Çaycuma Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

Çaycuma Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2015 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 387 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi’nde görev yapan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi işçi sendikası Belediye-İş ile imzalandı.

 

Çaycuma Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 1 Mart 2015 tarihinden geçerli olacak belediyede çalışan 40 işçiyi ilgilendiren 2015-2016 Dönemi Toplu İş Sözleşme Çaycuma Belediyesinde yapılan törenle imzalandı.

 

İmza töreninde Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan, Şube Başkan Yardımcısı Osman Karataş, İşyeri Temsilcisi Önder Demir, Belediyeyi temsilen Belediye Başkan yardımcısı Olcay Aydın ve Mali Hizmetler Müdürü Körpüş Mısırlı’nın hazır bulunduğu Toplu İş Sözleşmesinde üyelerin ücretlerinde ve sosyal haklarında artışlar sağlandı.

 

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan yaptığı açıklamada Başkan Bülent Kantarcı ’ya işçinin yanında yer alması, emekle geçinenlere haklarının korunmasında ve artışlar sağlanmasında ki hassasiyetinden dolayı teşekkür ederken Toplu sözleşmesinin anlaşmasında katkıda bulunan diğer komisyon üyelerine de teşekkür ederek Sözleşmenin işçilere ve Çaycuma halkına hayırlı olmasını diledi.

 

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da emeğin her zaman yanında olduklarını ve gereken değeri verdiklerini ifade ederek, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışanlarımıza daha iyi olanaklar sunmaya çalışıyoruz. İşçi sendikası Belediye-İş yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerin sonunda toplu iş sözleşmesini imzaladık. İmkanlarımızı zorlayarak emekçilerimize en iyisini sunmaya çalıştık. Toplu sözleşmenin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Terminal Tesislerinde Yeni Düzenlemeler

Yıllardır perişan vaziyette bırakılan, hiçbir yenilik ve düzenleme yapılmayan Çaycuma…

01.08.2014
Cuma
Detaylar

Tüm Avukatların Avukatlar Günü

Hukuk hepimizin huzur ve güven içinde yaşamasının, bir arada yaşam…

05.04.2021
Pazartesi
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Uluslararası Engelliler Günü…

1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla, 3 Aralık’ı “Uluslararası…

03.12.2015
Perşembe
Detaylar

MELAHAT PEKER’İN CENAZESİ

ÇAYCUMA EŞRAFINDAN, GÖKSEL VE BARBAROS PEKER’İN ANNELERİ, KEMAL YURTBAY VE…

24.08.2022
Çarşamba
Detaylar