Zemin etüdüne başlandı

Zemin etüdüne başlandı

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 354 görüntüledi

Çaycuma’da kent merkezinden hastaneye ulaşımı kolaylaştıracak olan kule asansörün zemin etüdü yapılıyor.

 

Yalnızca Çaycuma’ya değil çevre ilçe ve beldelere de hizmet veren Çaycuma Devlet Hastanesine, ulaşımı kolaylaştırmak için planlanan kule asansör projesinde bir aşama daha kaydedildi. Daha önce İmar Kanunu’nun 18. maddesi uygulanarak, yer sorunu çözülen ve mimari projesi hazırlanan kule asansörün, statik projesine esas olacak zemin etüdünün yapılmasına da başlandı. Ardından uygulama projesi de yapılacak olan tesisin, daha sonra ihalesi yapılacak. Kent merkezindeki Abdullah Kalaycı Caddesi’ne kurulacak ve 70 metre yüksekliğinde bir kuleye sahip olacak olan asansöre binenler, 83 metre yatay platformdan geçerek hastaneye ulaşabilecek.  Tesise seyir terası, kafeterya, sergi salonu gibi kimi işlevler de kazandırılarak çok fonksiyonlu hale getirilecek.

 

HASTANEYE ULAŞMAK İÇİN VASITAYA GEREK DUYULMAYACAK

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’da çok güzel şeyler oluyor. Dün TOKİ kuralarının çekim heyecanını halkımızla birlikte yaşadık. Bugün de seçim vaatlerimizden biri olan kule asansör projemizde, zemin etüdü çalışmalarına başlayarak büyük bir adım atmanın sevincini yaşıyoruz. Çaycuma Devlet Hastanesi ilçeye hâkim bir tepenin üstüne kurulu bulunuyor. Ulaşmak için ilçe merkezinden ortalama olarak 2 kilometre kadar yol gitmeniz gerekiyor. Projemiz hayata geçtiğinde Abdullah Kalaycı Caddesi üzerinden asansöre binen vatandaşlarımız, 83 metrelik yatay platformdan geçerek direk acil servise ulaşacak. Tüm yurttaşlarımız böylece, hiç vasıta sorunu yaşamadan kolayca hastaneye ulaşabilecek” dedi.

 

ENGELSİZ ÇAYCUMA YOLUNDA BÜYÜK BİR ADIM OLACAK

 

Proje ile Çaycuma’nın engelsiz kent olma yolunda önemli bir adım atacağını da dile getiren Kantarcı, “Proje bittiğinde, evinden çıkan hareket edebilir durumdaki her engelli vatandaşımız, hiçbir yükseltisi olmadan tasarladığımız yollarımızdan geçerek asansöre binecek ve böylece kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan sağlık hizmetine ulaşabilecek. Sağlık hizmetini erişimi bu kadar kolaylaştıran bir hizmetin, belki de ülkemizde başka bir örneği yok.  Projemiz aynı zamanda çevreci de. Araç kullanımını azaltarak trafiğin yarattığı her türlü kirliliğin ve gürültünün azalmasını sağlıyoruz. Öte yandan yatay platform üzerinde oluşturacağımız seyir terasları ve diğer mekânlarla vatandaşlarımıza yeni bir sosyal merkez de armağan edeceğiz” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HASAN ACAR’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ FİLYOS BELDESİ’NDEN İSMAİL, ŞEHNAZ, EROL VE HALİL ACAR’IN BABALARI…

12.08.2023
Cumartesi
Detaylar

NERMİN AMİL’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN, MERHUM ALİ RIZA VE MERHUME HANİFE MEŞİN’İN…

11.06.2024
Salı
Detaylar

Osman Çatiç’ten teşekkür mesajı

Geçtiğimiz hafta sonu Çaycuma’yı ziyaret eden Bosna Hersek Konjic Belediye…

13.05.2022
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’nden Sineklerle Mücadele

Çaycuma Belediyesi yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden sivrisinekle mücadele…

29.06.2014
Pazar
Detaylar