. Biz önümüze bakıyoruz.” dedi.

BİZİ ÖRNEK BELEDİYE YAPAN ESKİ YENİ TÜM ÇALIŞANLARIMIZA ŞÜKRAN BORÇLUYUM
Çaycuma’nın kendini ülkeye hatta dünyaya duyurduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Önümüzdeki bahar aylarında çok güzel kültürel etkinliklerimiz var. Birçok kentle kardeş kent ilişkimiz var. Bir taraftan Çaycuma’ya hizmet ediyor, diğer taraftan hem bölgede sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki kardeş kentlerimizle bağımızı pekiştirmeye gayret ediyor, toplumun bütün katmanlarıyla insanlarımız buluşturmaya çalışıyoruz. Çaycuma fiziksel ve sosyal olarak çok büyük değişim yaşadı, bu belediyemizin kurumsal yapısında da çok büyük değişim yaşattı. Çaycuma Belediyesi örnek bir belediye. İller dahil bizimle yarışacak hiçbir belediye yok. Ben, bu konuma erişmemizi sağlayan eski yeni tüm çalışanlarımıza şükran borçluyum.” dedi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 6 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ
Belediye Meclisi Başkan Kantarcı’nın konuşmasının ardından, bir sonraki toplantının 6 Mayıs Pazartesi günü olmasını belirleyerek gündeminin tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

GİYSİ PAZARI KONUSUNDA BASIN AÇIKLAMASI

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi;…

22.05.2015
Cuma
Detaylar

BEDRİYE YILMAZER’İN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN, HATİCE VE KAZIM KAMİT’İN KIZLARI, HAMİDE VE…

17.04.2023
Pazartesi
Detaylar

MÜNEVVER AYÇELEBİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN; RIZA, BERKAY VE BERFU AYÇELEBİ’NİN BABAANNELERİ, HANİFE,…

08.07.2022
Cuma
Detaylar

Çocuklara sanat atölyesi

Çaycuma Belediyesi 3-16 Eylül tarihleri arasında 5-8 ve 8-12 yaş…

28.08.2018
Salı
Detaylar